Przez Zieliński Jerzy

Link anchor – jak używać go w linkowaniu wewnętrznym?

Jedną z bardzo ważnych części pozycjonowania jest linkowanie wewnętrzne. Żeby wiedzieć, jak dobrze linkować, przyda się wiedza, czym jest link anchor i jak go używać. Dzisiaj przyjrzę się bliżej anchorom i ich zastosowaniu na stronie.

Nie masz wielu godzin na analizę konkurencji i optymalizację strony? Skontaktuj się ze mną: współpracuję ze specjalistami SEO, web developerami, grafikami i copywriterami: kompleksowo zajmiemy się widocznością Twojej strony.

Czym jest link anchor i jak działa?

Anchor link, zwany również tekstem kotwicznym, to słowa lub frazy, które stanowią klikalne linki w treści Twojej witryny. Gdy użytkownik kliknie taki link, zostanie przekierowany do innej podstrony na Twojej witrynie. Anchor SEO można również wykorzystać do linkowania zewnętrznego: może prowadzić do innej strony.

Odpowiednio dobrane anchory pełnią kluczową rolę zarówno dla użytkowników, jak i dla algorytmów wyszukiwarek. Dzięki nim, możesz nie tylko poprawić nawigację na swojej stronie, ale także skierować użytkowników do istotnych treści, produktów czy usług, które mają dla nich wartość.

link anchor przykład na blogu
https://pieknesny.pl/rodzaje-bawelny-jakie-tkaniny-najlepiej-sprawdzaja-sie-na-posciel

Anchory SEO w linkowaniu wewnętrznym: co warto wiedzieć?

 • Odpowiednio dobrane anchor texty: kluczowym aspektem jest wybór odpowiednich fraz czy słów, które staną się anchorami. Muszą one odzwierciedlać treść, do której prowadzi link. Unikaj używania ogólnych anchorów, które nie precyzują zawartości strony docelowej (np. tutaj, kliknij itp.).
 • Zachowaj naturalność: wstawiaj anchory w sposób naturalny, tak aby pasowały do kontekstu zdania. Unikaj umieszczania linków na siłę, co mogłoby zniechęcić czytelników.
 • Unikaj nadmiernego użycia słów kluczowych: chociaż słowa kluczowe są istotne dla SEO, nie przesadzaj z ich ilością. Wartościowa treść ma pierwszeństwo przed przesyconą słowami kluczowymi.
 • Różnorodność: stawiaj na różnorodność anchory, używając różnych fraz i zdań. To pomoże w budowaniu naturalnego i zrozumiałego dla użytkowników i wyszukiwarek linkowania.

Dlaczego warto linkować z anchorami SEO?

 • Usprawniają nawigację: poprawiają doświadczenie użytkownika na stronie, umożliwiając mu szybkie przechodzenie między powiązanymi treściami.
 • Wzmacniają strukturę witryny: odpowiednie linkowanie wewnętrzne buduje logiczną hierarchię stron, co pomaga zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom w zrozumieniu struktury treści na stronie.
 • Optymalizują indeksację: wyszukiwarki wykorzystują linki wewnętrzne do indeksowania i zrozumienia, co jest istotne na danej stronie. Odpowiednie anchory pomagają w komunikacji z robotami indeksującymi.
 • Podnoszą autorytet stron: skuteczne linkowanie wewnętrzne może wpłynąć na autorytet danej strony, co przyczynia się do lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Tipy dla skutecznego linkowania wewnętrznego

 • Wykorzystaj odpowiednią hierarchię stron: stwórz logiczną hierarchię podstron, dzięki której będziesz mógł skierować użytkowników do najbardziej trafnych treści.
 • Monitoruj i analizuj wyniki: regularnie analizuj wyniki swojej strategii linkowania wewnętrznego. Sprawdź, które anchory i linki przynoszą najlepsze rezultaty.
 • Aktualizuj anchory: w miarę rozwoju strony, warto dostosowywać anchor texty do nowych treści, aby nadal zapewniać wartość użytkownikom i uniknąć obecności zepsutych linków na stronie.

Jeśli chcesz poznać więcej o strategiach linkowania wewnętrznego, prawidłowym używaniu anchorów oraz optymalizacji SEO dostosowanej do Twojego biznesu, skontaktuj się z nami. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami Google, e-commerce i SEO, gotowymi pomóc Ci w osiągnięciu lepszych wyników i wzmocnieniu pozycji Twojej strony online.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.