Przez Zieliński Jerzy

Lazy load: dlaczego paradoksalnie przyspiesza ładowanie?

Szybkość ładowania strony ma ogromny wpływ na UX, a co za tym idzie – również pozycję strony. Kiedy słyszymy hasło: lazy load, przychodzi nam na myśl wolne ładowanie, którego Google zdecydowanie nie popiera. W rzeczywistości jednak, lazy load paradoksalnie przyspiesza ładowanie strony. Chcesz dowiedzieć się więcej, jak podkręcić Twoją stronę? Wskazówki znajdziesz w tym artykule!

Masz problem z instalacją wtyczek? Chcesz edytować kod strony, ale nie opłaca Ci się zatrudniać informatyka? Skontaktuj się ze mną – współpracuję z web developerami i mogę zapewnić Ci wsparcie programistyczne!

Lazy load – co to jest?

Lazy load to zaawansowana technika optymalizacyjna, która pozwala witrynie wczytywać zasoby, takie jak obrazy, tylko wtedy, gdy są widoczne na ekranie użytkownika. Innymi słowy, strona wczytuje treści w miarę przewijania, zamiast obciążać się wszystkimi elementami na raz. To umożliwia szybsze i bardziej efektywne ładowanie strony, a to lubią nie tylko użytkownicy, ale też Google.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Dlaczego lazy load przyspiesza ładowanie?

Image lazy load przyspiesza ładowanie strony poprzez minimalizowanie ilości treści, która jest wczytywana w momencie wejścia na stronę. Kiedy użytkownik odwiedza stronę, nie musi czekać na wczytanie wszystkich obrazów, plików i treści od razu. Zamiast tego, tylko elementy znajdujące się na ekranie są wczytywane, co znacznie skraca czas ładowania. To sprawia, że strona wydaje się szybsza i bardziej responsywna, zapewniając lepsze doświadczenia użytkownika.

Wpływ lazy load na użytkowników i SEO

Lazy load ma korzystny wpływ na zarówno użytkowników, jak i optymalizację SEO. Z jednej strony, skrócenie czasu ładowania strony poprawia doświadczenie użytkownika, minimalizując frustrację związaną z długim oczekiwaniem. Z drugiej strony, poprawa czasu wczytywania pozytywnie wpływa na wskaźniki dwell time i bounce rate. Dłuższy czas przebywania na stronie oraz niższy wskaźnik odrzuceń mają potencjał, aby poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Wdrożenie lazy load WordPress

Na WordPressie wdrożenie lazy load jest łatwe, bo można zrobić to po prostu za pomocą dostępnych wtyczek. Przykładem jest popularna wtyczka Lazy Load by WP Rocket, która umożliwia łatwe dostosowanie ustawień oraz zaawansowaną kontrolę nad tym, które elementy mają być opóźnione we wczytywaniu. To ważne, bo jeśli źle ustawisz wtyczkę, użytkownikowi na starcie nie będą ładowały się żadne grafiki, a strona będzie się nieprawidłowo wyświetlać. Obrazy znajdujące się na górze strony nie powinny więc należeć do image lazy load.

lazy load informacje
https://pl.wordpress.org/plugins/rocket-lazy-load/#installation

Lazy load to potężne narzędzie optymalizacyjne, które paradoksalnie przyczynia się do przyspieszenia ładowania strony. Chcesz zoptymalizować swoją stronę i sprawić, że będzie ładowała się szybciej? Skontaktuj się ze mną!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.