Przez Zieliński Jerzy

Nie tylko słowa kluczowe – jak działa wyszukiwanie w Google (wyszukiwanie obrazem w telefonie i wyszukiwanie głosem)

Korzystanie z wyszukiwarki internetowej jest dla nas czymś zupełnie naturalnym. Wystarczy wpisać kilka słów kluczowych, a Google dostarczy nam wyniki w mgnieniu oka. Ale czy wiesz, że istnieją także inne sposoby, dzięki którym możemy znaleźć to, czego szukamy? Dzisiejszy wpis będzie poświęcony nieco bardziej zaawansowanym aspektom wyszukiwania w Google: wyszukiwaniu obrazem w telefonie, wyszukiwaniu grafiką i wyszukiwaniu głosem.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki Google Ads?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Wyszukiwanie obrazem w telefonie

Coraz częściej zdarza się, że widzimy coś interesującego, na przykład produkt, który chcielibyśmy zakupić, ale nie znamy jego nazwy. Tutaj na pomoc przychodzi nam wyszukiwanie obrazem. Wystarczy zrobić zdjęcie przedmiotu za pomocą aparatu telefonu i przesłać je do Google Images. Google postara się znaleźć strony internetowe, na których znajduje się ten sam obiekt lub podobne do niego. To świetne narzędzie zarówno do rozpoznawania przedmiotów, jak i do znalezienia inspiracji w sieci.

Wyszukiwanie grafiką

Jeśli jesteś artystą, projektantem czy osobą poszukującą inspiracji w dziedzinie sztuki, wyszukiwanie grafiką może okazać się niezastąpione. Google oferuje narzędzie do szukania obrazów w oparciu o konkretne kryteria, takie jak rozmiar, kolor czy typ pliku. Możesz również korzystać z opcji filtrowania wyników, aby znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz. Wyszukiwanie grafiką to doskonały sposób na znalezienie ilustracji do prezentacji, zdjęć do projektów czy inspiracji artystycznych.

Wyszukiwanie głosem

Ktoś mógłby powiedzieć, że wyszukiwanie głosem to przyszłość Internetu. Dzięki asystentom głosowym, takim jak Google Assistant, możemy zadawać pytania i wydawać polecenia, a nasze urządzenia zrozumieją nas i dostarczą odpowiedzi. To nie tylko wygodne, ale także przydatne w wielu sytuacjach. Jeśli jesteś kierowcą, nie musisz przerywać jazdy, aby znaleźć najbliższą stację benzynową. Wystarczy, że powiesz: „Hey Google, znajdź stację benzynową w pobliżu”, a asystent dostarczy Ci wyniki.

Wyszukiwanie w Google to znacznie więcej niż tylko wpisywanie słów kluczowych. Dzięki narzędziom takim jak wyszukiwanie obrazem w telefonie, wyszukiwanie grafiką i wyszukiwanie głosem, możemy znacznie skuteczniej odnajdywać informacje, produkty czy inspiracje w Internecie. Te zaawansowane metody wyszukiwania pozwalają nam korzystać z Internetu w bardziej intuicyjny i przyjazny sposób.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Wyszukiwanie w Google sztuczki

Oto kilka ciekawych sztuczek, które pomogą Ci bardziej efektywnie korzystać z wyszukiwania w Google:

 • Ustaw Zakres Daty: Jeśli szukasz informacji na temat jakiegoś wydarzenia lub artykułu z określonego okresu czasu, możesz użyć narzędzia „Narzędzia czasu” w wynikach wyszukiwania, aby ograniczyć wyniki do określonego przedziału dat.
 • Operator „site:”: Możesz ograniczyć wyniki wyszukiwania do konkretnej witryny internetowej, wpisując „site:” przed adresem strony. Na przykład, „site:wikipedia.org” pokaże tylko wyniki z witryny Wikipedia.
 • Operator „filetype:”: Jeśli szukasz pliku o określonym typie, na przykład prezentacji PowerPoint, możesz użyć operatora „filetype:”. Na przykład, „filetype:ppt” pokaże tylko wyniki zawierające pliki PowerPoint.
 • Konwersja Jednostek: Google może przeliczać jednostki miar i waluty. Wpisz na przykład „10 USD to EUR” lub „100 stopni Fahrenheita to stopnie Celsiusza”, a Google poda Ci odpowiednie wyniki.
 • Definicje: Jeśli chcesz poznać definicję słowa, wystarczy wpisać „define:” przed słowem. Google dostarczy definicję oraz informacje związane z tym słowem.
 • Kalkulator: Wpisz równanie matematyczne w pasku wyszukiwania, a Google wyświetli wynik. Możesz nawet korzystać z bardziej zaawansowanych operacji matematycznych.
 • Informacje o Lotach: Wpisz numer lotu, a Google pokaże Ci aktualne informacje o locie, takie jak status i godziny odjazdu/przylotu.
 • Wyszukiwanie Filmów i Muzyki: Wyszukuj filmy i utwory muzyczne, dodając słowo „movie” lub „music” po nazwie filmu lub piosenki. Google dostarczy wyniki z YouTube, Spotify i innych platform.
 • Mapy i Pogoda: Możesz sprawdzić aktualną pogodę lub wyszukać mapy i wskazówki dojazdu, wpisując „pogoda w [mieście]” lub „trasa do [miejsca]”.
 • Polecenia Głosowe: Jeśli korzystasz z urządzenia z obsługą głosową, takiego jak Google Assistant, możesz używać poleceń głosowych, aby przeprowadzać wyszukiwania, ustalać przypomnienia, czytać wiadomości itp.
 • Gry i Zabawy: Wyszukaj „Atari Breakout” w Google Grafice, a odkryjesz ukrytą grę. Możesz także wpisać „do a barrel roll” lub „zerg rush” i zobaczyć, co się stanie!
 • Lokalizacja Położenia Lotu: Jeśli masz włączoną lokalizację w smartfonie, możesz śledzić położenie swojego lotu wpisując numer lotu bezpośrednio w pasku wyszukiwania.
 • Kod Kreskowy: Możesz zeskanować kod kreskowy produktu za pomocą aparatu telefonu, a Google pokaże Ci informacje na jego temat.
 • Planowanie Wydarzeń: Wprowadź datę, a Google wskaże Ci nadchodzące święta i wydarzenia związane z tą datą.

To tylko kilka ciekawych sztuczek, które możesz wykorzystać podczas wyszukiwania w Google. Warto eksperymentować i poznawać różne możliwości, które ta potężna wyszukiwarka oferuje.

Podsumowanie

wyszukiwanie w Google to znacznie bardziej zaawansowany proces niż tylko wpisywanie słów kluczowych. Obejmuje ono narzędzia takie jak wyszukiwanie obrazem w telefonie, wyszukiwanie grafiką i wyszukiwanie głosem, które pozwalają nam znaleźć dokładne informacje, produkty czy inspiracje w sposób bardziej intuicyjny i przyjazny. Poznając te zaawansowane metody wyszukiwania, możemy czerpać jeszcze większą korzyść z potencjału, jaki oferuje Google.

Czy Ty już czerpiesz z potencjału Google? Pokażę Ci jak wykorzystać wyszukiwarkę do pozyskiwania nowych klientów i zwiększania zysków. Odezwij się – porozmawiamy o Twoim biznesie!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.