Przez Zieliński Jerzy

Semstorm – do czego warto używać?

Semstorm to narzędzie SEO i marketingowe, które oferuje wiele funkcji przydatnych dla specjalistów z branży. Dzięki niemu można dobierać słowa kluczowe do SEO i Google Ads oraz szukać nowych tematów np. na artykuły blogowe. Dzisiaj opisałem, jak wykorzystywać Semstorma do tworzenia lepszych kampanii marketingowych.

Semstorm – co to za narzędzie?

Semstorm to narzędzie, które pozwala monitorować pozycje fraz, analizować słowa kluczowe pod względem liczby miesięcznych wyszukiwań i porównywać Twoje efekty do wyników konkurencji. Przydaje się przede wszystkim do prac nad widocznością w wyszukiwarce, ale można za jego pomocą szukać również fraz do kampanii Google Ads. W zależności od planu, który wybierzesz, Semstorm kosztuje od 129 do 899 złotych miesięcznie.

Co zrobisz w Semstormie?

Przede wszystkim dobierzesz w Semstorm słowa kluczowe, ale dostępne możliwości się na tym nie kończą. Narzędzie oferuje takie funkcje, jak:

  • Analiza słów kluczowych – Semstorm pozwala na wybór odpowiednich słów kluczowych dla Twojej strony internetowej oraz porównanie ich z konkurencją. Dzięki temu można znaleźć słowa kluczowe o dużym potencjale, które pomogą w osiągnięciu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jednocześnie możesz wpisać do wyszukiwarki Semstorma maksymalnie 10 fraz.
  • Monitorowanie pozycji – narzędzie umożliwia śledzenie pozycji Twojej strony internetowej oraz konkurencji w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu szybko skontrolujesz, czy Twoje działania SEO są efektywne.
semstorm analiza seo
https://app.semstorm.com/explorer/dashboard?competitor_0=support.mozilla.org&op=and&cc=pl
  • Analiza konkurencji – Semstorm pozwala również na analizę konkurencji, dlatego możesz porównać swoją widoczność z innymi markami działającymi w Twojej branży.
  • Asystent contentu – w Semstormie możesz też poprawiać swoje teksty pod kątem SEO – asystent analizuje teksty konkurencji i podpowiada, jakich słów kluczowych warto użyć, jak długi powinien być tekst, czy trzeba dodać więcej nagłówków itp.

Jak wykorzystywać Semstorma w SEO, Google Ads, copywritingu i e-commerce?

Odpowiedź na pytanie Semstorm co to za narzędzie nie jest jednoznaczna, bo można go wykorzystywać praktycznie w każdej gałęzi marketingu internetowego.

1.Semstorm a słowa kluczowe (SEO, Google Ads, e-commerce)

Sekcja doboru słów kluczowych jest w Semstormie mocna, ponieważ do wyboru mamy kilka sekcji. Wyszukiwarka słów kluczowych dla SEO i Google Ads bierze pod uwagę średnią liczbę miesięcznych wyszukiwań oraz koszt kliknięcia w kampaniach CPC. Szersze dane dostaniesz, jeśli wybierzesz opcję e-commerce: tutaj źródłem jest nie tylko wyszukiwarka Google, ale też takie platformy, jak Amazon, Etsy, Olx, Sprzedajemy.pl, Empik itp.

semstorm słowa kluczowe
https://app.semstorm.com/keywords

2.Semstorm dla copywriterów

Narzędzie ułatwia też życie copywriterom: pierwszym przydatnym narzędziem jest Generator tematów. Po wpisaniu frazy kluczowej, Semstorm podpowiada zapytania wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki. Na przykład, wpisując prostą frazę sukienka, dostajesz co najmniej kilkanaście propozycji tematów (sukienki, które odejmują kilogramy, co zrobić, żeby sukienka się nie elektryzowała, co zrobić, żeby sukienka się nie podwijała itp.).

Kiedy temat jest już wybrany, możesz wykorzystać Asystenta Contentu Semstorm, żeby Twój tekst lepiej rankingował. Radzę jednak pochodzić do tego z dystansem, ponieważ czasami narzędzie sugeruje się potężną konkurencją, która ma stronę napompowaną bardzo dużą ilością contentu. Zdarza się więc, że Semstorm sugeruje napisanie tekstu o długości kilkudziesięciu tysięcy znaków ze spacjami, zawierającego co najmniej kilkanaście powtórzeń danej frazy. Narzędzie ma tylko ułatwiać pracę i sugerować rozwiązania, dlatego lepiej nie dążyć za wszelką cenę do najwyższych możliwych wyników.

Jak widać, Semstorm można wykorzystywać na kilka sposobów i dostarcza całkiem sporo przydatnych danych. Jeśli brakuje Ci czasu i chcesz, żeby analityką i pozycjonowaniem Twojej strony zajął się specjalista, skontaktuj się ze mną.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)