Przez Zieliński Jerzy

Wtyczka 301 Redirects – jak używać?

Ostatnio pisałem o SEO dla WordPressa z użyciem popularnych wtyczek, takich jak RankMath i Yoast. Jeżeli już tworzysz przyjazne adresy URL dla istniejących podstron, warto jednak pamiętać o przekierowaniach, żeby użytkownicy (i roboty Google) nie zgubiły się na Twojej stronie. Zobacz, jak najprościej zrobić przekierowania 301.

Chcesz zwiększyć zyski sklepu internetowego?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Po co Ci przekierowania 301?

Przekierowanie 301 pozwala przenieść zawartość strony pod inny adres URL bez utraty jej widoczności. Kiedy wpiszesz w przeglądarkę adres www.zielinskijerzy.com/ i tak trafisz na zielinskijerzy.com. Dzięki temu, Google nie traktuje tych dwóch adresów URL, jako osobne strony i nie wykrywa duplikatu treści. Tak samo jest przy SEO, kiedy zmieniasz adres URL podstrony na bardziej przyjazny robotom indeksującym i użytkownikami. Przekierowania 301 sprawiają, że stary adres strony kieruje na nowy, a treść strony zostaje przeniesiona. Sprawdzają się również np. kiedy jeden z produktów już nie jest dostępny w Twojej ofercie, a klienci, którzy go szukają trafiają na stronę błędu 404. Lepiej przekierować ich do kategorii lub pokrewnego produktu.

Jak używać wtyczki 301 na WordPressie?

Przekierowanie jest proste, ponieważ w WordPressie do jego zrobienia potrzebujesz tylko wtyczki 301 Redirection. Instalujemy i uruchamiamy wtyczkę, jak każdą inną (opisywałem to np. w artykule o Yoast SEO). Następnie wystarczy, że wpiszesz stary i nowy adres URL:

wtyczka 301

Alternatywa dla wtyczki: przekierowanie 301 .htaccess

Bardziej zaawansowani mogą skorzystać z innego sposobu, a mianowicie wykorzystać plik .htaccess, który znajdziesz w katalogu strony internetowej (czyli w tym samym miejscu, gdzie plik index.php lub index). Następnie do pliku trzeba dodać taki kod (z uzupełnionym starym i nowym adresem URL):

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?stary-URL\.pl [NC]

RewriteRule (.*) http://nowy-URL.pl/$1 [R=301,L]

Pozycjonowanie wydaje Ci się trudne i czasochłonne? Skontaktuj się ze mną – nauczę Cię, jak najprostszym sposobem pozycjonować stronę na WordPressie.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera
O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.