Przez Zieliński Jerzy

Semrush – jak dobrać słowa kluczowe SEO?

Semrush to narzędzie, które pozwala analizować i dobierać trafne słowa kluczowe SEO oraz oferuje inne funkcje usprawniające działania marketingowe online. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić słowa kluczowe na swojej stronie i stronach konkurencji za pomocą Semrusha, ten artykuł jest dla Ciebie.

Wolisz najpierw wypróbować Semrusha za darmo? Kliknij tutaj i skorzystaj z dłuższego darmowego okresu próbnego! Mój link zapewnia Ci dłuższy Semrush trial!

Krok 1: Zaloguj się do Semrusha

Aby skorzystać z funkcji Semrush do sprawdzania słów kluczowych, musisz się zalogować. Jeśli jeszcze nie masz konta, trzeba je utworzyć. Narzędzie podpowie Ci, jak dobrać słowa kluczowe, żeby pozycjonowanie było skuteczniejsze.

Krok 2: Wybierz narzędzie Wyszukiwanie organiczne

Po zalogowaniu się do Semrusha, przejdź do zakładki Wyszukiwanie organiczne (Organic Research) z głównego menu po lewej stronie. Znajdziesz ją w sekcji Badanie rynku (Competitive Research).

W angielskiej wersji wygląda to tak:

organiczne słowa kluczowe seo
https://www.semrush.com/

Krok 3: Wpisz adres URL strony

Wpisz adres URL strony, którą chcesz przebadać, w polu Analiza domeny i kliknij przycisk Szukaj (Search).

witryna z organicznymi słowami kluczowymi seo
https://www.semrush.com/

Krok 4: Przeglądaj wyniki

Semrush wygeneruje raport z wynikami dla analizowanej strony. W sekcji Organiczne pozycje wyszukiwania (Organic Search Positions) znajdziesz listę słów kluczowych, które generują ruch z wyników wyszukiwania. Lista ta jest uporządkowana według pozycji strony w wynikach wyszukiwania i liczby miesięcznych wyszukiwań dla każdego słowa kluczowego.

organiczne słowa kluczowe seo semrush tabela
https://www.semrush.com/

Krok 5: Analiza konkurencji

Aby przebadać słowa kluczowe dla konkurencji, przejdź do sekcji Organic Research i wpisz adres URL konkurencyjnej strony. Semrush wygeneruje raport z wynikami dla tej strony, w tym listę słów kluczowych, za pomocą których konkurencyjna strona pozyskuje ruch organiczny. Możesz porównać te słowa kluczowe z tymi, które pozyskują ruch na twojej stronie, aby zidentyfikować słowa kluczowe, które warto uwzględnić w Twoich kampaniach marketingowych.

Warto też wykorzystywać funkcję Keyword Gap, aby sprawdzić, na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się konkurencja, a Ty jeszcze nie.

keyword gap słowa kluczowe seo
https://www.semrush.com/

Podsumowanie

Semrush to narzędzie, które ułatwia research słów kluczowych, a oprócz tego ułatwia analizę konkurencji SEO. Dzięki niemu możesz poznać najważniejsze słowa kluczowe, które przyciągają ruch organiczny na stronę i porównać je z tymi, które wykorzystuje konkurencja. Będziesz mógł dostosować swoje kampanie marketingowe i osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych.

Chcesz wypróbować to w praktyce? Kliknij tutaj po dłuższy darmowy Semrush trial. Masz problem z Semrushem lub innymi narzędziami SEO? Research słów kluczowych zajmuje Ci za dużo czasu? Zadzwoń lub napisz – odpowiem najszybciej, jak to będzie możliwe.

Dodaj komentarz.