Przez Zieliński Jerzy

Jak dodać listy wykluczających słów kluczowych?

Celem precyzyjnego trafienia z reklamą wyłącznie do użytkowników zainteresowanych Twoją ofertą, powinieneś zadbać o stworzenie list wykluczających słów kluczowych. Można je dodać dla poszczególnych grup reklam lub całej kampanii. Z naszym filmikiem instruktażowym załatwisz tę kwestię sprawnie i bezproblemowo:

Jak dobierać wykluczające słowa kluczowe?

Wybierając wykluczające słowa kluczowe w Google Ads, zapisz wszystkie zwroty, pod którymi nie chcesz wyświetlać swoich reklam. Przykłady? Prowadzisz gabinet psychologiczny – wyklucz bezpłatne konsultacje psychologiczne. Sprzedajesz meble tapicerowane, które sam produkujesz, wyklucz wyrażenia z określeniem używane. Stosując wykluczające słowa kluczowe, unikasz wyświetlania reklam użytkownikom, którzy szukają np. darmowych, używanych i tanich produktów czy usług. Jeśli zrobisz to dobrze, zwiększysz trafność reklamy i oszczędzisz budżet

Typy dopasowań wykluczających

W trakcie tworzenia listy wykluczających słów kluczowych możesz zastosować trzy różne typy dopasowań. O dopasowaniu ścisłym, dopasowaniu do wyrażenia oraz dopasowaniu przybliżonym i ich znaczeniu dla efektywności kampanii, dowiesz się w następnym materiale video. Bądź na bieżąco z naszym kanałem na YouTube!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)