Budowa sklepu internetowego i jego struktura mają ogromny wpływ na konwersję. Warto dużo o nich mówić, czytać i wdrażać poprawki, testować nowe rozwiązania. Właśnie dzięki nim można zyskać przewagę nad konkurencją, i co najważniejsze – podbić serca klientów, którzy chętniej otworzą portfele właśnie w Twoim sklepie internetowym. Dziś o bardzo istotnym elemencie sklepu internetowego – w końcu to podstrony produktowe mają zachęcać do konwersji. Zapraszam – poznaj dobre praktyki tworzenia wartościowych podstron produktowych.
Dobra podstrona produktowa, czyli jaka?
Budowa sklepu internetowego jest czasochłonna i wymaga dopilnowania wielu elementów, dlatego niestety często zdarzają się niedopracowane podstrony. Ważne jednak, aby podstrona produktowa była odpowiedzią (najlepiej) na wszystkie pytania klienta i piękną prezentacją produktu. W sklepach internetowych oferujących tysiące produktów nie jest łatwo zadbać o każdy produkt i jego odpowiednią prezentację – jednak trzeba się do tego przyłożyć, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na poziom zysków.
Budowa sklepu internetowego – o czym pamiętać, tworząc podstrony produktowe w sklepie internetowym
Elementy, które skutecznie przyciągają uwagę i sprawdzają się w e-commerce można przenieść na każdy sklep internetowy. Oto, o co zadbać i jakie sprawdzone rozwiązania warto zastosować, aby budowa sklepów internetowych przynosiła w przyszłości jak największe zyski:
Nawigacja przyjazna użytkownikom
- Najlepiej sprawdza się lepka nawigacja, która znika, gdy klient przewija stronę w dół, ale pojawia się, gdy tylko zacznie przewijać w górę. Powinna zawierać nazwę produktu, sekcje strony produktu, dostępność, cenę, informację o rabacie.
- W sklepach z rozbudowanym asortymentem strona produktowa powinna zawierać nawigację okruszkową – breadcrumbs.
- Kliknięcie przycisku wstecz,powinno zawsze powodować powrót do miejsca, z którego klient przyszedł.
Tytuły i opisy, które sprzedają
- Tytuły produktów powinny być opisowe.
- Główny tytuł produktu powinien wyróżniać się wizualnie na tle innych treści.
- Tytuł produktu nie może przekracza 65 znaków (może pojawiać się w całości w wynikach Google).
- Warto zastosować podtytuły – podkreślające korzyści wynikające z zakupu danego produktu.
- Szczegółowy, bardziej rozbudowany opis powinien zawierać listę innych kluczowych korzyści.
Prezentacja produktu
- Główne zdjęcie produktu ma być atrakcyjne i uwidaczniać jego zalety, można je powiększyć.
- Dobrze sprawdzają się galerie z różnymi zdjęciami produktu, nawigację między nimi powinny ułatwiać dobrze widoczne strzałki, natomiast na urządzeniach mobilnych wygodne działania typu swipe.
- Coraz częściej zamieszcza się również filmy, które cieszą się dużą popularnością.
- Zdjęcia powinny przedstawiać różne warianty kolorystyczne produktu.
Prezentacja ceny
- Oferty rabatowe powinny być wyeksponowane – typu rabat przy zakupie większej ilości produktów.
- Warto oferować odpowiednio dobrane produkty – cross-sell/up-sell.
- Warto wykorzystywać wezwania – wyzwalacze pilności, typu: Tylko dzisiaj, Darmowy bonus, czy wyzwalacze deficytowe – np. Zostały tylko 2 produkty.
- Strona produktu powinna zawierać “Odwiedzający, którzy oglądali ten produkt, oglądali również…”.
- Dobrze sprawdzają się również komunikaty z informacją, ile osób obejrzało i kupiło dany produkt, np. w trakcie ostatniego miesiąca.
Gotowy na rozwój?
Podsumowanie
Warto potraktować podstronę produktową jako swojego najcenniejszego handlowca. Już budowa sklepów internetowych jest ważnym elementem pracy nad przyszłą sprzedażą. Po dołożeniu starań w wypromowanie sklepu i sprowadzenie do niego klientów, nie można zaniedbać tego ostatniego elementu uzupełniającego proces sprzedaży. Dopracowana podstrona produktowa, będzie dla Ciebie sprzedawać – tylko odpowiednio o nią zadbaj. Jeżeli jednak Twoja sprzedaż nie idzie tak, jak oczekiwałeś, być może potrzebujesz świeżego spojrzenia na sklep internetowy czy podejmowane działania marketingowe. Polecam swoje usługi oraz bezpłatne konsultacje. Pomagam e-commercom!