Przez Zieliński Jerzy

Zawieszenie konta Google Ads – za co i co zrobić?

Google bardzo świadomie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa użytkowników wyszukiwarki i z ogromną determinacją tropi praktyki odbiegające od jego założeń. Dotyczy to nie tylko pozycjonowania, ale również kampanii Google Ads. Zawieszenie konta Google Ads to jedna z najbardziej dotkliwych kar, z jakimi możesz się spotkać – pojawia się nagle, bez ostrzeżenia i automatycznie odcina od dostępu do nowych klientów poszukujących produktów i usług w najpopularniejszej wyszukiwarce. Jeżeli jesteś reklamodawcą, który natknął się na taki problem lub bardzo obawiasz się, że Twoje konto Google Ads zostanie zawieszone – koniecznie przeczytaj mój tekst. Zyskasz wiedzę co zrobić, by było dobrze. 

Co oznacza zawieszenie konta Google Ads?

Niestety zawieszenie konta Google Ads jest sprawą poważną, ponieważ wiąże się z odcięciem od możliwości wyświetlania reklam i tworzenia nowych treści reklamowych w Google. Ukarane mogą zostać również konta powiązane z zawieszonym, czyli te które korzystają z tego samego adresu e-mail, form płatności lub konta menedżera. W przypadku prób założenia nowych kont, one również mogą być objęte karą. 

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Za co zawieszenie konta Google Ads?

Google podaje, że zawiesza konta, które stanowią zagrożenie dla użytkowników wyszukiwarki, ponieważ nie stosują się do wymagań prawnych i zasad bezpieczeństwa określonych przez Giganta z Mountain View. 

Oto najczęstsze powody zawieszenia konta Google Ads:

  1. Postępowanie niezgodnie z zasadami Google – zasady określone są bardzo jasno, pogrupowane dla różnych usług Google (Google Ads, Google AdGrants, itd.). 
  2. Odstępstwa od wymagań związanych z wiekiem – Google oczekuje spełniania wymagań dotyczących wieku osób korzystających z kont Google.
  3. Problemy z płatnościami i rozliczeniami. Wśród tych problemów wyróżnia się m.in. niezgodne z przeznaczeniem i zasadami wykorzystanie kodów promocyjnych, niespłacone saldo, żądanie zwrotu środków na rzecz Google Ads, podejrzane działania związane z płatnościami.

Innym typem zagrożeń są również niewłaściwe treści reklam. Choć za błędy w tym obszarze Google najczęściej zgłasza upomnienie. Jeżeli pojawi się zawieszenie konta z powodu treści, oznacza to, że odstępstwa musiały być bardzo znaczące.

Zawieszenie konta może nastąpić również ze względu na ochronę Twoich interesów – gdy pojawi się nieupoważniona aktywność na koncie, np. gdyby ktoś próbował się na nie włamać.    

Jedno jest pewne – reklamodawcy, których konta zostały zawieszone otrzymają e-maila z powiadomieniem, a także znajdą taką informację na koncie Google Ads

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Co zrobić, gdy Twoje konto zostanie zawieszone?

Przede wszystkim nie panikuj. Potraktuj to jako solidny bodziec do pracy nad swoją kampanią. Jednak pamiętaj, że już pierwsze zawieszenie konta Google Ads musi motywować, ponieważ przy drugim konto zostanie zlikwidowane. Zatem, co zrobić?

  1. Zapoznaj się z informacją i mailem, które otrzymałeś od Google. Dzięki temu poznasz i przeanalizujesz przyczynę zawieszenia konta. Często w powiadomieniu o zawieszeniu znajduje się odesłanie do polityki związanej z zasadami Google – to też warto przeczytać.
  1. Przyłóż się do analizy contentu, bo często to w nim tkwi problem. Ważne jest nie tylko to, co sam zamieszczasz w treściach reklam. Istotna jest treść na stronie internetowej, a nawet treść opinii pozostawionych przez klientów – to Ty odpowiadasz za całość contentu na stronie.
  1. Rozwiązać problem zawieszenia konta możesz za pomocą Google i jego instrukcji
  1. Co ważne – starannie przygotuj odwołanie, w którym szczegółowo opiszesz kroki podjęte w celu naprawienia problemu wskazanego przez Google.

Okres zawieszenia konta trwa zazwyczaj 30 dni. Jeżeli wypełnisz wszystkie zastrzeżenia, na które Google zwrócił uwagę, odzyskasz możliwość wyświetlania reklam. Jednak jeżeli nie naprawisz problemu lub Google wykryje na koncie kolejne niedozwolone praktyki – zostanie ono zablokowane na zawsze.      

Podsumowanie

Google ma swoje zasady, i każdy kto chce korzystać z popularności wyszukiwarki i jej skuteczności reklamowej, musi grać właśnie według tych zasad. Na szczęście zasady te są dość jasno sprecyzowane, dlatego zdecydowanie warto się z nimi zapoznać, zaprzyjaźnić i stosować.

Kampanie Google Ads nie idą zgodnie z oczekiwaniami? Potrzebujesz skutecznego wsparcia w linkach sponsorowanych lub alternatywy dla tej formy reklamy w wyszukiwarce? Skontaktuj się ze mną – jestem Certyfikowanym Partnerem Google, zajmuję się również pozycjonowaniem. Znajdę sposób, żeby Twój biznes zarabiał w sieci. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.