Przez Zieliński Jerzy

Jak zaoszczędzić budżet Google Ads? 7 wskazówek

Bez względu na to, jak dużym budżetem na marketing dysponuje reklamodawca, zawsze szuka sposobów na oszczędność. To normalne w biznesie i tak też jest w przypadku kampanii Google Ads. Można tu zaoszczędzić, i to sporo. Przedstawiam kilka sprawdzonych sposobów, jak skutecznie zarządzać budżetem przeznaczonym na reklamę w Google. Zainteresowany? Zapraszam!

Budżet Google Ads – jak nim zarządzać?

  1. Zaplanuj budżet! Podziel budżet Google Ads na miesięczny i dzienny.

W ten sposób utrzymasz kontrolę nad wydatkami. System Google Ads nie przekroczy założonych przez Ciebie kosztów. Unikniesz ryzyka wyklikania budżetu w kilka dni czy tygodni. Co więcej, dzięki temu zabiegowi, elastycznie dostosujesz wyświetlanie reklamy do swoich możliwości – dostępności wolnych terminów na usługi czy stanów magazynowych promowanych produktów.

  1. Szukaj okazji! Może kupon z dodatkowymi środkami na kampanię? 

Google często organizuje akcje promocyjne w ramach, których nowi reklamodawcy mogą skorzystać z kuponów. W praktyce, najczęściej oznaczają one dodatkowe doładowanie konta Google Ads. Czysta oszczędność, bo mnożysz swoje środki do przeznaczenia na kliknięcia, nie wydając na to żadnych dodatkowych pieniędzy. Jedynym minusem jest to, że akcje promocyjne najczęściej kierowane są do nowych użytkowników i dotyczą wyłącznie nowych kont w Google Ads. Jednak warto w tym temacie trzymać rękę na pulsie i obserwować, co nowego pojawia się w ofercie Google. 

  1. Polegaj na danych – szczególnie przy wyborze słów kluczowych. 

Może wydawać się, że klienci powinni szukać produktów w jakiś konkretny sposób, jednak może też być całkiem inaczej niż myślisz. Dlatego obowiązkowo, przed uruchomieniem kampanii Google Ads zweryfikuj poziom wyszukiwalności słów kluczowych, To ona określa ilu klientów może zobaczyć Twoją reklamę, i czy w ogóle ktoś ją zobaczy. Korzystaj z narzędzi: Planera słów kluczowych Google, Senuto, Semstorm. 

  1. Dbaj o Wynik Jakości!  

Warto, bo jak najwyższy Wynik Jakości to niższe stawki za kliknięcie i jednocześnie wyższe pozycje reklamy. Same korzyści, z których będziesz czerpać jeśli wypracujesz odpowiednio wartościowe parametry kampanii Google Ads. Czego potrzebujesz, by je osiągnąć? Dopasowania treści reklamy do słów kluczowych stosowanych w kampanii, odpowiedniej jakości strony docelowej, a także odpowiednio wysokiego CTR.

  1. Stosuj wykluczanie słów kluczowych. 

Zaoszczędzisz, bo pozbędziesz się pustych kliknięć – od osób poszukujących np. jedynie informacji na jakiś temat. Przede wszystkim, zwiększysz konwersję. Pozyskując więcej wartościowych akcji wykonywanych przez klientów pomnożysz zyski. Zacznij od wyeliminowania wyrażeń z określeniami “za darmo” czy “darmowy”. O wykluczających słowach kluczowych przeczytasz więcej w tym artykule.

  1. Postaw na remarketing. 

W ten sposób możesz stosunkowo niskim kosztem podnieść skuteczność reklam. Wydając mniej pozyskasz więcej wartościowych kliknięć w reklamę, pozyskanych od klientów, którzy już odwiedzili Twój sklep czy stronę www. 

  1. Skorzystaj z pomocy. 

Jeżeli jeszcze nie potrafisz lub nie masz czasu na to, by dopilnować swojej kampanii Google Ads to skorzystanie z usług specjalistów będzie dobrym wyjściem. Najprawdopodobniej nawet płacąc za obsługę kampanii zaoszczędzisz, bo unikniesz błędów merytorycznych i straty czasu. Dobremu specjaliście Google Ads będzie zależało na tym, by wygenerować dla Ciebie jak najlepsze wyniki, tylko wtedy będzie przydatny w dłuższej perspektywie. 

Optymalizacja budżetu Google Ads – podsumowanie

Sposobów na racjonalne zarządzanie kampanią Google Ads jest wiele. Na pewno warto poszukać rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się w konkretnej branży i przy danym budżecie. Nie ma tu jednej recepty dla wszystkich, ale na pewno istnieją sposoby, które działają szybko i skutecznie. Każda kampania Google Ads ma szansę na sukces, tylko trzeba o nią odpowiednio zadbać.

Odezwij się do mnie – jeżeli chcesz nauczyć się zarządzać kampaniami Google Ads lub powierzyć komuś ich prowadzenie. Działam w branży od lat, dlatego zyskasz skuteczną pomoc. 

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)