Przez Zieliński Jerzy

Wynik jakości Google Ads

Niski Quality Score spędza sen z powiek, szczególnie początkującym reklamodawcom. Przeczytaj ten artykuł, żeby przekonać się, że wynik jakości Google Ads to nic strasznego. Wręcz przeciwnie, przy jego pomocy skutecznie dopracujesz swoją kampanię reklamową.

Od czego zależy wynik jakości Google Ads?

Zapewne wiesz już, że w wyniku jakości chodzi o sprawdzenie, jak Twoja reklama wypada na tle reklam konkurencji. Wynik wyrażony jest w skali od 1 do 10, oczywiście im wyższy, tym lepiej. Jakość reklam oceniana jest na poziomie każdego słowa kluczowego. 

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Elementy, które wpływają na wynik jakości:

  1. trafność reklamy – stopień zgodności reklamy ze słowami kluczowymi. Trafność to odpowiedź na pytanie, czy użytkownik wpisując w wyszukiwarce dane zapytanie, uzyska na nie odpowiedź, trafiając na Twoją stronę internetową;
  2. jakość strony docelowej – czyli to, na ile jest ona użyteczna i przydatna dla klienta;
  3. przewidywany współczynnik klikalności – CTR, czyli wysokość prawdopodobieństwa, że użytkownik kliknie właśnie w Twoją reklamę.

Czynniki składające się na współczynnik jakości pokazują kierunek, w jakim musi zmierzać skuteczna reklama Google Ads. Powinieneś zadbać o odpowiedni dobór wyrażeń kluczowych, dopracować treść reklam i ich kierowanie, a także dopilnować, aby strona docelowa odpowiadała upodobaniom użytkowników. Istotne dla współczynnika jakości są również: historia prowadzonego konta, występowanie słowa kluczowego w reklamie i na stronie docelowej, a także skuteczność geograficzna reklamy. 

Zrób Google Ads od podstaw dobrze!

Aby zadbać o wysoki współczynnik jakości, trzeba zrobić wszystko, by użytkownik wyszukiwarki kliknął właśnie w Twoją reklamę i trafił na stronę docelową, na której uzyska precyzyjną odpowiedź na swoje zapytanie.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.