Przez Zieliński Jerzy

Meta description co to, jak pisać?

Meta description, zaraz obok meta titlemeta robots, jest sprzymierzeńcem w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej. Z tego artykułu dowiesz się więcej o meta description co to, ile powinno mieć znaków i jak stworzyc opis, żeby dobrze spełniał swoją rolę.

Spieszysz się? W 4 minuty dowiedz się, jak pisać meta description:

Meta description co to jest?

Co to jest meta description? To krótki opis strony internetowej. Ma wskazać Twoim potencjalnym klientom, co znajdą na stronie www. Możesz wykorzystać go również jako zachętę do kliknięcia w link Twojej strony internetowej. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, jak napisać dobre meta description:

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera
  1. Jeżeli tworzysz meta description długość jest bardzo ważna – max. 160 znaków ze spacjami. Uwierz, to wystarczająco dużo miejsca, aby zainteresować klienta Twoją stroną www. 
  2. Meta description musi być unikalny dla każdej podstrony. Pamiętaj, że dla Google wartościowe jest tylko to, co niepowtarzalne.
  3. Używaj słów kluczowych, ale rób to z umiarem.
  4. Wzywaj do działania. CTA pomaga skłonić klienta do odwiedzenia strony internetowej – na przykład: Sprawdź, Zobacz, Dowiedz się więcej.
  5. Dbaj o jakość – atrakcyjny przekaz musi iść w parze z poprawnością językową, brakiem błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Meta description – przykłady

Wszystko oczywiście najlepiej przedstawić na konkretnych case’ach. Jeśli chodzi o meta opis, przykłady bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce. Zazwyczaj jest to tekst utrzymany w takim stylu:

Twoje reklamy się nie klikają? Reklama tekstowa to nie tylko słowa kluczowe! Zobacz, jak pisać, żeby chcieli kupować.

Szukasz mebli do ogrodu, na balkon lub taras? Sprawdź nasze komplety mebli, a także pojedyncze krzesła, leżaki, fotele, stoły i ławki. Zapraszamy!

A tak w wynikach wyszukiwania wygląda meta description. Ile znaków tu widzisz? Limit 160 zzs jest zupełnie wystarczający, żeby przekazać najważniejsze informacje.

Już wiesz co to jest meta description oraz jak wykorzystywać zaledwie 160 znaków, żeby zachęcić użytkownika do kliknięcia. Dzięki meta description, zawartość Twojej strony od razu będzie jasna dla użytkowników, a CTR wzrośnie.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.