Przez Zieliński Jerzy

Jak zaoszczędzić budżet Google Ads? 7 wskazówek

Bez względu na to, jak dużym budżetem na marketing dysponuje reklamodawca, zawsze szuka sposobów na oszczędność. To normalne w biznesie i tak też jest w przypadku kampanii Google Ads. Można tu zaoszczędzić, i to sporo. Przedstawiam kilka sprawdzonych sposobów, jak skutecznie zarządzać budżetem przeznaczonym na reklamę w Google. Zainteresowany? Zapraszam!

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Budżet Google Ads – jak nim zarządzać?

  1. Zaplanuj budżet! Podziel budżet Google Ads na miesięczny i dzienny.

W ten sposób utrzymasz kontrolę nad wydatkami. System Google Ads nie przekroczy założonych przez Ciebie kosztów. Unikniesz ryzyka wyklikania budżetu w kilka dni czy tygodni. Co więcej, dzięki temu zabiegowi, elastycznie dostosujesz wyświetlanie reklamy do swoich możliwości – dostępności wolnych terminów na usługi czy stanów magazynowych promowanych produktów.

  1. Szukaj okazji! Może kupon z dodatkowymi środkami na kampanię? 

Google często organizuje akcje promocyjne w ramach, których nowi reklamodawcy mogą skorzystać z kuponów. W praktyce, najczęściej oznaczają one dodatkowe doładowanie konta Google Ads. Czysta oszczędność, bo mnożysz swoje środki do przeznaczenia na kliknięcia, nie wydając na to żadnych dodatkowych pieniędzy. Jedynym minusem jest to, że akcje promocyjne najczęściej kierowane są do nowych użytkowników i dotyczą wyłącznie nowych kont w Google Ads. Jednak warto w tym temacie trzymać rękę na pulsie i obserwować, co nowego pojawia się w ofercie Google. 

  1. Polegaj na danych – szczególnie przy wyborze słów kluczowych. 

Może wydawać się, że klienci powinni szukać produktów w jakiś konkretny sposób, jednak może też być całkiem inaczej niż myślisz. Dlatego obowiązkowo, przed uruchomieniem kampanii Google Ads zweryfikuj poziom wyszukiwalności słów kluczowych, To ona określa ilu klientów może zobaczyć Twoją reklamę, i czy w ogóle ktoś ją zobaczy. Korzystaj z narzędzi: Planera słów kluczowych Google, Senuto, Semstorm. 

  1. Dbaj o Wynik Jakości!  

Warto, bo jak najwyższy Wynik Jakości to niższe stawki za kliknięcie i jednocześnie wyższe pozycje reklamy. Same korzyści, z których będziesz czerpać jeśli wypracujesz odpowiednio wartościowe parametry kampanii Google Ads. Czego potrzebujesz, by je osiągnąć? Dopasowania treści reklamy do słów kluczowych stosowanych w kampanii, odpowiedniej jakości strony docelowej, a także odpowiednio wysokiego CTR.

  1. Stosuj wykluczanie słów kluczowych. 

Zaoszczędzisz, bo pozbędziesz się pustych kliknięć – od osób poszukujących np. jedynie informacji na jakiś temat. Przede wszystkim, zwiększysz konwersję. Pozyskując więcej wartościowych akcji wykonywanych przez klientów pomnożysz zyski. Zacznij od wyeliminowania wyrażeń z określeniami “za darmo” czy “darmowy”. O wykluczających słowach kluczowych przeczytasz więcej w tym artykule.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

  1. Postaw na remarketing. 

W ten sposób możesz stosunkowo niskim kosztem podnieść skuteczność reklam. Wydając mniej pozyskasz więcej wartościowych kliknięć w reklamę, pozyskanych od klientów, którzy już odwiedzili Twój sklep czy stronę www. 

  1. Skorzystaj z pomocy. 

Jeżeli jeszcze nie potrafisz lub nie masz czasu na to, by dopilnować swojej kampanii Google Ads to skorzystanie z usług specjalistów będzie dobrym wyjściem. Najprawdopodobniej nawet płacąc za obsługę kampanii zaoszczędzisz, bo unikniesz błędów merytorycznych i straty czasu. Dobremu specjaliście Google Ads będzie zależało na tym, by wygenerować dla Ciebie jak najlepsze wyniki, tylko wtedy będzie przydatny w dłuższej perspektywie. 

Optymalizacja budżetu Google Ads – podsumowanie

Sposobów na racjonalne zarządzanie kampanią Google Ads jest wiele. Na pewno warto poszukać rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się w konkretnej branży i przy danym budżecie. Nie ma tu jednej recepty dla wszystkich, ale na pewno istnieją sposoby, które działają szybko i skutecznie. Każda kampania Google Ads ma szansę na sukces, tylko trzeba o nią odpowiednio zadbać.

Odezwij się do mnie – jeżeli chcesz nauczyć się zarządzać kampaniami Google Ads lub powierzyć komuś ich prowadzenie. Działam w branży od lat, dlatego zyskasz skuteczną pomoc. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.