Przez Zieliński Jerzy

Kampania Google Ads – 5 sposobów jak zwiększyć jej zasięg

Dobra kampania Google Ads to potężne narzędzie reklamowe, które umożliwia reklamowanie swojego biznesu w wyszukiwarce Google oraz na innych stronach i w aplikacjach partnerskich Google. Jednym z najważniejszych celów każdej kampanii Google Ads jest zwiększenie zasięgu, czyli liczby osób, które zobaczą reklamę. W tym artykule przedstawiam kilka sposobów, jak zwiększyć zasięg kampanii Google Ads.

Kampania Google Ads – sposoby na zwiększenie jej zasięgu

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Czasami już drobne zmiany w kampanii Google Ads przynoszą bardzo znaczące efekty. Spróbuj poniższych sposobów:

Użyj odpowiednich słów kluczowych

Słowa kluczowe to jedno z najważniejszych narzędzi, które pomaga w kierowaniu reklam do odpowiednich użytkowników. Aby zwiększyć zasięg kampanii Google Ads, należy skupić się na wyborze trafnych słów kluczowych, które są wyszukiwane przez użytkowników w Google.

Warto użyć narzędzi Google Ads, takich jak Planer słów kluczowych, aby znaleźć odpowiednie słowa kluczowe i określić ich popularność. Dobrze dobrana lista słów kluczowych może znacznie zwiększa zasięg kampanii Google Ads. Polecam zewnętrzne narzędzia, które pozwalają na precyzyjną analizę potencjału słów kluczowych – jak np. Senuto.

Zarejestruj się i wypróbuj Senuto!

Kieruj reklamy geograficznie

Ukierunkowanie reklam geograficznie to kolejny sposób na zwiększenie zasięgu kampanii Google Ads. Możesz określić, w jakim obszarze geograficznym mają być wyświetlane Twoje reklamy, np. na poziomie miasta, kraju lub regionu. Dzięki temu dotrzesz do użytkowników z konkretnego obszaru, którzy są bardziej zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.

Zastosuj odpowiednie ustawienia kampanii

Ustawienia kampanii to ważny element każdej kampanii Google Ads. Aby zwiększyć zasięg kampanii, warto skorzystać z opcji automatycznej optymalizacji, która pozwala Google Ads na automatyczne optymalizowanie ofert reklamowych i wyświetlanie reklam w sposób najbardziej efektywny.

Innym ważnym ustawieniem jest tryb wyświetlania, który pozwala określić, w jaki sposób reklamy są wyświetlane użytkownikom. Możesz wybrać tryb wyświetlania w sieci wyszukiwania Google, na stronach partnerskich Google lub w obu tych miejscach.

Skorzystaj z reklam graficznych

Reklamy graficzne to inny sposób na zwiększenie zasięgu kampanii Google Ads. Reklamy graficzne to formaty reklamowe, które zawierają obrazy i grafikę, a nie tylko tekst. Dzięki temu reklamy graficzne są bardziej widoczne i przyciągają uwagę użytkowników.

Reklamy graficzne mogą być wykorzystane na stronach partnerskich Google oraz w sieci reklamowej Google Display, która obejmuje ponad 2 miliony stron internetowych. Dzięki temu reklamy graficzne mogą dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, co zwiększa ich zasięg.

Wykorzystaj remarketing

Remarketing to narzędzie, które umożliwia ponowne dotarcie do użytkowników, którzy wcześniej odwiedzili Twoją stronę internetową lub wykazali zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami. Dzięki remarketingowi możesz wyświetlać reklamy dla użytkowników, którzy już mieli kontakt z Twoją marką.

Przykład remarketingu. Źródło: www.wp.pl

Remarketing pozwala na precyzyjne kierowanie reklam do konkretnych grup odbiorców, co zwiększa ich skuteczność. Dzięki remarketingowi możesz zwiększyć zasięg swojej kampanii, dotykając ponownie użytkowników, którzy już mieli kontakt z Twoją marką.

Podsumowanie

Zwiększenie zasięgu kampanii Google Ads jest jednym z najważniejszych celów każdego reklamodawcy. Aby zwiększyć zasięg kampanii, warto skupić się na wyborze trafnych słów kluczowych, ukierunkowaniu reklam geograficznie, ustawieniu odpowiednich ustawień kampanii, skorzystaniu z reklam graficznych oraz remarketingu. Dzięki tym narzędziom dotrzesz do szerszej grupy odbiorców, zwiększając skuteczność kampanii Google Ads.

Chcesz, żeby Twoja kampania Google Ads miała jak najszerszy zasięg i przyniosła dobre wyniki? Zleć mi jej realizację!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Dzięki za wizytę!

Czy słyszałeś o naszym programie partnerskim?

Znajdziesz u mnie usługi:

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.