Przez Zieliński Jerzy

Jak działa kampania displayowa Google Ads?

Co to jest kampania displayowa? Czy warto ograniczać się tylko do reklam tekstowych Google Ads? Dzisiaj opowiem więcej na temat kampanii displayowych, a przede wszystkim korzyści, które mogą przynieść Twojej firmie.

Nie masz doświadczenia w konfiguracji kampanii displayowych? Żaden problem – skontaktuj się ze mną, a ja zajmę się tym od A do Z.

Co to jest kampania displayowa?

Kampania displayowa jest jednym z formatów reklamowych oferowanych przez platformę Google Ads. Polega na wyświetlaniu reklam graficznych, tekstowych lub multimedialnych na stronach internetowych w sieci reklamowej Google. Możesz znaleźć te reklamy na popularnych stronach internetowych, blogach, portalach społecznościowych i innych platformach, które uczestniczą w programie Google AdSense.

Kampania displayowa daje ci możliwość dotarcia do szerokiej grupy odbiorców, którzy korzystają z różnych stron internetowych. Reklamy wyświetlane w kampaniach displayowych mogą być ukierunkowane na konkretne grupy docelowe na podstawie demografii, zainteresowań, lokalizacji geograficznej i innych czynników. Dzięki Google Display Ads możesz dotrzeć do osób, które są bardziej skłonne zainteresować się twoimi produktami lub usługami.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Jak działa kampania displayowa?

Google Display Ads opiera się na aukcji reklamowej, która determinuje, które reklamy zostaną wyświetlone na danej stronie internetowej. Proces ten wygląda następująco:

 1. Strona internetowa zgłasza zapotrzebowanie na wyświetlenie reklamy.
 2. System Google Ads analizuje informacje o stronie internetowej, takie jak tematyka, jakość i zgodność treści.
 3. Następnie system dopasowuje reklamy z kampanii displayowych, które pasują do profilu strony i są skierowane do konkretnej grupy docelowej.
 4. Ostatecznie, reklamy, które uzyskały najwyższe oceny pod względem jakości, stawek i trafności, są wyświetlane na stronie internetowej.

Warto zaznaczyć, że Google Ads stale optymalizuje proces wyświetlania reklam, aby zapewnić jak najlepsze wyniki reklamodawcom i użytkownikom stron internetowych. Algorytmy Google analizują wiele czynników, takich jak jakość treści reklamy, efektywność konwersji i klikalność, aby lepiej dopasować reklamy do odpowiednich odbiorców i kontekstu. Oznacza to, że samo ustawienie wysokiej stawki nie gwarantuje Ci jeszcze przelicytowania konkurencji. Liczy się też jakość reklamy.

przykładowa kampania displayowa Google Ads

Korzyści z kampanii displayowej w Google Ads

Kampanie displayowe w Google Ads oferują wiele korzyści dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do potencjalnych klientów. Oto kilka głównych korzyści związanych z kampaniami displayowymi:

 • Zasięg i widoczność: Kampanie displayowe pozwalają dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, ponieważ reklamy są wyświetlane na różnych stronach internetowych. Dzięki temu możesz zwiększyć swoją widoczność i zwrócić uwagę potencjalnych klientów.
 • Precyzyjne targetowanie: Kampanie displayowe umożliwiają precyzyjne ukierunkowanie reklam na konkretne grupy docelowe. Możesz wybrać kryteria demograficzne, zainteresowania, lokalizację geograficzną i wiele innych czynników, aby dotrzeć do osób, które są bardziej skłonne zainteresować się twoimi produktami lub usługami i zmniejszyć ryzyko przepalenia budżetu.
 • Wzmacnianie świadomości marki: Regularne wyświetlanie reklam na różnych stronach internetowych pomaga budować świadomość marki wśród potencjalnych klientów. Widząc Twoją reklamę wielokrotnie, zaczną kojarzyć ją z konkretnymi produktami czy cechami charakterystycznymi i chętniej skorzystają z oferty w przyszłości.
 • Zwiększanie konwersji: Kampanie displayowe mogą również przyczynić się do zwiększenia konwersji. Możesz używać różnych formatów reklam, takich jak reklamy graficzne, tekstowe lub multimedialne, aby skłonić użytkowników do podjęcia działania, na przykład kliknięcia reklamy, odwiedzenia Twojej strony internetowej lub zakupu produktu.
 • Wsparcie remarketingowe: Kampanie displayowe są doskonałym narzędziem do remarketingu, czyli dotarcia do osób, które wcześniej odwiedziły Twoją stronę internetową, ale nie dokonały zakupu. Możesz wyświetlać reklamy tym użytkownikom, aby przypomnieć im o Twojej ofercie oraz zachęcić do powrotu i dokonania transakcji.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Optymalizacja kampanii displayowych

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki z Google Display Ads, warto przeprowadzić regularną optymalizację. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

 • Monitorowanie i analiza: Regularnie monitoruj wyniki swoich kampanii displayowych i analizuj dane. Sprawdź, jakie reklamy generują najwięcej kliknięć, konwersji i jakie strony internetowe przynoszą najlepsze rezultaty. Na podstawie tych informacji możesz dostosować swoje kampanie i optymalizować ich efektywność.
 • Testowanie różnych wariantów reklam: A/B testing to niezawodna metoda, która pozwala porównać skuteczność różnych wariantów reklam. Możesz eksperymentować z różnymi nagłówkami, grafiką, treściami czy CTAs, aby zidentyfikować najlepsze rozwiązania.
 • Dopasowanie treści do grupy docelowej: Ważne jest, aby tworzyć treści reklam, które są dopasowane do zainteresowań i potrzeb grupy docelowej. Sprawdź, jaki styl wypowiedzi i grafiki najlepiej trafia do Twoich odbiorców.
 • Kontrola wyświetlania reklam: Skorzystaj z narzędzi zarządzania kampaniami displayowymi, aby kontrolować, na jakich stronach internetowych są wyświetlane Twoje reklamy. Możesz wykluczyć nieodpowiednie strony lub wybrać konkretne strony, które są związane z Twoją branżą.
 • Rozsądne budżetowanie: Ustal realistyczne budżety na kampanie displayowe i monitoruj ich wydajność. Sprawdź, które kampanie generują najlepsze wyniki w stosunku do wydatków i dostosuj swoje inwestycje w reklamę na podstawie tych danych.

Kampanie displayowe w Google Ads są skutecznym narzędziem do dotarcia do szerokiej grupy odbiorców i zwiększenia widoczności Twojej marki. Żeby tak było trzeba je jednak optymalnie konfigurować i optymalizować. Twoje Google Display Ads nie idą najlepiej? Skontaktuj się ze mną – przejrzę konto reklamowe i znajdę kwestie, które warto poprawić. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.