Przez Zieliński Jerzy

Trade marketing w e-commerce

Trade marketing to strategia marketingowa, która koncentruje się na działaniach skierowanych do dystrybutorów, detalistów i innych pośredników, którzy są odpowiedzialni za dystrybucję produktów na rynku. Celem trade marketingu jest zwiększenie sprzedaży poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia i motywacji dla pośredników, którzy przekazują produkt do końcowych klientów.

Czym jest trade marketing?

Zagadnienie to obejmuje szereg działań, takich jak projektowanie i organizowanie programów promocyjnych, dostarczanie materiałów marketingowych i szkoleniowych, udzielanie wsparcia sprzedażowego, zapewnienie dostępności produktu i wdrażanie działań merchandisingowych, takich jak projektowanie i optymalizacja przestrzeni wystawienniczych.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Trade marketing jest ważnym elementem w marketingu B2B (business-to-business), a w szczególności w branżach, w których sprzedaż odbywa się poprzez dystrybutorów i pośredników. Ma też na celu zwiększenie skuteczności i efektywności sprzedaży, poprawienie relacji z pośrednikami, a także zwiększenie zysków dla producentów i dystrybutorów poprzez lepsze wykorzystanie ich potencjału sprzedażowego.

Taki marketing jest szczególnie istotny w branżach, w których konkurencja jest wysoka i produkty są łatwo zastępowalne. W takich branżach, działania trade marketingowe mogą pomóc w wyróżnieniu produktów, budowaniu relacji z pośrednikami i zwiększeniu sprzedaży poprzez lepszą prezentację produktów i zwiększenie ich dostępności w punktach sprzedaży.

Trade marketing w e-commerce 

Podobnie ma się rzecz w działaniach marketingowych w sieci – trade marketing w e-commerce to strategia marketingowa, która koncentruje się na działaniach marketingowych skierowanych do partnerów handlowych, takich jak platformy e-commerce, sklepy internetowe i innych pośredników, którzy przyczyniają się do dystrybucji produktów online. Celem trade marketingu w e-commerce jest zwiększenie sprzedaży poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia i motywacji dla pośredników, którzy przekazują produkt do końcowych klientów.

Przykład trade marketingu – lokowania produktu. Źródło: https://ccc.eu/pl/

Trade marketing w e-commerce obejmuje szereg działań, takich jak:

  • projektowanie i organizowanie programów promocyjnych, 
  • dostarczanie materiałów marketingowych i szkoleniowych, 
  • udzielanie wsparcia sprzedażowego, 
  • zapewnienie dostępności produktu, 
  • wdrażanie działań merchandisingowych, takich jak projektowanie i optymalizacja przestrzeni wystawienniczych na platformie e-commerce.

Marketing handlowy w e-commerce jest szczególnie istotny w branżach, w których konkurencja jest wysoka i produkty są łatwo zastępowalne. W takich branżach, działania trade marketingowe mogą pomóc w wyróżnieniu produktów, budowaniu relacji z partnerami handlowymi i zwiększeniu sprzedaży poprzez lepszą prezentację produktów, zwiększenie ich dostępności w punktach sprzedaży i poprzez innowacyjne kampanie marketingowe.

Przykłady trade marketingu

Poniżej przedstawiam kilka przykładów działań trade marketingowych:

Programy promocyjne

Producenci oferują promocje i rabaty dla pośredników handlowych, takich jak sklepy detaliczne, aby zachęcić ich do sprzedaży ich produktów.

Materiały marketingowe i szkoleniowe

Producenci oferują materiały marketingowe, takie jak broszury i plakaty, które pomagają w reklamie i promocji produktów. Mogą również oferować szkolenia dla sprzedawców detalicznych, aby pomóc im w lepszej sprzedaży produktów.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Programy lojalnościowe 

Producenci oferują programy lojalnościowe, aby nagrodzić pośredników handlowych za ich lojalność i zachęcić ich do sprzedaży ich produktów.

Kampanie marketingowe 

Producenci angażują się w kampanie marketingowe, takie jak reklamy w telewizji czy właśnie w Sieci, aby zwiększyć świadomość marki i produktów oraz zachęcić do ich zakupu.

Te działania trade marketingowe pomagają producentom i dystrybutorom w zwiększeniu sprzedaży i zysków poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia i motywacji dla pośredników handlowych, którzy przyczyniają się do dystrybucji ich produktów.

Podsumowanie

Trade marketing w e-commerce jest kluczowy dla budowania i utrzymywania relacji z partnerami handlowymi, w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu sprzedaży i zysków. Działania trade marketingowe w e-commerce pomagają wyróżnić produkt na tle konkurencji, zwiększyć jego widoczność i dostępność, a także poprawić jakość sprzedaży w e-commerce. 

Szukasz sposobów na zwiększenie sprzedaży w swoim sklepie internetowym? Odezwij się do mnie – pomogę!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.