Przez Zieliński Jerzy

Linkowanie wewnętrzne w 3 minuty

Linkowanie wewnętrzne to ważna część pozycjonowania, a jego planowanie i wdrożenie jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Masz wolne trzy minuty? Pokażę Ci, jak wprowadzić linkowanie wewnętrzne na stronie, żeby spełniało oczekiwania Google i użytkowników.

Linkowanie wewnętrzne SEO

Przy linkowaniu wewnętrznym wykorzystujemy dwie metody: możesz tworzyć boxy na stronach nadrzędnych i umieszczać anchory w artykułach blogowych. 

Jak to wygląda w praktyce? Oto przykład:

linkowanie wewnętrzne 1

Na stronie nadrzędnej umieściłem małe boxy linkujące do ofert na poszczególne miasta i województwa. Każdy box linkuje do innej podstrony. Takie linkowanie sprawdza się przede wszystkim w pozycjonowaniu lokalnym. Możesz jednak linkować nie tylko do lokalizacji, ale też kategorii, promocji itp. 

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Linkowanie SEO w artykułach blogowych

Linkowanie wewnętrzne SEO warto wprowadzić też w artykułach blogowych. Można nawet powiedzieć, że to jedna z najczęstszych przyczyn, dlatego przedsiębiorcy w ogóle decydują się na prowadzenie firmowego bloga. Jest to bardzo proste – wystarczy, że zawrzesz w artykule słowa kluczowe i tymi słowami będziesz linkować do pozycjonowanych podstron. 

Na przykład, tutaj wpis blogowy od razu kieruje klienta na podstronę produktu, którym jest potencjalnie zainteresowany:

linkowanie wewnętrzne 2

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Świetnie, ale jak kontrolować, liczbę linków na podstronie? Mam na to prosty sposób. Możesz tutaj wykorzystać wtyczkę Yoast, którą już znasz (mam nadzieję, a jeśli nie, to warto to nadrobić) z moich poprzednich artykułów. We wtyczce da się podejrzeć, ile linków wychodzi z podstrony oraz ile do niej kieruje. Wejdź we Wpisy > Wszystkie wpisy. Tutaj w kolumnach po prawej podejrzysz liczbę linków wychodzących i przychodzących:

linkowanie wewnętrzne 3

Nie prowadzisz linkowania SEO lub robisz to bardzo nieregularnie? A może chcesz zacząć też link building, czyli pozyskiwanie linków przychodzących? Skorzystaj z powyższych wskazówek albo po prostu skontaktuj się ze mną. Zobaczysz, że widoczność Twojej strony naprawdę wzrośnie. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.