Przez Zieliński Jerzy

Jak korzystać z WhitePressa?

WhitePress to platforma służąca do tworzenia i publikowania treści sponsorowanych na różnych portalach internetowych. Warto wybrać odpowiednie portale, aby osiągnąć zamierzone cele w kampanii reklamowej. W tym poradniku zebrałem praktyczne wskazówki, jak wybrać jak najlepszy portal w WhitePressie. 

Chcesz, żeby ktoś kompleksowo zajął się Twoim link buildingiem? Zadzwoń lub napisz!

1.Zdefiniuj cel

Najważniejsze jest określenie dostępnego budżetu oraz celu, jaki chcesz osiągnąć. Czy chodzi po prostu o zwiększenie ruchu na stronie internetowej, zwiększenie sprzedaży, zbudowanie wizerunku marki czy wizerunku eksperta? Zdefiniowanie celu pomoże w wyborze odpowiednich portali oraz w określeniu, ile opłaca się wydać. 

2.Określ grupę docelową

Kolejnym krokiem jest określenie grupy docelowej, do której kierowana będzie kampania. Warto zastanowić się, jaki jest wiek, płeć, wykształcenie, zainteresowania i preferencje konsumentów, którzy stanowią grupę docelową. Na tej podstawie można wybrać portale, które są najbardziej adekwatne do potrzeb i oczekiwań grupy docelowej.

3.Sprawdź popularność portalu

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie popularności wybranych portali. W tym celu można skorzystać z narzędzi, takich jak Google Analytics, aby poznać statystyki odwiedzin i inne wskaźniki związane z ruchem na portalu. W panelu WhitePressa możesz sprawdzić takie wskaźniki, jak:

  • Opis, kategoria tematyczna, uwagi, rodzaj serwisu, słowa kluczowe (podane przez wydawcę i zebrane przez redaktorów).
  • Wskaźniki SEO i ruchu na stronie (analiza techniczna, miesięczny ruch na stronie, np. DR, Trust Flow itp.).
  • Wykres SemStorm (widoczność portalu w Google).
  • Oferta, cena i opis (warunki umieszczenia Twojego tekstu na portalu, często jeden portal oferuje kilka różnych ofert, dlatego warto czytać dokładnie).
  • Ruch, śledzenie i historia (ocena popularności portalu i skuteczności publikowanych na nim tekstów, kod śledzenia WhitePress ocenia popularność tekstów na podstawie danych historycznych).
  • Ocena merytoryczna i techniczna (oceny dokonuje redakcja WhitePressa).
  • Adres URL (oczywiście zawsze ostateczna decyzja należy do Ciebie, dlatego warto osobiście odwiedzić portal.
whitepress ocena portali
whitepress.com

4.Oceń jakość zaplecza

Ważnym krokiem jest ocena jakości treści publikowanych na wybranych portalach. Link building jest obecnie bardziej nastawiony na jakość, a nie ilość, dlatego lepiej nie kierować się wyłącznie niską ceną. W WhitePressie dostępne są bardzo różne portale, również te prestiżowe. W przypadku znanych stron, takich jak np. interia.pl, bardzo często publikacja może być promowana na stronie głównej, ale czasowo np. przez jeden dzień.

5.Teksty i grafiki

Na niektórych portalach możesz kupić usługę napisania tekstu, na innych – przyjmowane są tylko gotowe treści. Ta druga opcja i tak jest popularniejsza, bo masz większą kontrolę nad tekstem – sam go piszesz lub zlecasz jego stworzenie według własnych wytycznych. Niektóre portale wymagają też co najmniej jednego zdjęcia.

whitepress przykładowe zaplecze
mroon.pl

6.Rodzaj linku

Przedostatni punkt, ale bardzo ważny! Nie na każdym portalu opublikujesz tekst z dowolnymi linkami. Przy link buildingu oczywiście zależy nam na linkach do-follow, czyli tych, które przekazują moc Twojej stronie. Zakup linku no-follow może opłacić się na bardzo popularnym portalu, jeśli opublikujesz tekst na stronie głównej i sprowadzi duży ruch na stronę. Zwróć też uwagę, czy na portalu można publikować linki URL (np. anchory związane z produktami, usługami, które oferujesz) i brandowe (anchorem jest po prostu nazwa Twojej firmy lub strony internetowej).

7.Relacje z portalami

Jeśli kupujesz duże ilości linków, szczególnie na różne domeny, warto budować relacje z administracją portali o dobrych parametrach technicznych i dużym ruchu. To oczywiste, że WhitePress również musi zarabiać na sprzedaży linków, dlatego jeśli skontaktujesz się mailowo bezpośrednio z redakcją portalu, możliwe, że będzie mogła Ci zaproponować atrakcyjniejszą ofertę. 

Wybór odpowiedniego zaplecza to klucz do osiągnięcia sukcesu w link buildingu. Jeśli nie masz czasu na planowanie linkowania i przygotowywanie treści – zadzwoń lub napisz, odpowiem najszybciej, jak to będzie możliwe.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)