Przez Zieliński Jerzy

Reklama na LinkedIn krok po kroku

Reklama na LinkedIn, największej platformie biznesowej świata, jest wyjątkowym narzędziem, które pozwala dotrzeć do specjalistów z branży, zbudować wizerunek eksperta i zdobyć zaufanie przyszłych partnerów biznesowych. Jak działa reklama na LinkedIn krok po kroku? Dzisiaj skupię się właśnie na tej kwestii.

Żeby osiągnąć efekty w social mediach, warto postawić przede wszystkim na konsekwencję. Chcesz dowiedzieć się więcej o reklamach na Facebooku, Instagramie czy LinkedInie? Skontaktuj się ze mną!

Krok 1: Utworzenie konta reklamowego

Pierwszym krokiem do uruchomienia reklamy na LinkedIn jest utworzenie konta reklamowego. Zaloguj się na swoje konto LinkedIn, przejdź do sekcji dla firm i wybierz reklamy.

reklama na linkedin 1
reklama na linkedin 2

Chcesz zwiększyć zyski dzięki Google Ads?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Krok 2: Wybór celu kampanii

LinkedIn oferuje różne cele kampanii, które odpowiadają Twoim celom biznesowym – od budowania świadomości marki, przez generowanie leadów, po zwiększanie ruchu na stronie. Warto poświęcić czas na analizę, na czym najbardziej zależy Ci na tym etapie. Osobom początkującym wygodniej jest korzystać z trybu szybkiego, ale dostępny jest też tryb zaawansowany – bardziej skomplikowany, ale też dający większe możliwości.

reklama na linkedin 3
reklama na linkedin 4

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Krok 3: Grupa docelowa

Kolejną analizą, o której warto pamiętać, jest zdecydowanie, do kogo tak naprawdę chcesz skierować swoje reklamy. Możesz docierać do konkretnych grup odbiorców na podstawie informacji w ich profilu (np. stanowisko, branża, poziom w hierarchii) czy korzystając z szablonów LinkedIn (np. język profilu, kompetencje w konkretnej branży, właściciele przedsiębiorstw konkretnej wielkości, osoby wchodzące na rynek pracy itp.). 

reklama na linkedin 5

LinkedIn od razu wyświetla prognozowane wyniki, koszty i zasięgi. Oczywiście są to jednak wartości przybliżone i nie dostaniesz gwarancji, że przy przeznaczeniu takiego budżetu osiągniesz takie wyniki.

reklama na linkedin krok po kroku 6

Krok 4. Wybór formatu reklamy

W trybie podstawowym do wyboru masz tylko dwa formaty: zdjęcie lub wideo. To rozwiązanie dla osób, które chcą uruchomić reklamę jak najszybciej.

reklama na linkedin 7

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępne są również inne opcje reklamy:

reklama na linkedin 8

To pozwala lepiej dostosować się do potrzeb grupy docelowej, ale wymaga większego zaangażowania i umiejętności.

Krok 5: Miejsca

Reklamy można wyświetlać w sieci odbiorców LinkedIn. Możliwe jest również dodawanie wykluczeń, gdzie Twoje reklamy nie mają się wyświetlać, ale to w trybie zaawansowanym.

Krok 5: Budżet i czas

Na koniec oczywiście trzeba ustalić, ile jesteś w stanie wydać na reklamę. Możesz ograniczyć budżet całkowity na czas trwania kampanii: wtedy dostępne środki nie będą wydawane równomiernie przez cały czas, ale w zależności od zainteresowania użytkowników. Możesz też ustalić budżet dzienny, wtedy wydatki na reklamę będą bardziej równomiernie rozłożone. Ustalasz również daty, od kiedy do kiedy ma trwać Twoja kampania.

reklama na linkedin 9

Reklama na LinkedIn krok po kroku: warto?

Pamiętaj, że chociaż cena reklamy na LinkedIn jest zwykle wyższa niż na innych platformach mediów społecznościowych, jest to inwestycja w bezcenną możliwość dotarcia do profesjonalistów i osób decyzyjnych.

Warto też pamiętać, że algorytmy działają nie tylko w wyszukiwarce Google. Treści są oceniane pod kątem atrakcyjności dla społeczności oraz zgodności z zasadami LinkedIn. Znaczenie mają również takie kwestie, jak zaangażowanie (komentarze, polubienia, udostępnienia). Algorytm analizuje content w taki sposób, żeby jak najlepiej dopasować treści do potrzeb użytkowników.

Uruchomienie reklam na szybko oraz brak analizy danych sprawiają jednak, że ten budżet może być przepalony, zamiast przynieść prawdziwe korzyści. Jeśli nie chcesz brać sobie na głowę samodzielnego prowadzenia kampanii, warto zostawić to profesjonalistom. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odezwij się do mnie!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

MENU

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.