Przez Zieliński Jerzy

Jak pisać meta tytuł?

Skorzystaj ze wskazówek, które pomogą dopracować kolejny z elementów istotnych dla pozycjonowania Twojej strony internetowej oraz pozyskiwania klientów z wyszukiwarki. Rozgryź, czym jest meta tytuł i jak go stosować.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Meta tag SEO – co to jest?

Meta tag to wskaźnik, który decyduje o tym, jak Twoja strona będzie prezentowała się w wynikach wyszukiwania Google. To również znacznik wskazujący robotom indeksującym strony www informacje o zawartości Twojej witryny internetowej. Meta tagi umieszcza się w kodzie strony, w sekcji head. Powinieneś znać przynajmniej trzy, które mają znaczenie dla SEO – meta title, meta description i meta robots. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o tym pierwszym.

Nie masz czasu czytać? Posłuchaj o meta title w pigułce:

Czym jest meta title?

Meta title (meta tytuł) to po prostu tytuł podstrony. To właśnie on wyświetla się w wynikach wyszukiwania (możesz zobaczyć go najczęściej w kolorze niebieskim). Dzięki niemu roboty indeksujące, a także użytkownicy wyszukiwarki mogą dowiedzieć się jakie informacje znajdują się na danej stronie czy podstronie www. Twoim celem powinno być zainteresowanie stroną i robotów Google, i potencjalnych klientów, dlatego już wiesz dlaczego warto popracować nad jakością meta title. Co więcej, Internauci zobaczą treść tego znacznika również w nazwie karty w przeglądarce. Robiąc go dobrze, ułatwisz klientom korzystanie z Twojej strony www. 

przykłady meta title

Podsumowując: jak poprawnie napisać meta tytuł?

Myśl o tym, że cały meta title musi być widoczny w wynikach wyszukiwania, dlatego pilnuj jego długości – przyjmujemy, że max. długość tego znacznika to 70 znaków, czyli 600 pikseli. Dłuższe tytuły Google automatycznie skraca (…).

Na początku tytułu, umieść najważniejsze słowo kluczowe, dzięki takiej lokalizacji meta title będzie dobrze wyglądał również na urządzeniach mobilnych. Dodaj też słowa wspomagające, jednak nie przesadź! Nie można nadużywać słów kluczowych.

Dla każdej podstrony stwórz odrębny meta tytuł, uwzględniający keyword najtrafniejszy dla zawartości danej podstrony.

Tytuł zakończ nazwą marki lub adresem strony www, ten element oddziel od reszty treści myślnikiem bądź pionową kreską. 

Pisz tak, żeby zachęcić do kliknięcia w link do Twojej strony.

Meta tytuł jest Twoim sprzymierzeńcem, jeżeli napiszesz go dobrze zyskasz – lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania i wyższy wskaźnik CTR. Potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Jestem do Twojej dyspozycji!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Dzięki za wizytę!

Czy słyszałeś o naszym programie partnerskim?

Znajdziesz u mnie usługi:

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.