Przez Zieliński Jerzy

Jak projektować banery Google Ads?

Banery reklamowe stanowią nieodłączny element dzisiejszych kampanii marketingowych, ponieważ przyciągają uwagę i zwiększają skuteczność reklam. Zastanawiasz się, jak tworzyć dobre banery Google Ads? Skontaktuj się ze mną! Jestem specjalistą Google Ads i współpracuję z grafikami, dlatego pomogę Ci skuteczniej sprzedawać!

1. Sieć Google Display Network

Google Display Network (GDN) obejmuje rozległą gamę stron partnerskich, od blogów po duże portale, takie jak YouTube czy Gmail. To miejsce, gdzie banery mają szansę dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Reklamodawca zyskuje dostęp do różnorodnych grup odbiorców, a strony partnerskie generują zyski z udostępniania przestrzeni reklamowej. Kluczowe jest zrozumienie roli banerów w tym kontekście i dostosowanie ich do bardzo dużej konkurencji.

2. Elementy graficzne: packshoty i inspiracje

Projekty banerów reklamowych naturalnie muszą zawierać odpowiednie grafiki. Podstawą są tzw. packshoty, czyli grafiki przedstawiające produkt za pomocą statycznych lub ruchomych obrazów. Perspektywa, oświetlenie i tło mają kluczowe znaczenie. Dobrze wykonane zdjęcie produktu przyciąga uwagę i oddziałuje na postrzeganie oferty.

Warto też sięgać po inne grafiki, ponieważ inspirujące zdjęcia ilustrujące kontekst oferty zwiększają atrakcyjność baneru. Realistyczne sceny związane z produktem wywołują emocje i mogą skłonić konsumenta do poczucia potrzeby zakupienia konkretnego artykułu.

banery google ads

3. Logo marki i budowa rozpoznawalności

Wprowadzenie logo marki na banerze to krok w kierunku budowania rozpoznawalności. Logo powinno być harmonijnie wkomponowane w kompozycję i nie dominować, ale zapadać użytkownikowi w pamięć. Następnym razem, kiedy klient zobaczy Twoją reklamę, możliwe, że już rozpozna markę.

4. Wezwanie do działania (CTA), czyli jak zwiększyć CTR

CTA, czyli wezwanie do działania, stanowi decydujący element wpływający na to, czy użytkownik kliknie banner. Tekst CTA powinien być krótki, prosty i jednoznaczny, żeby użytkownik wiedział, co dokładnie ma zrobić. Optymalne umieszczenie CTA, często na tle o innym kolorze, wyróżnia je na banerze. 

5. Najczęstsze błędy w banerach reklamowych w Internecie

Wiele osób zastanawia się,  jak zrobić baner reklamowy oraz uczy się metodą prób i błędów. Niestety to skutkuje często popełnianymi niedociągnięciami, które odbijają się na wynikach kampanii. Pomóc może Ci agencja reklamowa: banery będą wtedy zaprojektowane i wykonane przez doświadczonego grafika, co pozwoli uniknąć takich błędów, jak:

  1. Przesyt treścią: unikaj zbyt rozbudowanych treści na banerze. Skup się na najważniejszych informacjach, które skłonią do kliknięcia. Pusta przestrzeń (whitespace) też paradoksalnie może być cennym elementem designu.
  2. Spójność z identyfikacją wizualną: konsekwencja w stosowaniu kolorystyki i logo marki buduje spójność. Unikaj radykalnych zmian, które mogą zakłócić rozpoznawalność.
  3. Unikanie clickbaitów: treść baneru powinna być zgodna z rzeczywistą ofertą. Unikaj clickbaitowych zagrywek, które mogą zaszkodzić reputacji marki.

Rola algorytmów w wyświetlaniu banerów

Decyzje o wyświetlaniu banerów są coraz częściej oddawane algorytmom samouczącym. Algorytmy analizują dane, przewidując, gdzie i kiedy reklama będzie najbardziej skuteczna. Reklamodawca ma jednak wpływ na algorytm przez targetowanie grup odbiorców.

Banery reklamowe mogą być bardzo skuteczne, ale to nie oznacza, że ich wykonanie jest banalne. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż i nie przepalać budżetu, warto skorzystać z pomocy grafika – zadzwoń lub napisz po więcej informacji!

Dodaj komentarz.