Przez Zieliński Jerzy

Jak sprawdzać pozycje w Mapach Google? Rób to dobrze

Sprawdzanie pozycji w Mapach Google jest istotnym krokiem dla lokalnych przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do potencjalnych klientów. Jak sprawdzać pozycje w Mapach Google? Przeczytaj o kilku sprawdzonych metodach i jednym bardzo skutecznym narzędziu.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Sposoby sprawdzania pozycji w Mapach Google

Istnieją różne sposoby, które można wykorzystać do monitorowania pozycji w Mapach Google:

Ręczne wyszukiwanie

Najprostszym sposobem jest wpisanie w Mapach Google odpowiednich słów kluczowych związanych z Twoją firmą i sprawdzenie, na których pozycjach znajduje się Twoja wizytówka. Możesz także wpisać nazwę Twojego miasta, aby sprawdzić, jak dobrze widoczna jest Twoja firma w lokalnych wynikach.

Analiza ruchu na stronie

Skutecznym wskaźnikiem sukcesu w Mapach Google może być także wzrost ruchu na Twojej stronie internetowej z wyników lokalnych. Możesz monitorować liczbę odwiedzin na stronie pochodzących z Map Google, co pozwoli Ci ocenić skuteczność Twojej obecności w tych wynikach.

Narzędzia SEO

Niektóre narzędzia SEO oferują funkcję śledzenia pozycji w Mapach Google, która pozwala na monitorowanie zmian w rankingu Twojej firmy na przestrzeni czasu.

Narzędzia online

Istnieją różne narzędzia online, które pozwalają na śledzenie pozycji w Mapach Google dla określonych słów kluczowych. Wprowadzając nazwę firmy i lokalizację, takie narzędzia dostarczają informacje na temat pozycji w wynikach wyszukiwania. Właśnie takim narzędziem jest Localo, o którym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Sprawdzanie pozycji w Mapach Google z narzędziem Localo

Localo jest narzędziem, które bardzo ułatwia zarządzanie wizytówką Google. Pisałem o nim już we wpisie na temat pozycjonowania lokalnego. Lokalo umożliwia również sprawdzanie pozycji w Mapach Google – i to w sposób wygodny i precyzyjny. Dlaczego warto skorzystać z Localo?

Zarejestruj się w Localo i zyskaj!
50% zniżki na pierwszy miesiąc

*warunkiem skorzystania z promocji jest dokonanie
rejestracji za pomocą powyższego linka

Prosta analiza widoczności – Localo pozwala na szybkie i intuicyjne sprawdzenie pozycji Twojej firmy w wynikach lokalnych Map Google. Wprowadzasz nazwę firmy, lokalizację i wybrane słowa kluczowe, a narzędzie dostarcza dokładne dane na temat pozycji Twojej wizytówki.

Zrzut pozycji kilku słów kluczowych – wynik analizy w Localo

Raporty i analizy – Localo dostarcza szczegółowe raporty i analizy pozycji w Mapach Google. Dzięki nim będziesz mógł śledzić zmiany w rankingu swojej firmy, identyfikować trendy i podejmować odpowiednie działania.

Optymalizacja lokalna – z Localo możesz także identyfikować słabe strony swojej obecności w Mapach Google i podejmować kroki w celu optymalizacji lokalnej. To pozwoli Ci zwiększyć swoją widoczność i dotarcie do lokalnej klienteli.

Zaoszczędź czas – zamiast ręcznego sprawdzania pozycji w Mapach Google dla różnych słów kluczowych, Localo automatyzuje ten proces, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i zyskasz precyzyjne wyniki w krótkim czasie.

Jak sprawdzać pozycje w Mapach Google za pomocą Localo?

W widoku głównym swojego konta musisz wybrać zakładkę “Pozycja”:

Otrzymasz dane na temat swojej widoczności, a także te związane z Twoją konkurencją:

Aby poprawnie analizować wyniki zapoznaj się z legendą – instrukcją jak rozumieć siatkę:

Podsumowanie

Korzystając z narzędzia Localo, możesz skutecznie śledzić i analizować pozycję Twojej firmy w Mapach Google. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej zrozumieć swoją widoczność lokalną, zoptymalizować obecność online i przyciągnąć więcej potencjalnych klientów z lokalnej społeczności.

Jeżeli jednak, nie chcesz tego robić samodzielnie – z przyjemnością oferuję Ci swoje usługi. Zajmuję się wspieraniem partnerów biznesowych w pozyskiwaniu klientów i zwiększaniu sprzedaży za pomocą marketingu internetowego.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.