Przez Zieliński Jerzy

Język korzyści – jak sprzedawać słowami?

Język korzyści w marketingu jest niezwykle ważnym narzędziem, które pozwala przekazać wartość Twojego produktu lub usługi dla klienta. Różni się od języka opisowego, ponieważ nie przedstawia suchych faktów, ale realne korzyści – to, co klient otrzyma, jeśli skorzysta z Twojej oferty. Zobacz, czym jest język korzyści w marketingu i jak go stosować, żeby sprzedawać więcej.

Czym jest język korzyści w marketingu?

Język korzyści w handlu to przekaz, który skupia się na korzyściach, jakie klienci otrzymają, decydując się na zakup Twoich produktów lub usług. Język korzyści jest bardziej skuteczny niż język opisowy, ponieważ klienci są bardziej skłonni do skorzystania z Twojej oferty, jeśli widzą, że otrzymają konkretną korzyść. Przykładowo, jeśli reklamujesz samochód, język korzyści może obejmować takie aspekty jak oszczędność paliwa, dużo miejsca na zakupy, łatwe parkowanie itp. Stosuje się go w marketingu na całym świecie, język korzyści po angielsku, to language of benefits.

Dlaczego język korzyści jest tak ważny?

Język korzyści jest ważny w marketingu z kilku powodów. Po pierwsze, skupia się na korzyściach dla klienta i zwiększa szansę na dokonanie konwersji, a to właśnie jest głównym celem marketingu – przyciągnięcie i utrzymanie klientów. 

Po drugie, język korzyści w handlu jest bardziej skuteczny w przekazywaniu wartości Twojego produktu lub usługi, ponieważ klient otrzymuje informację o tym, jak produkt lub usługa wpłynie na jego życie czy biznes. Łatwiej jest mu wyobrazić sobie, co zyska, dokonując zakupu.

Po trzecie, język korzyści pomaga wyróżnić Twoją ofertę na tle konkurencji, ponieważ skupia się na tym, co oferujesz Ty, a czego nie zapewniają inni. Właśnie dlatego, ogólne określenia, takie jak komfortowy czy wysokiej jakości nie zdają egzaminu. W końcu nikt nie napisze, że z jego produktów niewygodnie się korzysta i zostały wykonane z materiałów, które rozpadają się po miesiącu.

język korzyści na stronie
https://asana.com/pl

Jak stosować język korzyści w marketingu?

Oczywiście dla każdego inne korzyści mają kluczowe znaczenie podczas dokonywania zakupu. Trzymając się tematyki samochodów, prawdopodobnie całkowicie innego auta będą szukać studentka planująca zakup pierwszego samochodu i mężczyzna, będący ojcem trójki dzieci. Żeby skutecznie wykorzystywać język korzyści w handlu, musisz poznać swoją grupę docelową, poznać jej potrzeby, cele, problemy, które chce rozwiązać. 

Pisząc teksty reklam Google Ads, treści na stronę internetową, ulotki, newslettery i inne materiały marketingowe, pamiętaj, aby używać języka korzyści. Zamiast mówić o cechach produktu, skup się na tym, co produkt lub usługa zrobi dla klienta. Na przykład, zamiast mówić o tym, że Twoje oprogramowanie CRM ma zaawansowany system raportowania, możesz powiedzieć, że pomoże klientowi w łatwym i szybkim zarządzaniu danymi i ułatwi podejmowanie decyzji biznesowych.

Oprócz korzyści, ważne jest również, aby używać języka aktywnego, który przekonuje klienta do podjęcia działania. Chodzi tutaj oczywiście o CTA (call to action, wezwanie do działania). Użyj zwrotów takich, jak Dowiedz się więcej, Kup Teraz lub Skorzystaj z oferty. Możesz również wykorzystywać CTA w pierwszej osobie, czyli umieszczać na przyciskach na stronie takie zawroty, jak Kupuję, Zapisuję się, Chcę darmowego e-booka itp.

język korzyści tekst reklamowy
https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev

Język korzyści – przykłady wykorzystania

Jednym z narzędzi, które mają zastosowanie w każdej branży, jest właśnie język korzyści przykłady można więc mnożyć. Zebrałem kilka z biznesów o różnej specyfice.

Przykład dla usługi hostingowej

Zamiast mówić: Nasz serwer jest wyposażony w najnowsze oprogramowanie i wydajny, można powiedzieć: Z nami zyskasz szybki i niezawodny serwer, dzięki czemu Twoja strona będzie ładować się w mgnieniu oka i zapomnisz o awariach.

Przykład dla salonu kosmetycznego

Zamiast pisać: Oferujemy szereg usług kosmetycznych, takich jak manicure, pedicure i depilacja, można powiedzieć: Nasz manicure, pedicure i depilacja pozwolą Ci poczuć się pięknie i zwiększyć pewność siebie.

Przykład dla oprogramowania do zarządzania projektami

Zamiast pisać: Nasz system oferuje wiele funkcji, takich jak harmonogramowanie i przypominanie o pilnych zadaniach, można powiedzieć: Dzięki naszemu oprogramowaniu będziesz w stanie zarządzać swoimi projektami z łatwością, zwiększysz wydajność zespołu i zmniejszyć stres związany z pracą

Przykład dla szkoły językowej

Zamiast pisać: Oferujemy kursy językowe na wszystkich poziomach, można powiedzieć: Dzięki naszym kursom językowym nauczysz się płynnie mówić i zrozumieć język obcy, co otworzy przed Tobą nowe możliwości w pracy i życiu prywatnym.

Przykład dla sklepu odzieżowego

Zamiast mówić: Oferujemy wiele różnych marek i trendów, możesz powiedzieć: U nas znajdziesz modną i stylową odzież, która podkreśli Twoją indywidualność i pozwoli Ci wyrazić siebie.

W każdym z tych przykładów skupiamy się na tym, jakie korzyści otrzyma klient i szukamy największych zalet w ofercie firmy. Jest to bardziej przekonujące i atrakcyjne dla klientów niż same opisy produktów lub usług, ponieważ nie kupujemy wyłącznie, aby posiadać, ale chcemy czerpać z tego konkretne korzyści.

Język korzyści w marketingu to skuteczne narzędzie, które pozwala na skupienie się na korzyściach, jakie klienci otrzymują, korzystając z Twojej oferty. Jeśli pisząc, będziesz mieć z tyłu głowy Twoją grupę docelową, zauważysz, że skuteczność tekstów reklamowych rośnie.

Nie masz czasu na samodzielne tworzenie skutecznych tekstów reklamowych? Zadzwoń lub napisz – zajmę się Twoim content marketingiem!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)