Przez Zieliński Jerzy

Pozycjonowanie na PrestaShop

PrestaShop to jedna z najpopularniejszych platform sklepowych, którą szczególnie polecam, jeśli zamierzasz mieć w ofercie dużo produktów (nawet kilka tysięcy). PrestaShop to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że Ty (lub Twój developer) masz duże możliwości edycji sklepu. Dzisiaj skupię się jednak na SEO na PrestaShop – zobacz, jak zrobić to krok po kroku.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Content i meta tagi

Podobnie jak przy innych platformach sklepowych, podstawą SEO PrestaShop to napisanie opisów produktów i opisów kategorii. Zasady są takie same, dlatego możesz zerknąć do poprzednich wpisów.

Kiedy opisy są napisane pozostaje je opublikować. Aby dodać opis kategorii należy wybrać z bocznego menu: Sprzedaż > Katalog > Kategorie.

pozycjonowanie prestashop 1

Wtedy pojawi się ekran, w którym możesz dodać opis:

pozycjonowanie prestashop 2

Poniżej możesz dodać meta title oraz meta description. Nie do końca mają bezpośredni wpływ na pozycjonowanie PrestaShop, ale za to zwiększają CTR w wynikach wyszukiwania, co pozytywnie odbija się na widoczności strony. Title powinien mieć około 70 znaków – warto zawrzeć w nim nazwę kategorii, pozycjonowane frazy i nazwę sklepu. Meta description powinno mieć około 160 znaków – dobrze, jeśli umieścisz w nim call to action:

pozycjonowanie prestashop 3

Teraz czas na opisy produktów, dlatego wybierz z menu bocznego Sprzedaż > Katalog > Produkty. Teraz możesz wybrać produkt i rozpocząć edycję:

pozycjonowanie prestashop 4

Żeby ustawić meta title i meta description, wybierz sekcję SEO:

Kiedy wejdziesz w sekcję możesz już ustawić meta tagi oraz przyjazne linki PrestaShop:

pozycjonowanie prestashop 5

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Hierarchia nagłówków

Nie ma SEO bez nagłówków. Pozycjonowanie na PrestaShop jest o tyle łatwe, że nazwy kategorii i produktów są domyślnie umieszczane w nagłówku <h1>. W reszcie contentu warto więc wstawiać nagłówki <h2> i niższe (najlepiej z frazą kluczową w treści).

Przyjazne adresy URL

Aby ustawić przyjazne adresy w PrestaShop SEO, wybierz z menu bocznego: Konfiguruj > Preferencje > Ruch. Następnie wejdź do sekcji Ustaw URL-e:

pozycjonowanie prestashop 6

Przekierowania 301

Na PrestaShop pozycjonowanie będzie przynosić lepsze efekty, jeśli zrobisz przekierowania 301. Trzeba tutaj jednak użyć .htaccess, o którym pisałem w artykule o wtyczce 301.

To oczywiście tylko część możliwości, jakie daje PrestaShop. SEO to dłuższy proces, który wymaga sporo czasu i konsekwencji. Potrzebujesz praktycznych wskazówek e-commerce i SEO, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego sklepu? Skontaktuj się ze mną!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.