Przez Zieliński Jerzy

Zmiany algorytmów w 2022 roku

O historycznych zmianach algorytmów Google, które zaszły na przestrzeni funkcjonowania wyszukiwarki w Polsce pisałem już w tym artykule. Dziś pora na bardziej świeże zmiany, bo te, które zaszły w ubiegłym roku. Zmiany algorytmów w 2022 roku nie były przełomowe, choć ich szumne zapowiedzi wzbudzały w branży sporo zamieszania. Przeczytaj czego dotyczyła zmiana algorytmu Google 2022. 

Aktualizacja algorytmu Google 2022 – Core Update

Zmiany w algorytmach Google następują nawet codziennie. Jednak takie, które zachodzą w głównym algorytmie i mają wprowadzać znaczące innowacje są przez Google ogłaszane – zdarza się to kilka razy w roku. 

I tak w 2022 roku dwa razy, bo w maju i w październiku Google w swoich kanałach społecznościowych zakomunikował znaczące zmiany. Pierwsza dotyczyła aktualizacji głównego algorytmu – Core Update, druga natomiast  wiązała się z polityką antyspamową – Spam Update.

Google podpowiada czego się spodziewać jak reagować na zmiany algorytmów:

  1. Aktualizacja głównego algorytmu ma za zadanie ogólne usprawnienie działania wyszukiwarki, dlatego Core Update nie dotyczy żadnego konkretnego zagadnienia.
  2. Główny algorytm jest aktualizowany co kilka miesięcy.
  3. Ewentualne spadki stron, nie oznaczają karania tych, które utraciły pozycję. 
  4. Po zmianach algorytmów można spodziewać się zarówno spadków z pozycji, jak i awansów na wyższe miejsca.
  5. Sposobem na uniknięcie wahań jest szczególna troska o zapełnienie strony wartościowym, unikatowym i użytecznym contentem.
  6. Jeżeli strona po aktualizacji algorytmu spadła, konieczne jest naniesienie poprawek i praca nad nią. Jednak nie ma pewności, że nawet po tych działaniach strona odzyska dawne pozycje. 

Podsumowanie – zmiany algorytmów w 2022

Jestem przekonany, że na działanie algorytmów Google i na ich liczne aktualizacje jest tylko jedna recepta – odpowiedzialne pozycjonowanie, oparte na praktykach wskazywanych przez Google jako dobre, czy nawet pożądane. Działając bezpiecznie, inwestując w stronę internetową zyskasz nie tylko stabilne pozycje w wynikach wyszukiwania. Skorzystasz również na spokoju i stabilizacji, która pozwoli na inwestowanie czasu i sił w dalszy rozwój Twojego biznesu.

Chętnie pomogę osiągnąć cele, które sobie zakładasz. Zapraszam do kontaktu i konsultacji. Robię skuteczne SEO, bezpieczne dla biznesów moich klientów. 

Dodaj komentarz.