Przez Zieliński Jerzy

Sklep internetowy Anglia: jak założyć?

W dzisiejszych czasach e-commerce staje się coraz popularniejszym sposobem prowadzenia biznesu. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku założyć swój własny sklep internetowy Anglia jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnego biznesu w UK, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Szukasz wsparcia w budowie, pozycjonowaniu czy reklamie sklepu internetowego? Skontaktuj się ze mną!

Jak założyć polski sklep internetowy w Anglii?

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć polski sklep internetowy w Anglii, istnieją różne sposoby, które mogą uczynić ten proces łatwym i dostępnym. Po pierwsze, warto rozważyć korzystanie z dużych międzynarodowych platform sprzedażowych, takich jak Etsy, eBay i Amazon. To świetny sposób na dotarcie do klientów z różnych części świata i zwiększenie widoczności swojej oferty. Niestety na marketplace klient może porównywać setki ofert w krótkim czasie oraz trudno jest budować markę osobistą. Dodatkowo uzależniasz się od marketplace’a i jeśli np. przestanie działać lub cieszyć się popularnością, nie masz innej platformy sprzedażowej.

sklep internetowy anglia ebay
https://www.ebay.co.uk/

Alternatywnie, możesz założyć własny sklep na rynek zagraniczny. Nie oznacza to, że musisz wybierać obcojęzyczne rozwiązania, ponieważ nawet nasze polskie platformy e-commerce często oferują sprzedaż na rynek angielski. Polskie oprogramowania typu SaaS (Software as a Service) oraz open source oferują gotowe rozwiązania sklepów internetowych, które możesz łatwo dostosować do swoich potrzeb. Platformy takie jak Shoper, Sky-Shop czy PrestaShop są doskonałym wyborem dla osób poszukujących prostych i wygodnych rozwiązań. Jestem autoryzowanym resellerem Shopera, mam też doświadczenie w pracy z PrestaShop i WooCommerce, dlatego mogę Ci pomóc stworzyć funkcjonalny sklep oraz promować go na konkurencyjnym, angielskim rynku. 

Polski sklep internetowy w Anglii: jak wyglądają formalności?

Prowadzenie sklepu internetowego w Anglii wymaga przestrzegania określonych formalności, których nie da się uniknąć. Podobnie jak w Polsce, także w Wielkiej Brytanii istnieje kilka rodzajów działalności gospodarczej, takich jak samozatrudnienie (self-employment), spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Limited Company; LTD), spółka partnerska (Partnership) oraz spółka akcyjna (Public Limited Company; PLC). Na początek, najlepszym rozwiązaniem będzie prowadzenie sprzedaży w ramach jednoosobowej działalności, czyli self-employment. Aby ją założyć, konieczne jest bycie rezydentem Wielkiej Brytanii, czyli przebywanie na jej terytorium przez co najmniej 183 dni w roku.

Proces otwarcia firmy sprowadza się do poinformowania HMRC (HM Revenue & Customs) o rozpoczęciu działalności poprzez wypełnienie stosownego formularza. Cała procedura może być załatwiona online lub listownie, co stanowi wygodną opcję dla przedsiębiorców. Po zarejestrowaniu działalności, podobnie jak w Polsce, należy opłacać podatek dochodowy, VAT oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne (odpowiednik ZUS).

Warto również zauważyć, że prowadząc sklep internetowy na terenie Polski, a mieszkając w Anglii, istnieje możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej w Polsce i rozliczania się z polskim fiskusem. Jednakże zgodnie z polskim prawem, sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej również jest możliwa, ale pod pewnymi ograniczeniami. Na przykład, jeśli planujesz sprzedaż w dropshippingu w Polsce, nie możesz przekraczać 75% wysokości minimalnego wynagrodzenia brutto. 

Dropshipping w Anglii: czy opłaca się taki sklep internetowy?

Dropshipping to model biznesowy, który zdobywa coraz większą popularność również w Anglii, oferując przedsiębiorcom szereg możliwości i korzyści. W tym modelu sprzedaży, sklep internetowy odpowiada głównie za obsługę zamówień i marketing, podczas gdy magazynowanie i wysyłkę produktów zapewniają hurtownie. 

Ogromną zaletą dropshippingu jest fakt, że nie wymaga on posiadania własnego magazynu, co wiąże się z istotnymi oszczędnościami. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu biznesowego, unikamy tutaj kosztów związanych z wynajmem powierzchni magazynowej. Jednakże, istnieje pewne wyzwanie związane z obsługą zwrotów towarów, zazwyczaj odpowiadają za nie sklepy internetowe. Niemniej jednak, istnieją hurtownie dropshipping, które specjalizują się w obsłudze zwrotów, co może rozwiązać tę kwestię.

Dzięki temu, dropshipping w Anglii może być opłacalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy poszukują efektywnego modelu sprzedażowego w e-commerce. Model ten oferuje elastyczność i oszczędność kosztów, co przekłada się na atrakcyjność biznesu dla osób mieszkających zarówno w Polsce, jak i za granicą. Warto jednak pamiętać, że stawiając na dropshipping, narażasz się na rywalizację głównie ceną, ponieważ wiele sklepów będzie oferować te same produkty.

Sklep internetowy Anglia: jak zadbać o marketing?

Skuteczny marketing jest kluczowym elementem sukcesu sklepu internetowego w Anglii, zwłaszcza biorąc pod uwagę preferencje i nawyki brytyjskich konsumentów. Analiza rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii wyraźnie wskazuje na obszary, na które warto skupić swoje działania marketingowe. Moda, majsterkowanie, zabawki, elektronika oraz produkty z branży beauty i żywność cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów, stanowiąc znaczną część całkowitego obrotu. Dlatego też, kierując się tą wiedzą, warto dostosować strategię marketingową do specyfiki tych sektorów. 

Duża popularność wyszukiwarek internetowych, zwłaszcza Google, sprawia, że SEO i kampanie reklamowe online stanowią kluczowe narzędzia promocji. Oprócz tego, ważne są także reklamy telewizyjne, polecenia oraz opinie społeczności internetowych. Dodatkowo, należy zadbać o różnorodność sposobów płatności online, aby ułatwić klientom dokonywanie transakcji, co wpływa na ich komfort i zaufanie do sklepu. Odpowiednio zaplanowane działania marketingowe pozwalają na sukces w prowadzeniu sklepu internetowego w Anglii.

Zbudowanie i promocja sklepu internetowego na rynku brytyjskim może być wyzwaniem, ale także ogromną szansą na rozszerzenie swojego biznesu. Dzięki dostosowaniu strategii marketingowej do preferencji i nawyków brytyjskich konsumentów oraz wykorzystaniu różnorodnych narzędzi reklamowych, można osiągnąć sukces i zdobyć nowych klientów. Jeśli chcesz skutecznie wejść na angielski rynek e-commerce, skorzystaj z mojego wsparcia w budowie i promocji sklepu internetowego! Zadzwoń lub napisz – zajmę się stworzeniem sklepu, a następnie pozycjonowaniem i Google Ads na rynek angielski!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)