Przez Zieliński Jerzy

Link building SEO – 7 sposobów na dobre linki zewnętrzne

Pojęcie link building SEO jest codziennością dla każdego specjalisty SEO, jednak jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pozycjonowaniem możesz jeszcze nie znać mocy tego zagadnienia. Jest bardzo ważne, bo od niego zależy pozycja Twojej strony w wyszukiwarce. Oczywiście nie tylko, ale linki zewnętrzne są bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na rankingowanie strony. Chcę zapoznać Cię z tym zagadnieniem. W artykule przeczytasz o tym, czym jest link building, jakie ma znaczenie i jak zrobić go dobrze. Zapraszam do lektury! 

Co to jest link building i dlaczego jest ważny?

To jeden z elementów działań SEO off-site. Link building to zdobywanie linków z zewnętrznych źródeł, które mają prowadzić do domeny naszej, pozycjonowanej strony. Linki z zewnętrznych serwisów takich jak portale branżowe i blogi tematyczne stają się wsparciem dla naszej domeny, przekazują jej swoją siłę, a to wpływa pozytywnie na pozycję naszego serwisu. Jednak musisz pamiętać, że bardzo duże znaczenie ma to z jakich serwisów pozyskujemy linki, ponieważ decyduje to o ich jakości. Tylko dobrej jakości linki zewnętrzne są wartościowe. Takie, które Google uznaje za spamerskie, niepowiązane z tematyką naszej strony, mogą domenie zaszkodzić, a nawet obniżyć jej pozycję w wynikach wyszukiwania. 

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Link building SEO – sposoby pozyskiwania linków

Sposobów na pozyskiwanie linków jest wiele, niestety ze względów na dawne czasy, przed licznymi zmianami algorytmów Google, pozyskiwanie linków zewnętrznych może kojarzyć się źle, bo utożsamiane jest z takimi działaniami SEO, które mogą skończyć się obniżeniem strony w wynikach wyszukiwania Google. Jednak, współcześnie jest wiele możliwości bezpiecznego pozyskiwania linków zewnętrznych ze źródeł, które z racji swojej zawartości i jakości są również dla Google bardzo atrakcyjne i wartościowe. Dlatego możesz do tego tematu podejść na spokojnie i z pełnym zaufaniem. Jednak pamiętaj, że wszystko zależy od profesjonalizmu i determinacji w weryfikacji wartościowych linków.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Sposoby pozyskiwania linków zewnętrznych:

  • Artykuły sponsorowane są chyba najprostszym sposobem na wartościowy link building SEO. Wykupić artykuł sponsorowany możesz za pomocą platformy WhitePress, która ułatwia kontakt między właścicielami stron pozycjonowanych i wydawcami artykułów na wartościowych portalach.

Zarejestruj się i wypróbuj Whitepress!

  • Private Blog Networks, czyli PBN, o których już pisałem w artykule na blogu. Linki z wartościowych i solidnie przygotowanych stron zapleczowych są bardzo dobrym wsparciem dla pozycjonowania.  
  • Tworzenie wartościowego contentu na firmowym/własnym blogu – jeżeli treści będą realnie wartościowe dla użytkowników masz dużą szansę, że będą oni polecać Twoje artykuły publikując je na swoich stronach, blogach czy na portalach społecznościowych. Metoda ta jest bardzo praco- i czasochłonna i niestety trudno zakładać jej skuteczność w określonym przedziale czasowym. Jednak warto tak działać, bo na pewno zyskasz autorytet wśród klientów i możesz liczyć na postrzeganie Twojej firmy – marki jako eksperta w branży, a to bardzo cenne. 
  • Wykorzystywanie wzmianek o firmie, produktach i usługach, które pojawiają się w Sieci. Być może pojawiają się w serwisach, które są wartościowe i opłacalne byłoby pozyskać linkowanie z nich. Wystarczy poprosić o uzupełnienie odnośnika pod wypowiedzią na temat Twojego biznesu.  
  • Korzystanie z wydarzeń, w których firma bierze udział – sponsorowanie wydarzenia branżowego, udział w wystawie, targach czy konferencji jest okazją do tego, by link do Twojej strony pojawił się na znaczących serwisach, czy to wydarzeń czy innych firm.
  • Portale społecznościowe – co prawda linki z social mediów nie wpływają bezpośrednio na pozycję stron w Google, to z pewnością mają potencjał, który warto wykorzystać. Dlatego koniecznie zamieść link do strony firmowej na profilu na Facebooku czy Twitterze. Zwiększasz w ten sposób szansę na pozyskanie nowych klientów, a pośrednio również nowych linków.
  • Guest posting, czyli zamieszczanie artykułów z linkami do Twojej strony na blogach firm partnerskich – oczywiście, nie u konkurencji, ale najlepiej u działalności, które wiążą się z Twoją branżą i tematyką strony internetowej. 

Linki zewnętrzne – podsumowanie

Jedno jest pewne – na link building musisz patrzeć jak na proces długofalowy. Tylko systematyczne budowanie profilu linkowego, który jest naturalny, spowoduje, że będzie on też wartościowy. Jeżeli nie masz na to cierpliwości i czasu – skorzystaj z eksperckiego zaplecza. Odezwij się do mnie – pomogę!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.