Przez Zieliński Jerzy

Agencja Google Ads: o co zapytać?

W dzisiejszych czasach, w erze cyfrowej, marketing internetowy stał się nieodłączną częścią strategii biznesowych. Jednym z najważniejszych narzędzi w tej dziedzinie jest Google Ads, platforma reklamowa stworzona przez giganta wyszukiwarki internetowej – Google. Obsługą takich kampanii może zająć się agencja Google Ads, ale żeby kampanie były skuteczne, potrzebujesz odpowiedniego specjalisty do zarządzania nimi.

1. Doświadczenie w zarządzaniu kampaniami Google Ads

Korzystanie z usług agencji specjalizującej się w Google Ads może być znakomitym pomysłem, ale zanim rozpoczniesz współpracę, istnieje kilka istotnych pytań, które warto zadać potencjalnemu specjaliście lub agencji. Te pytania pomogą Ci zrozumieć, czy dany specjalista lub agencja są odpowiednią opcją dla Twojego biznesu i czy będą w stanie osiągnąć Twoje cele marketingowe. W tym artykule omówimy kluczowe kwestie, które powinieneś poruszyć z potencjalnym partnerem, czy to będzie freelancer, czy agencja. Google Ads wymaga bowiem wiele doświadczenia w optymalizacji kampanii, aby były one skuteczne.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Pierwszym i najważniejszym pytaniem, które warto zadać, jest to, ile lat doświadczenia ma specjalista lub agencja w zarządzaniu kampaniami Google Ads. Czy prowadzenie Google Ads jest jego podstawowym zadaniem, czy zajmuje się też innymi kwestiami marketingowymi? Z pewnością chcesz współpracować z profesjonalistami, którzy zdobyli już wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego zapytaj o ich historię pracy z klientami, wyniki osiągnięte w przeszłości oraz ewentualne certyfikaty Google Ads.

2. Sposób dostosowania strategii do Twojego biznesu

Każda firma ma swoje unikalne cele i potrzeby. Dlatego ważne jest, aby specjalista lub agencja byli w stanie dostosować strategię Google Ads do Twojego biznesu. Zapytaj, jakie kroki podejmą, aby zrozumieć Twoją branżę, konkurencję i grupę docelową. Czy przeprowadzą analizę słów kluczowych i dostosują kampanie do Twoich celów?

3. Struktura opłat i koszty usługi Google Ads

Usługa Google Ads może generować różne koszty, w zależności od specjalisty lub agencji. Zapytaj o strukturę opłat – czy to będzie opłata stała, prowizja od wydatków reklamowych, czy inna forma wynagrodzenia. Bądź otwarty na to, aby poruszyć temat budżetu i dowiedzieć się, jakie są oczekiwane koszty kampanii.

4. Proces optymalizacji i monitoringu kampanii

Skuteczna kampania Google Ads to nie tylko ustawienie reklam i zapomnienie o nich. Zapytaj, jakie procesy optymalizacji i monitoringu specjalista lub agencja stosują w trakcie kampanii. Jak często będą sprawdzać i dostosowywać reklamy oraz słowa kluczowe, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki?

agencja google ads

5. Referencje i portfolio

Poproś potencjalnego specjalistę lub agencję o referencje od poprzednich klientów lub portfolio z przykładami ich pracy. To pomoże Ci ocenić, czy mają doświadczenie w pracy z firmami podobnymi do Twojej i czy osiągnęli pozytywne wyniki.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

6. Raportowanie i analiza wyników

Skuteczna kampania Google Ads wymaga systematycznego raportowania i analizy wyników. Zapytaj, jakie narzędzia i raporty będą dostarczane, abyś mógł śledzić postępy kampanii. Jakie metryki i wskaźniki będą monitorowane, aby ocenić skuteczność reklam?

6. Komunikacja i dostępność

Ostatnim, ale równie istotnym aspektem jest komunikacja i dostępność specjalisty lub agencji. Upewnij się, że będą dostępni do rozmów i odpowiedzi na pytania. Jakie są godziny pracy i jakie są środki komunikacji w razie pilnych pytań lub problemów?

Podsumowując, wybierając specjalistę lub agencję do prowadzenia usługi Google Ads, warto być przygotowanym do zadawania tych kluczowych pytań. Odpowiedzi pomogą Ci zrozumieć, czy dany partner jest odpowiedni dla Twojego biznesu i czy będzie w stanie pomóc Ci osiągnąć sukces w reklamie online. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego specjalisty lub agencji może znacząco wpłynąć na skuteczność Twoich kampanii Google Ads i oszczędność budżetu reklamowego.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Dzięki za wizytę!

Czy słyszałeś o naszym programie partnerskim?

Znajdziesz u mnie usługi:

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.