Przez Zieliński Jerzy

Ile kosztuje reklama na LinkedIn?

LinkedIn, będący jednym z najważniejszych serwisów społecznościowych dla profesjonalistów i firm, oferuje również możliwość prowadzenia reklamy. Ile kosztuje reklama na LinkedIn? Warto to wiedzieć, zanim przystąpisz do kampanii reklamowej dla swojej działalności. Zapraszam do przeczytania wpisu! Dla wielu przedsiębiorstw i marketerów, ta platforma stanowi atrakcyjne pole działania, pozwalając na dotarcie do specyficznej grupy docelowej składającej się z profesjonalistów i decydentów biznesowych.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki Google Ads?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Co to jest LinkedIn?

LinkedIn to społecznościowa platforma internetowa, która jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów, przedsiębiorców, specjalistów z różnych dziedzin oraz osób poszukujących pracy. Jest to jedno z najważniejszych narzędzi służących do nawiązywania kontaktów zawodowych, rozwijania kariery, promowania swoich umiejętności i poszukiwania nowych możliwości zawodowych.

Główne cele, jakie można osiągnąć za pomocą LinkedIn, to:

  • Budowanie sieci kontaktów zawodowych: platforma umożliwia nawiązywanie kontaktów z osobami z branży, pracodawcami, klientami i innymi profesjonalistami. To doskonałe miejsce do tworzenia i rozwijania relacji biznesowych.
  • Pozycjonowanie zawodowe: LinkedIn pozwala na stworzenie profesjonalnego profilu zawodowego, gdzie można przedstawić swoje doświadczenie, osiągnięcia, umiejętności oraz zainteresowania. To miejsce, gdzie inni użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej o Twojej karierze i kompetencjach.
  • Poszukiwanie pracy: na LinkedIn można przeglądać ogłoszenia o pracę, a także informować innych o swoich poszukiwaniach zawodowych. Pracodawcy często korzystają z tej platformy do poszukiwania potencjalnych kandydatów.
  • Działania marketingowe: firmy i freelancerzy mogą wykorzystywać LinkedIn do promocji swoich usług, budowania marki oraz pozyskiwania klientów. To także miejsce, gdzie można publikować treści związane z branżą i dzielić się wiedzą.
  • Rozwijanie umiejętności: LinkedIn oferuje kursy i szkolenia online, które pozwalają użytkownikom rozwijać swoje kompetencje zawodowe.

Modele rozliczeń reklamy LinkedIn Ads

Koszty reklam na LinkedIn Ads są uzależnione od wybranego modelu rozliczeń oraz od specyfiki kampanii reklamowej. Platforma oferuje trzy główne modele rozliczeń:

CPC 

Cost Per Click – koszt za kliknięcie. Reklamodawca płaci za każde kliknięcie w reklamę. Można określić maksymalny koszt za pojedyncze kliknięcie oraz dzienny limit budżetu.

CPM 

Cost Per Mille – koszt za 1000 wyświetleń. Reklamodawca płaci za 1000 wyświetleń reklamy, niezależnie od liczby kliknięć.

CPV 

Cost Per View – koszt za wyświetlenie wideo. Ten model rozliczeń jest dostępny w przypadku kampanii wideo i pozwala określić maksymalne koszty za wyświetlenie wideo.

Ile kosztuje reklama na LinkedIn – zasady

LinkedIn Ads jest jednym z najdroższych systemów reklamowych dostępnych w social media ze względu na wyjątkowo biznesowy charakter portalu oraz precyzyjne targetowanie grupy docelowej. 

Istnieją również narzucone minimalne koszty każdej kampanii, takie jak:

  • Minimalny dzienny budżet kampanii – nie niższy niż 10 EUR,
  • Minimalna stawka CPC, CPM i kampanii reklam tekstowych – 2 EUR.

Łączne koszty reklam są zależne od wielu czynników, takich jak wielkość grupy docelowej, konkurencyjność branży, jakość reklamy oraz wybrany model rozliczeń. Dzięki funkcjom planowania kampanii reklamowych na LinkedIn Ads, można uzyskać szacunkowe koszty i efektywność kampanii już na etapie planowania.

Przed przystąpieniem do kampanii reklamowej na LinkedIn warto dokładnie przeanalizować swoje cele, grupę docelową i budżet, aby wybrać odpowiedni model reklamy i zoptymalizować koszty. W przypadku skomplikowanych kampanii lub wysokich oczekiwań co do efektywności, warto rozważyć współpracę z agencją marketingową, która specjalizuje się w reklamach na LinkedIn, aby uzyskać maksymalne korzyści z inwestycji w tę platformę reklamową. Pamiętaj, że skuteczna reklama na LinkedIn może przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu i zbudowania silnej obecności wśród zawodowych użytkowników Internetu.

Chcesz promować swoją firmę?

Porozmawiajmy o tym, co warto robić w Twojej branży

SKONTAKTUJ SIĘ

Ile kosztuje konto premium na LinkedIn?

Koszt reklamy na LinkedIn to jedno, ale na portalu dostępna jest też możliwość wykupienia konta premium.

Decyzja o posiadaniu konta LinkedIn Premium zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i celów zawodowych. To, czy warto mieć konto Premium, zależy od tego, czy potrzebujesz dodatkowych narzędzi i funkcji, które oferuje ta usługa.

Konto LinkedIn Premium daje dostęp do różnych subskrypcji, z których każda ma swoje unikalne funkcje. Na przykład, subskrypcja Premium Career może być przydatna, jeśli aktywnie poszukujesz nowej pracy lub chcesz rozwijać swoją karierę zawodową. Sales Navigator może być odpowiedni, jeśli pracujesz w dziale sprzedaży i potrzebujesz narzędzi do budowania bazy potencjalnych klientów. Dla rekruterów, subskrypcja Recruiter Lite może ułatwić proces rekrutacji.

Warto także zwrócić uwagę na cykl rozliczenia, który można wybrać – miesięczny lub roczny. Wybór cyklu rocznego może wiązać się z oszczędnościami, ponieważ często oferuje on zniżkę w porównaniu do cyklu miesięcznego. Większość kont premium kosztuje od 99 do 149 złotych miesięcznie, o ile zapłacimy od razu za rok. Portal ma więc dość wysokie ceny, nie tylko jeśli w grę wchodzi reklama LinkedIn, ale też konto premium. Wynika to jednak z biznesowego charakteru portalu oraz szerokich możliwości budowania marki osobistej, które daje.

Podsumowanie

LinkedIn i reklama na tym portalu to skuteczne narzędzie do dotarcia do specyficznej grupy zawodowej i promocji swojej firmy lub produktu. Koszty reklamy na LinkedIn zależą od wybranego modelu rozliczeń (CPC, CPM, CPV) oraz od licznych czynników, takich jak wielkość grupy docelowej, konkurencyjność branży, jakość reklamy i wybrany budżet. Platforma ta cieszy się zaufaniem dzięki swojemu biznesowemu charakterowi i możliwości precyzyjnego targetowania, ale jednocześnie wiąże się z nieco wyższymi kosztami w porównaniu z innymi platformami społecznościowymi.

Jeżeli oczekujesz profesjonalnego wsparcia, by reklamować się skutecznie – odezwij się do mnie. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.