Przez Zieliński Jerzy

Copywriting a reklamy tekstowe

Twoje reklamy tekstowe muszą spełniać konkretne założenia, aby były atrakcyjne dla potencjalnych klientów i jednocześnie wpisywały się w zasady Google. Niby sporo do zrobienia, ale w praktyce chodzi o realizację wspólnego celu – stworzenie trafnych i skutecznych reklam, które będą realnie odpowiadały na potrzeby użytkowników wyszukiwarki – czyli Twoich klientów.

Reklamy tekstowe Google Ads a copywriting, czyli jak pisać, żeby chcieli kupować

Dzięki dobrze napisanym reklamom, trafisz do nowych klientów, przeprowadzisz kampanie reklamowe o wyższych wskaźnikach skuteczności i jakości, a co za tym idzie – przy niższych nakładach finansowych wygenerujesz więcej zysków. Przeczytaj, jak pisać, żeby Klienci chcieli czytać, klikać, a przede wszystkim kupować!

Reklamy tekstowe Google Ads – zasady copywritingu wg Google

Google sprecyzował swoje wymagania co do tego, jakie treści w reklamach chce pokazywać swoim użytkownikom. Z punktu widzenia reklamodawcy, powinieneś wiedzieć, czego nie robić (bo może doprowadzić to do odrzucenia reklamy):

 • treści z błędami językowymi;
 • niezrozumiałe i pozbawione sensu;
 • z błędnie stosowanymi symbolami, znakami interpunkcyjnymi, wielkimi literami i spacjami;
 • niezgodne z wytycznymi, umieszczanie numeru telefon w tekście reklamy (można to robić wyłącznie rozszerzeniem połączeń);
 • zbędne powtórzenia zwrotów;
 • stosowanie zakazanych słów czy znaków towarowych.

Lista praktyk zakazanych jest dość rozbudowana, ale bez obaw – jest jeszcze więcej tego, co możesz a nawet powinieneś zrobić, by Twoje reklamy wyróżniały się i zarabiały.

Reklama, która się klika – podstawowe zasady

 • podkreślaj to, co Cię wyróżnia i co jest Twoim atutem: np. gwarancja, bezzwłoczna wysyłka w 24h, darmowa dostawa, doświadczenie w branży, nagrody;
 • pisz o konkretach – podawaj warunki zakupu, cenę, szczegóły oferty;
 • wytłuszcz, dlaczego jesteś lepszy niż inni – może oferujesz specjalną promocję, program lojalnościowy albo gratisy;
 • niech klienci dowiedzą się o wyprzedażach, nowościach, promocjach;

Jest kilka patentów, które zawsze dobrze działają na użytkowników Internetu:

 1. Koniecznie używaj CTA (Call To Action) – powinieneś go uznać za podstawowy element reklamy Google Ads. Dzięki niemu płynnie przeprowadzisz klienta na swoją stronę www. “Kup Teraz” czy “Zamów” naprawdę działają!
 2. Przyciągaj słowami – magnesami. “Za darmo”, “Zaoszczędź” czy “Tylko teraz” to chwytliwe hasła, które przekonują do zainteresowania się właśnie Twoja ofertą.
 3. Pytaj! Pytania rozbudzają ciekawość, zmuszają do zastanowienia, ale co najważniejsze są pretekstem do zaoferowania gotowego rozwiązania – w postaci Twojego produktu czy usługi.
 4. Bądź na czasie – nawiązuj do bieżących wydarzeń, pór roku, pogody, świąt.
 5. Stosuj liczby, ponieważ są atrakcyjnym wyróżnikiem tekstu.
 6. Pamiętaj o emocjach – to one powodują, że odczuwamy potrzebę zakupu danego produktu. Postaw się na miejscu klienta i spróbuj wykorzystać to, co może czuć.   

Copywriting Google Ads – przepis na sukces

Chciałbym podać Ci go na tacy, ale rzeczywistość jest wymagająca. Powyższe wskazówki to kilka sposobów na podkręcenie jakości i skuteczności reklam tekstowych Google Ads. Zachęcam do testowania i eksperymentowania z rozwiązaniami, które sprawdzą się w Twojej branży. Na pewno czas poświęcony na dopracowanie tekstów reklamowych w Ads będzie dobrą inwestycją. Warto nad nimi pracować, bo mają bezpośredni wpływ chociażby na wynik jakości reklam czy CTR.

Dodaj komentarz.