Przez Zieliński Jerzy

Semrush – jak dobrać słowa kluczowe SEO?

Semrush to narzędzie, które pozwala analizować i dobierać trafne słowa kluczowe SEO oraz oferuje inne funkcje usprawniające działania marketingowe online. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić słowa kluczowe na swojej stronie i stronach konkurencji za pomocą Semrusha, ten artykuł jest dla Ciebie.

Wolisz najpierw wypróbować Semrusha za darmo? Kliknij tutaj i skorzystaj z dłuższego darmowego okresu próbnego! Mój link zapewnia Ci dłuższy Semrush trial!

Zarejestruj się i zacznij korzystać z SEMRUSH

Krok 1: Zaloguj się do Semrusha

Aby skorzystać z funkcji Semrush do sprawdzania słów kluczowych, musisz się zalogować. Jeśli jeszcze nie masz konta, trzeba je utworzyć. Narzędzie podpowie Ci, jak dobrać słowa kluczowe, żeby pozycjonowanie było skuteczniejsze.

Krok 2: Wybierz narzędzie Wyszukiwanie organiczne

Po zalogowaniu się do Semrusha, przejdź do zakładki Wyszukiwanie organiczne (Organic Research) z głównego menu po lewej stronie. Znajdziesz ją w sekcji Badanie rynku (Competitive Research).

W angielskiej wersji wygląda to tak:

organiczne słowa kluczowe seo
https://www.semrush.com/

Krok 3: Wpisz adres URL strony

Wpisz adres URL strony, którą chcesz przebadać, w polu Analiza domeny i kliknij przycisk Szukaj (Search).

witryna z organicznymi słowami kluczowymi seo
https://www.semrush.com/
Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Krok 4: Przeglądaj wyniki

Semrush wygeneruje raport z wynikami dla analizowanej strony. W sekcji Organiczne pozycje wyszukiwania (Organic Search Positions) znajdziesz listę słów kluczowych, które generują ruch z wyników wyszukiwania. Lista ta jest uporządkowana według pozycji strony w wynikach wyszukiwania i liczby miesięcznych wyszukiwań dla każdego słowa kluczowego.

organiczne słowa kluczowe seo semrush tabela
https://www.semrush.com/

Krok 5: Analiza konkurencji

Aby przebadać słowa kluczowe dla konkurencji, przejdź do sekcji Organic Research i wpisz adres URL konkurencyjnej strony. Semrush wygeneruje raport z wynikami dla tej strony, w tym listę słów kluczowych, za pomocą których konkurencyjna strona pozyskuje ruch organiczny. Możesz porównać te słowa kluczowe z tymi, które pozyskują ruch na twojej stronie, aby zidentyfikować słowa kluczowe, które warto uwzględnić w Twoich kampaniach marketingowych.

Warto też wykorzystywać funkcję Keyword Gap, aby sprawdzić, na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się konkurencja, a Ty jeszcze nie.

keyword gap słowa kluczowe seo
https://www.semrush.com/

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Podsumowanie

Semrush to narzędzie, które ułatwia research słów kluczowych, a oprócz tego ułatwia analizę konkurencji SEO. Dzięki niemu możesz poznać najważniejsze słowa kluczowe, które przyciągają ruch organiczny na stronę i porównać je z tymi, które wykorzystuje konkurencja. Będziesz mógł dostosować swoje kampanie marketingowe i osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych.

Chcesz wypróbować to w praktyce? Kliknij tutaj po dłuższy darmowy Semrush trial. Masz problem z Semrushem lub innymi narzędziami SEO? Research słów kluczowych zajmuje Ci za dużo czasu? Zadzwoń lub napisz – odpowiem najszybciej, jak to będzie możliwe.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.