Przez Zieliński Jerzy

Wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie

O tym, że warto prowadzić firmowego bloga przekonywałem – mam nadzieję skutecznie – już w tym wpisie. Wizerunkowe i marketingowe korzyści z prowadzenia firmowego bloga są bezdyskusyjne. Teraz pora poruszyć inna ważną kwestię – a jest nią wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie.    

Jaki jest wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie?

Dla pozycjonowania ogromne znaczenie mają treści zamieszczone na stronie internetowej. Dlatego blog, szczególnie taki regularnie aktualizowany jest bezcennym źródłem contentu wspierającego SEO. Bardziej szczegółowy wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie określają poniższe elementy:

Blog wpływa na potencjał SEO

To treściami żywią się roboty algorytmy wyszukiwarki i to dobre treści Google chce pokazywać w wynikach wyszukiwania. Wystarczy, że będziesz merytorycznie poruszać się w zagadnieniach ze swojej branży, a w naturalny sposób stworzysz content, który podniesie skuteczność pozycjonowania. 

Blog to świeży content – doceniany przez Google

Regularna aktualizacja i publikacja nowych treści daje algorytmom znać, że strona żyje i może być wartościowa dla użytkowników.  To skuteczny i nienachalny sposób na pozycjonowanie naturalne.

Blog pozwala na naturalne pozycjonowanie fraz long tail

Długi ogon czyli wyrażenia kluczowe złożone z kilku słów i zazwyczaj dotyczące zawężonej, sprecyzowanej tematyki często są źródłem bardzo wartościowego ruchu na stronie. To użytkownicy, którzy w Googlu wyszukują rozbudowanych wyrażeń często sformułowanych w formie pytania mają konkretny problem do rozwiązania lub poszukują bardzo konkretnych usług czy produktów. To właśnie rewelacyjna koncepcja, którą warto wykorzystać wybierając zagadnienia opisywane na firmowym blogu. 

Blog wspomaga pozyskiwanie linków do strony

Tworzenie treści, które angażują użytkowników, zachęcą ich do rozmowy na dany temat i wklejania linków do Twojego bloga w swoich komentarzach i kanałach społecznościowych to świetna metoda wartościowego link buildingu

Podsumowanie

Firmowy blog będzie Twoim sprzymierzeńcem w budowaniu wysokich pozycji w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie bloga można też łatwo połączyć z dzieleniem się praktyczną wiedzą z Twoimi klientami,a co za tym idzie – budowaniem opinii eksperta w branży. Nie chcesz go prowadzić sam? Skorzystaj z mojej pomocy – zapraszam. 

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)