Przez Zieliński Jerzy

Remarketing dynamiczny Google Ads

Remarketing to pojęcie, które cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich reklamodawców. Powód jest bardzo prosty. Ogromna skuteczność! Jak to działa? I dlaczego remarketing dynamiczny jest tak bardzo skuteczny? Przeczytaj, a wszystko będzie jasne. 

Remarketing dynamiczny Google Ads – co to jest?

Pewnie wiesz, że remarketing Google to wyświetlanie reklamy tym użytkownikom, którzy mieli już kontakt z Twoją firmą – za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Natomiast remarketing dynamiczny jest jeszcze bardziej precyzyjnym narzędziem, ponieważ nie dość, że przypomina klientom, o tym, że odwiedzili Twój sklep, to jeszcze wyświetla im reklamy dokładnie z tymi produktami, które u Ciebie przeglądali. Jest to więc swoiste zaproszenie, do dokończenia tego, co zaczęli na Twojej stronie – zakupów. 

Szczególna moc remarketingu dynamicznego wynika z tego, że przekaz reklamowy kierowany do klientów jest bardzo precyzyjnie dostosowany do ich preferencji. Widzą dokładnie takie produkty, którymi już się interesowali. Przykład banerów reklamowych wyświetlanych w ramach remarketingu dynamicznego Google Ads:

Od tradycyjnych kampanii remarketingowych remarketing dynamiczny Google Ads różni się tym, że ma inny kod remarketingu. Reklamy dynamiczne generowane są dla każdego klienta, w oparciu o przeglądane przez niego produkty. Natomiast same dane wykorzystywane przez remarketing dynamiczny mogą pochodzić z pliku (takiego jak Google Merchant Center) albo mogą być przesyłane ręcznie.

Korzyści wynikające z remarketingu dynamicznego

Dlaczego warto? 

Dynamiczny remarketing Google Ads zwiększa konwersję, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jej pozyskania. Wynika to z tego, że klienci widząc produkty, które już oglądali faktycznie chętniej do nich wracają, by sfinalizować zakup. 

Remarketing dynamiczny odgrywa też istotną rolę w kwestiach wizerunkowych –  tworzy wrażenie spersonalizowanych działań i dużego budżetu reklamowego, klient, który często widzi reklamę Twojego sklepu utrwala markę, zyskuje do niej zaufanie. 

Jego kluczowe atuty to również niski koszt wdrożenia takiej reklamy oraz możliwość szybkiego uruchomienia kampani, w nieskomplikowany sposób. To system sam wybiera najlepsze rozwiązania – najbardziej trafny układ produktów, miejsca docelowe oraz platformę, gdzie pojawia się reklama. 

Nie bez znaczenia jest również to, że efekty kampanii są mierzalne, ponieważ wszystkie dane zbierają dla Ciebie narzędzia Google (które oczywiście muszą być właściwie zainstalowane i skonfigurowane).

Remarketing dynamiczny i dynamiczne pozyskiwanie klientów

Reklama dynamiczna pozwala na automatyczne połączenie informacji o klientach i informacji o produktach. To doskonałe rozwiązanie, z którego najwięcej czerpią reklamodawcy działający w e-commerce. System działa tak skutecznie, że przewiduje czego będą szukać potencjalni klienci. Zapamiętuje, co użytkownik przeglądał w Twoim sklepie, na podstawie danych demograficznych przewiduje czego jeszcze może szukać w najbliższej przyszłości i łączy te informacje z produktami z Twojego pliku. Same produkty w pliku również podlegają selekcji ocenie pod względem trafności i skuteczności. 

Podsumowanie

Google wskazuje na historie firm, które za pomocą marketingu dynamicznego odnotowały nawet 30-40% wzrost przychodów czy 5-krotny wzrost konwersji. Tak spektakularne efekty może osiągnąć każdy. 

Jeżeli chcesz zacząć wykorzystywać w swoich kampaniach remarketing dynamiczny, a nie wiesz jak to zrobić – jestem do dyspozycji. Specjalizuję się w optymalizacji kampanii Google Ads i zapraszam do skorzystania z moich usług!

Dodaj komentarz.