Przez Zieliński Jerzy

Pozycjonowanie lokalne – pozycjonowanie wizytówki Google 

O wizytówce Google i korzyściach z niej płynących pisałem już kilka razy i często o tym mówię w nagraniach. Wszystko dlatego, że niezmiennie obserwuję jak dużo korzyści przynosi moim klientom obecność w Mapach Google. Dziś opiszę sposób na samodzielne pozycjonowanie lokalne – pozycjonowanie wizytówki Google.  

Czym jest Localo – narzędzie do wizytówki Google?

Localo to innowacyjne narzędzie stworzone z myślą o lokalnych przedsiębiorcach, którzy chcą w pełni wykorzystać potencjał swoich wizytówek Google. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie, optymalizację i monitorowanie informacji na temat Twojego biznesu w Mapach Google oraz wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie lokalne wizytówki Google Moja Firma z Localo – krok po kroku

Oczywiście pierwszym krokiem jest założenie konta na Localo | Narzędzie do wizytówki Google. Możesz utworzyć nowe konto logując się za pomocą swojego konta Google. Poniżej znajdziesz opis kroków związanych z optymalizacją elementów kluczowych dla pozycjonowania wizytówki Google Moja Firma

Wybór słów kluczowych

Wybierz słowa kluczowe, na które chcesz pozycjonować swoją wizytówkę. Localo ułatwia ten etap optymalizacji, ponieważ wystarczy wybrać jedno wyrażenie kluczowe , a aplikacja sama podsunie nam kolejne, najczęściej wyszukiwane przez użytkowników Google. 

Nazwa firmy – tytuł wizytówki Google

To pierwszy krok związany z optymalizacja. Zanim zajmiesz się tytułem swojej firmy w Google, sprawdź jak robi to konkurencja.Wiele firm oprócz nazwy firmy dodaje w tytule  słowo kluczowe. Ma to sens, ponieważ tytuł jest jednym z najbardziej decydujących czynników rankingowych.

Pod sugerowanymi słowami tworzysz swój tytuł. Po wymyśleniu tytułu sprawdź, czy świeżo napisany tytuł ma optymalną długość i zawiera wszystkie niezbędne słowa, które pasują do Twojej działalności.

Kategoria główna i kategorie dodatkowe

Kategoria główna jest istotnym czynnikiem rankingowym i wpływa na pozycjonowanie firmy równie mocno, jak nazwa biznesu. Dzięki kategoriom Google decyduje, w którym rankingu Google wyświetli firmę dla nowych klientów i dla jakich słów kluczowych. Właśnie dlatego zawsze warto mieć dodaną kategorię główną w swojej wizytówce. Nie obawiaj się trudności z określeniem kategorii – Localo sugeruje, co będzie odpowiednie dla Twojej działalności.

Opis firmy

Publikacja opisu firmy umożliwia Ci przedstawienie oferty Twojej działalności klientom, którzy w Google wyszukują informacji na temat danych usług czy produktów. Dobrze, by w wizytówce zamieścić informacje na temat charakteru działalności firmy, tego co ją wyróżnia, do kogo skierowana jest oferta. Warto też zachęcić do zapoznania się z pełnym opisem oferty. Localo poda Ci odpowiednie komunikaty – potwierdzające odpowiednią długość tekstu i sugerujące użycie w tekście wartościowych wyrażeń kluczowych.

Adres strony internetowej

Podczas uzupełniania wizytówki podaj adres do strony www. Ułatwisz klientom bezpośrednie przejście z wizytówki do Twojej firmowej strony internetowej.

Usługi 

Ta sekcja pozwala klientom dowiedzieć się więcej o usługach Twojej firmy i ich cenie. Pamiętaj, aby poprawnie wypełnić tę sekcję, podając listę usług. Będą widoczne w wynikach wyszukiwania w taki sposób:

Produkty

Przy zakładaniu profilu warto stworzyć produkty jakimi firma handluje. Możesz je podzielić na kategorie. Każdy produkt powinien mieć zdjęcie oraz opis. Opcjonalnie możemy dodać link do opisywanego produktu:

Posty
Do profilu warto dodawać posty “z życia firmy”, przedstawiające usługi, informujące o promocjach. To sekcja, która pozwoli Ci regularnie dodawać nowe treści, podtrzymać zainteresowanie klientów i wzmocnić pozycję wizytówki. 

Co ważne, Localo umożliwia tworzenie i edycję postu w jednym miejscu. Localo sugeruje nawet częstotliwość publikowania postów – warto to robić raz w tygodniu. 

Po ukończeniu optymalizacji profilu – wizytówki firmy narzędzie Localo udostępnia podgląd wizytówki i podsuwa listę zadań, które warto wykonać, aby zwiększyć widoczność wizytówki w wynikach Google. Przykładowe zadanie:

Dlaczego warto korzystać z Localo?

Dlaczego warto skorzystać z Localo? Oto kilka powodów:

  • Zwiększenie widoczności lokalnej: Localo pozwala na poprawienie pozycjonowania Twojej firmy w wynikach lokalnych wyszukiwania. Dzięki precyzyjnej optymalizacji danych Twoja firma zostanie bardziej widoczna dla osób szukających produktów lub usług w Twojej okolicy.
  • Ułatwienie kontaktu z klientami: Localo umożliwia dodanie kluczowych informacji kontaktowych, takich jak numer telefonu, adres e-mail czy link do strony internetowej. To ułatwia klientom skontaktowanie się z Tobą i zwiększa zaufanie do Twojej marki.
  • Aktualizacja danych w czasie rzeczywistym: Dzięki Localo możesz na bieżąco zarządzać i aktualizować dane na swojej wizytówce Google. Niezależnie od zmian w godzinach otwarcia, adresie czy numerze telefonu, Twoi klienci zawsze będą mieli dostęp do najświeższych informacji.
  • Monitorowanie opinii i recenzji: Localo pozwala na śledzenie i reagowanie na opinie i recenzje pozostawiane przez klientów. Dzięki temu możesz skutecznie budować pozytywny wizerunek firmy i dbać o relacje z klientami.
  • Prosta analiza danych: Narzędzie to oferuje intuicyjny panel analityczny, który pozwala na monitorowanie wyników Twojej wizytówki Google. Dzięki temu będziesz wiedział, ile osób odwiedziło Twoją stronę, dzwoniło czy dowiedziało się o Twojej firmie za pomocą Map Google.

Podsumowanie

Dlaczego polecam Localo? Bo to narzędzie daje pełną kontrolę nad wizytówką Google. Zwiększa widoczność firmy w wynikach lokalnych wyszukiwania, ułatwia kontakt z klientami, pozwala na aktualizację danych w czasie rzeczywistym i monitorowanie opinii. Dzięki prostemu panelowi analitycznemu możesz śledzić wyniki Twojej wizytówki i zyskać przewagę nad konkurencją na lokalnym rynku. Localo to kluczowe narzędzie, aby maksymalnie wykorzystać potencjał swojej firmy w Mapach Google i wyszukiwarce Google.

Chcesz, by Twoja wizytówka podbiła lokalne wyniki wyszukiwania? Wiem jak to zrobić! Zapraszam do kontaktu – omówimy szczegóły współpracy. 

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)