Przez Zieliński Jerzy

Zmiany algorytmów w 2022 roku

O historycznych zmianach algorytmów Google, które zaszły na przestrzeni funkcjonowania wyszukiwarki w Polsce pisałem już w tym artykule. Dziś pora na bardziej świeże zmiany, bo te, które zaszły w ubiegłym roku. Zmiany algorytmów w 2022 roku nie były przełomowe, choć ich szumne zapowiedzi wzbudzały w branży sporo zamieszania. Przeczytaj czego dotyczyła zmiana algorytmu Google 2022. 

Aktualizacja algorytmu Google 2022 – Core Update

Zmiany w algorytmach Google następują nawet codziennie. Jednak takie, które zachodzą w głównym algorytmie i mają wprowadzać znaczące innowacje są przez Google ogłaszane – zdarza się to kilka razy w roku. 

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

I tak w 2022 roku dwa razy, bo w maju i w październiku Google w swoich kanałach społecznościowych zakomunikował znaczące zmiany. Pierwsza dotyczyła aktualizacji głównego algorytmu – Core Update, druga natomiast  wiązała się z polityką antyspamową – Spam Update.

Google podpowiada czego się spodziewać jak reagować na zmiany algorytmów:

  1. Aktualizacja głównego algorytmu ma za zadanie ogólne usprawnienie działania wyszukiwarki, dlatego Core Update nie dotyczy żadnego konkretnego zagadnienia.
  2. Główny algorytm jest aktualizowany co kilka miesięcy.
  3. Ewentualne spadki stron, nie oznaczają karania tych, które utraciły pozycję. 
  4. Po zmianach algorytmów można spodziewać się zarówno spadków z pozycji, jak i awansów na wyższe miejsca.
  5. Sposobem na uniknięcie wahań jest szczególna troska o zapełnienie strony wartościowym, unikatowym i użytecznym contentem.
  6. Jeżeli strona po aktualizacji algorytmu spadła, konieczne jest naniesienie poprawek i praca nad nią. Jednak nie ma pewności, że nawet po tych działaniach strona odzyska dawne pozycje. 

Podsumowanie – zmiany algorytmów w 2022

Jestem przekonany, że na działanie algorytmów Google i na ich liczne aktualizacje jest tylko jedna recepta – odpowiedzialne pozycjonowanie, oparte na praktykach wskazywanych przez Google jako dobre, czy nawet pożądane. Działając bezpiecznie, inwestując w stronę internetową zyskasz nie tylko stabilne pozycje w wynikach wyszukiwania. Skorzystasz również na spokoju i stabilizacji, która pozwoli na inwestowanie czasu i sił w dalszy rozwój Twojego biznesu.

Chętnie pomogę osiągnąć cele, które sobie zakładasz. Zapraszam do kontaktu i konsultacji. Robię skuteczne SEO, bezpieczne dla biznesów moich klientów. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.