Przez Zieliński Jerzy

Jak pisać meta tytuły?

Skorzystaj ze wskazówek, które pomogą dopracować kolejny z elementów istotnych dla pozycjonowania Twojej strony internetowej oraz pozyskiwania klientów z wyszukiwarki. Rozgryź, czym jest meta tytuł i jak go stosować.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Meta tag SEO – co to jest?

Meta tag to wskaźnik, który decyduje o tym, jak Twoja strona będzie prezentowała się w wynikach wyszukiwania Google. To również znacznik wskazujący robotom indeksującym strony www informacje o zawartości Twojej witryny internetowej. Meta tagi umieszcza się w kodzie strony, w sekcji head. Powinieneś znać przynajmniej trzy, które mają znaczenie dla SEO – meta title, meta description i meta robots. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o tym pierwszym.

Nie masz czasu czytać? Posłuchaj o meta title w pigułce:

Czym jest meta title?

Meta title (meta tytuł) to po prostu tytuł podstrony. To właśnie on wyświetla się w wynikach wyszukiwania (możesz zobaczyć go najczęściej w kolorze niebieskim). Dzięki niemu roboty indeksujące, a także użytkownicy wyszukiwarki mogą dowiedzieć się jakie informacje znajdują się na danej stronie czy podstronie www. Twoim celem powinno być zainteresowanie stroną i robotów Google, i potencjalnych klientów, dlatego już wiesz dlaczego warto popracować nad jakością meta title. Co więcej, Internauci zobaczą treść tego znacznika również w nazwie karty w przeglądarce. Robiąc go dobrze, ułatwisz swoim klientom korzystanie z Twojej strony www. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Podsumowując: jak poprawnie napisać meta tytuł?

  1. Myśl o tym, że cały meta title musi być widoczny w wynikach wyszukiwania, dlatego pilnuj jego długości – przyjmujemy, że max. długość tego znacznika to 70 znaków, czyli 600 pikseli. Dłuższe tytuły Google automatycznie skraca (…).
  2. Na początku tytułu, umieść najważniejsze słowo kluczowe, dzięki takiej lokalizacji meta title będzie dobrze wyglądał również na urządzeniach mobilnych. Dodaj też słowa wspomagające, jednak nie przesadź! Nie można nadużywać słów kluczowych.
  3. Dla każdej podstrony stwórz odrębny meta tytuł, uwzględniający keyword najtrafniejszy dla zawartości danej podstrony.
  4. Tytuł zakończ nazwą marki lub adresem strony www, ten element oddziel od reszty treści myślnikiem bądź pionową kreską. 
  5. Pisz tak, żeby zachęcić do kliknięcia w link do Twojej strony.

Meta tytuł jest twoim sprzymierzeńcem, jeżeli napiszesz go dobrze zyskasz – lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania i wyższy wskaźnik CTR.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.