Przez Zieliński Jerzy

Wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie

O tym, że warto prowadzić firmowego bloga przekonywałem – mam nadzieję skutecznie – już w tym wpisie. Wizerunkowe i marketingowe korzyści z prowadzenia firmowego bloga są bezdyskusyjne. Teraz pora poruszyć inna ważną kwestię – a jest nią wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie.    

Jaki jest wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie?

Dla pozycjonowania ogromne znaczenie mają treści zamieszczone na stronie internetowej. Dlatego blog, szczególnie taki regularnie aktualizowany jest bezcennym źródłem contentu wspierającego SEO. Bardziej szczegółowy wpływ bloga firmowego na pozycjonowanie określają poniższe elementy:

Blog wpływa na potencjał SEO

To treściami żywią się roboty algorytmy wyszukiwarki i to dobre treści Google chce pokazywać w wynikach wyszukiwania. Wystarczy, że będziesz merytorycznie poruszać się w zagadnieniach ze swojej branży, a w naturalny sposób stworzysz content, który podniesie skuteczność pozycjonowania. 

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Blog to świeży content – doceniany przez Google

Regularna aktualizacja i publikacja nowych treści daje algorytmom znać, że strona żyje i może być wartościowa dla użytkowników. 

Blog pozwala na naturalne pozycjonowanie fraz long tail

Długi ogon czyli wyrażenia kluczowe złożone z kilku słów i zazwyczaj dotyczące zawężonej, sprecyzowanej tematyki często są źródłem bardzo wartościowego ruchu na stronie. To użytkownicy, którzy w Googlu wyszukują rozbudowanych wyrażeń często sformułowanych w formie pytania mają konkretny problem do rozwiązania lub poszukują bardzo konkretnych usług czy produktów. To właśnie rewelacyjna koncepcja, którą warto wykorzystać wybierając zagadnienia opisywane na firmowym blogu. 

Blog wspomaga pozyskiwanie linków do strony

Tworzenie treści, które angażują użytkowników, zachęcą ich do rozmowy na dany temat i wklejania linków do Twojego bloga w swoich komentarzach i kanałach społecznościowych to świetna metoda wartościowego link buildingu

Podsumowanie

Firmowy blog będzie Twoim sprzymierzeńcem w budowaniu wysokich pozycji w wyszukiwarce Google. Nie chcesz go prowadzić sam? Skorzystaj z mojej pomocy – zapraszam. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.