Przez Zieliński Jerzy

Lepszy opis produktu – 9 praktycznych wskazówek

Opisy produktów często spędzają sen z powiek niejednemu właścicielowi sklepu internetowego… Z setek poradników i wskazówek, co i jak zrobić, żeby to Twoje opisy sprzedawały, przedstawiam 9 najważniejszych kwestii merytorycznych związanych z tworzeniem dobrych opisów produktów. Mam nadzieję, że zachęcą Cię do działania i tworzenia unikatowych treści. Jeżeli nie zdecydujesz się pisać sam, to na pewno będą cenną wskazówką, na co zwrócić uwagę zlecając komuś z zewnątrz stworzenie opisów Twoich produktów. 

Mało czasu? Naucz się tworzyć opisy produktów w 10 minut:

Opis produktów SEO, o czym warto pamiętać: 

  1. Pisz dla klienta. To na kliencie, nie na produkcie, trzeba się skupić, ponieważ aby napisać dobry opis produktu warto mieć obraz osoby, która tego produktu będzie potrzebować. Zastanów się, dla kogo piszesz, ile ma lat, jaką płeć, jakie potrzeby, co powinien wiedzieć o Twojej firmie, jaki język może najbardziej odpowiadać Twojemu odbiorcy?

Co może Ci pomóc na tym etapie pracy? Dane o klientach, które uzyskasz za pomocą Google Analytics – koniecznie wykorzystaj ten potencjał.  

  1. Wybierz najlepsze słowa kluczowe. To za ich pośrednictwem klienci trafią do Twojego sklepu online. 

Ponownie możesz skorzystać z profesjonalnych narzędzi, pokazujących wartość słów kluczowych, liczbę wyszukań dla poszczególnych haseł czy szerszą listę wyrażeń powiązanych z Twoim produktem. Polecam Keyword Planner od Google, Senuto czy Semstorm.

Zarejestruj się i wypróbuj Senuto!

  1. Zadbaj, aby frazy kluczowe w opisie produktu występowały naturalnie. Upychanie wyrażeń kluczowych na siłę nie służy niczemu dobremu, tylko utrudnia odbiór tekstu i obniża jego jakość.
  1. Stosuj nagłówki H1, H2, H3. Dają one kolejne możliwości do wprowadzania na stronę unikatowych treści i wyrażeń kluczowych. Google docenia hierarchię i przejrzystość. Dobrą praktyką jest, by w tytule (H1) umieścić nazwę produktu, a w nagłówku (H2) frazę kluczową
  1. Nagłówki są potrzebne dla robotów wyszukiwarki, natomiast dla klientów zastosuj w opisie produktów akapity. Podział tekstu na krótsze części – akapity, dobrze wpłynie na jego czytelność. Klienci łatwiej przebrną przez logicznie podzielony tekst i szybciej znajdą interesujące ich informacje. Podobnie jest z wyróżnieniami – pogrubienie najważniejszych elementów tekstu czy wypunktowanie korzyści na pewno dobrze wpłyną na odbiór Twoich opisów.
  1. Stosuj język korzyści. To niezmiennie najskuteczniejszy sposób, by pokazać klientowi, jak zmieni się jego życie, gdy kupi Twój produkt.
  1. Podkreślaj zalety produktów. To one, zdecydowanie bardziej niż same cechy produktów, przekonują klientów do zakupów. Może spodoba Ci się popularny i skuteczny sposób na wzbudzenie pozytywnych emocji w odbiorcach – storytelling. Opowiadanie historii w opisie produktu pozwala pokazać przykłady zastosowań, zbudować nastrój i zapisać się w pamięci klienta.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

  1. Długość opisu produktu nie jest najważniejsza. Oczywiście wartościowa treść ma ogromne znaczenie dla pozycjonowania, a później także dla sprzedaży w sklepie internetowym. Jednak nie warto na siłę rozbudowywać opisów produktów. Zadbaj, by wyczerpująco opisać zalety Twojej oferty, a długość tekstu przyjdzie sama. Jeżeli jednak potrzebujesz jakiejś wartości jako bazy, to opis zawierający 1000 – 1500 znaków ze spacjami jest wystarczający. Nie ma jednoznacznych danych o ilości wyrażeń kluczowych, które powinny znaleźć się w opisie takiej długości. Na pewno w tej kwestii sprawdzi się umiar i trochę kreatywności. Opis ma być naturalny.
  1. Zastosuj język, który będzie najbardziej bliski Twoim odbiorcom – np. w sklepie z odzieżą czy kosmetykami sprawdzi się pisanie na “Ty”, jednak już w przypadku sprzedaży dóbr luksusowych i przy grupie docelowej 50+ warto trzymać się bardziej formalnych zwrotów.  
Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Zastosowanie odpowiednich opisów produktów przynosi same korzyści: wpływa na wzrost wartości strony www, jej lepszą widoczność w wyszukiwarce, a także w końcu, albo i przede wszystkim – buduje wiarygodność u klientów. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.