Przez Zieliński Jerzy

Blog firmowy – dlaczego i jak go prowadzić?

Są trendy, które lepiej sobie odpuścić, ale są też takie, za którymi warto podążać. Tak właśnie jest z elementem, który już dziś gości na wielu stronach biznesowych. Blog firmowy – bo o nim mowa – to coś, czego potrzebuje każdy biznes pozyskujący klientów z sieci, a także z wyszukiwarki. Większość właścicieli firm, szczególnie w tych bardziej wąskich branżach, zadaje sobie pytanie – czy prowadzenie bloga firmowego ma sens? I wreszcie: jak prowadzić bloga firmowego? W dalszej części tekstu odpowiadam na te najpopularniejsze pytania.

Prowadzenie bloga firmowego – czy ma sens?

Jeżeli należysz do grona sceptyków, i mimo szalejącej mody na blogi zastanawiasz się czy prowadzenie bloga firmowego warte jest zachodu – przeczytaj o mocnych argumentach przemawiających za inwestycją w tego typu działanie. 

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Blog firmowy sprawia, że jesteś bliżej swoich klientów

Regularne tworzenie treści na temat branży, ale przede wszystkim Twojej działalności – oferty, nowości, wydarzeń z życia firmy – powoduje, że klienci mają szansę na bliższe poznanie i zżycie się z Twoją marką. 

Blog przyciąga użytkowników Sieci, którzy interesują się Twoją branżą  

To Twoi przyszli potencjalni klienci. Co ważne: ma to zastosowanie we wszystkich branżach! Bez względu na to, czy sprzedajesz sukienki czy produkujesz warte miliony specjalistyczne obrabiarki – na pewno jest grupa odbiorców, których właśnie ten temat interesuje.  

Za pomocą bloga opowiesz o swojej marce

To jedno z działań, które pomaga mocniej osadzić się w branży i pozyskać zaufanie klientów – odbiorców. Znając Twoją firmę i jej historię poczują się mocniej związani z marką. To na pewno zaprocentuje w dalszej lub bliższej przyszłości.  

Blog firmowy to ważny element budujący wizerunek

Publikując treści edukacyjne, dzieląc się specjalistyczną wiedzą i sukcesami w działalności dostarczasz swoim użytkownikom bodźców do zapamiętania Ciebie i firmy jako ekspertów w branży. To rzecz bezcenna, która pozwala wyróżnić się na tle konkurencji, podkreśla wiarygodność i profesjonalizm.

Blog pomaga rozwiązywać problemy klientów

Opisując zastosowanie swoich produktów czy usług możesz wyjaśniać klientom ich zastosowanie i korzyści wynikające, z ich użytkowania. To bardzo przydatne, szczególnie w kontekście zbijania obiekcji klientów, rozwiewania ich wątpliwości.

Blog to świetna baza do dalszych działań marketingowych

Wartościowe i merytoryczne wpisy blogowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów – jako baza do kampanii content marketingowych, element newslettera czy do publikacji w kanałach społecznościowych. Każdy z wymienionych elementów służy nie tylko budowaniu społeczności wokół marki, ale także przekłada się na powiększanie grona realnych klientów. 

Na koniec argumentów przemawiających za prowadzeniem firmowego bloga, zerknij na grafikę stworzoną przez platformę WhitePress. Infografika przedstawia pozytywne skutki prowadzenia firmowego bloga, z którymi po prostu nie można dyskutować – trzeba przyjąć je do wiadomości i inspirować się. 

http://www.whitepress.pl

Jak prowadzić bloga firmowego?

Przepisów na prowadzenie firmowego bloga jest mnóstwo. Z mojej perspektywy – to co się liczy, to regularność publikacji i szczerość w artykułach. Klienci wyczuwają, którym tekstom mogą zaufać.

Boisz się, że zabraknie Ci pomysłów na treści? Możliwości są nieograniczone, oto moje propozycje:

  • odpowiadaj na najczęstsze pytania klientów, 
  • opisuj sposoby wykorzystania Twoich produktów, 
  • prezentuj dotychczasowe realizacje, 
  • zapowiadaj nowości w ofercie,
  • opowiadaj o wydarzeniach z życia firmy,
  • nawiązuj do wydarzeń branżowych,
  • komentuj publikacje z branżowych portali. 

Do tworzenia wciągającego bloga potrzebne jest coś jeszcze – ostatni element to czas, który jest niezbędny, by tworzyć wartościowe materiały. Jeżeli oceniasz, że właśnie tego może Ci brakować, to warto zlecić prowadzenie bloga zewnętrznej firmie lub kupować artykuły od zewnętrznych twórców. Właśnie np. poprzez platformę WhitePress. 

Zarejestruj się i wypróbuj Whitepress!

Podsumowanie

Bez względu na to w jakiej branży działasz – powinieneś mieć firmowego bloga. Jednak pamiętaj, że jego posiadanie ma sens przede wszystkim wtedy, gdy regularnie pojawiają się na nim wartościowe wpisy. Dzięki regularności zyskasz uwagę i zaangażowanie czytelników, natomiast fachowość w dziedzinie przysporzy Ci klientów – a przecież o to chodzi. Prowadzenie bloga ma również ogromny wpływ na pozycjonowanie, ale to temat na osobny artykuł. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie blogowania – służę pomocą!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.