Przez Zieliński Jerzy

Nagłówki SEO a pozycjonowanie

Google nie daje w tym temacie jednoznacznych wytycznych, jednak każdy praktyk SEO zapewni, że zastosowanie nagłówków na stronie internetowej przyczynia się do jej wyświetlania na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, a także zwiększa jej atrakcyjności dla odbiorców. Mam nadzieję, że też uznajesz powyższe argumenty za wystarczające, by na poważnie zająć się poprawnym wdrożeniem nagłówków na własnej stronie www. Przeczytaj, o czym pamiętać, aby zrobić to dobrze. 

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Nagłówki na stronie internetowej – co to jest?

Są to elementy kodu HTML, które mają ogromne znaczenie dla prawidłowej i przejrzystej struktury strony internetowej. Określa się je symbolem H – od “header”. Spotkasz się z nagłówkami od H1 do H6. Im wyższa cyfra, tym niższe miejsce nagłówka w hierarchii, i tym mniejsze jego znaczenie. Najprawdopodobniej w praktyce szybko przekonasz się, że do uporządkowania strony i treści wystarczy zastosować oznaczenia od H1 do H3.

Nagłówki SEO – skąd ich znaczenie?

To proste, bo choć nagłówki nie są czynnikiem rankingowym, to w praktyce pomagają robotom wyszukiwarki odpowiednio zaindeksować stronę www. Dzięki nim treść na stronie jest łatwiejsza do odczytania i ocenienia – tak samo dla robotów, jak i ludzi. Dlatego, jeżeli odpowiednio zadbasz o nagłówki, możesz liczyć na poprawę pozycji w wyszukiwarce. Odpowiedni nagłówek wskaże crawlerom tematykę zawartości danej podstrony.

Co zyskasz stosując wartościowe i poprawne nagłówki? 

  • Zbudujesz wartościową strukturę strony.
  • Zachęcisz użytkowników, aby spędzali na stronie więcej czasu.
  • Zmniejszysz współczynnik odrzuceń.
  • Zwiększysz dostępność swojej strony internetowej.
  • Ułatwisz robotom wyszukiwarki indeksowanie strony www.

Hierarchia nagłówków SEO

H1 – nagłówek H1 to najczęściej tytuł artykułu lub nazwa kategorii, na każdej podstronie powinien być użyty jeden raz. Warto umieścić w nim wyrażenia kluczowe najbardziej znaczące dla danej podstrony.

H2 – dzieli tekst na mniejsze bloki – fragmenty o różnej tematyce. Odpowiednia konstrukcja tematyczna  H2 przeprowadzi użytkowników przez tekst. To również dobre miejsce do umieszczania wyrażeń kluczowych long tail.

H3 – stosowany przy dalszym dzieleniu tekstu.

od H4 do H6 – wykorzystywane są dość rzadko, ale warto o nich pamiętać, np. przy tworzeniu rankingów czy list numerowanych. Stosując je koniecznie pamiętaj o zachowaniu hierarchii.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Jak stosować wartościowe nagłówki SEO?

Dobrze wykorzystać nagłówki maksymalnie, czyli stosować w nich tyle treści ile się da, ale koniecznie tylko takich treści, które są wartościowe dla użytkowników wyszukiwarki i oczywiście strony www. Dlatego nagłówek powinien wprowadzać do tematu, ale też zachęcać do przeczytania reszty tekstu. W tym aspekcie sprawdzają się chwytliwe hasła, sugerujące klientom możliwość znalezienia w tekście odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o nagłówkach lub wsparcia przy ich zastosowaniu na swojej stronie www, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z mojej pomocy. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.