Przez Zieliński Jerzy

Wynik jakości Google Ads

Niski Quality Score spędza sen z powiek, szczególnie początkującym reklamodawcom. Przeczytaj ten artykuł, żeby przekonać się, że wynik jakości Google Ads to nic strasznego. Wręcz przeciwnie, przy jego pomocy skutecznie dopracujesz swoją kampanię reklamową.

Od czego zależy wynik jakości Google Ads?

Zapewne wiesz już, że w wyniku jakości chodzi o sprawdzenie, jak Twoja reklama wypada na tle reklam konkurencji. Wynik wyrażony jest w skali od 1 do 10, oczywiście im wyższy, tym lepiej. Jakość reklam oceniana jest na poziomie każdego słowa kluczowego. 

Elementy, które wpływają na wynik jakości:

  1. trafność reklamy – stopień zgodności reklamy ze słowami kluczowymi. Trafność to odpowiedź na pytanie, czy użytkownik wpisując w wyszukiwarce dane zapytanie, uzyska na nie odpowiedź, trafiając na Twoją stronę internetową;
  2. jakość strony docelowej – czyli to, na ile jest ona użyteczna i przydatna dla klienta;
  3. przewidywany współczynnik klikalności – CTR, czyli wysokość prawdopodobieństwa, że użytkownik kliknie właśnie w Twoją reklamę.

Czynniki składające się na współczynnik jakości pokazują kierunek, w jakim musi zmierzać skuteczna reklama Google Ads. Powinieneś zadbać o odpowiedni dobór wyrażeń kluczowych, dopracować treść reklam i ich kierowanie, a także dopilnować, aby strona docelowa odpowiadała upodobaniom użytkowników. Istotne dla współczynnika jakości są również: historia prowadzonego konta, występowanie słowa kluczowego w reklamie i na stronie docelowej, a także skuteczność geograficzna reklamy. 

Zrób Google Ads od podstaw dobrze!

Aby zadbać o wysoki współczynnik jakości, trzeba zrobić wszystko, by użytkownik wyszukiwarki kliknął właśnie w Twoją reklamę i trafił na stronę docelową, na której uzyska precyzyjną odpowiedź na swoje zapytanie.

Dodaj komentarz.