Przez Zieliński Jerzy

Trade marketing w e-commerce

Trade marketing to strategia marketingowa, która koncentruje się na działaniach skierowanych do dystrybutorów, detalistów i innych pośredników, którzy są odpowiedzialni za dystrybucję produktów na rynku. Celem trade marketingu jest zwiększenie sprzedaży poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia i motywacji dla pośredników, którzy przekazują produkt do końcowych klientów.

Chcesz zwiększyć zyski sklepu internetowego?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Czym jest trade marketing?

Zagadnienie to obejmuje szereg działań, takich jak projektowanie i organizowanie programów promocyjnych, dostarczanie materiałów marketingowych i szkoleniowych, udzielanie wsparcia sprzedażowego, zapewnienie dostępności produktu i wdrażanie działań merchandisingowych, takich jak projektowanie i optymalizacja przestrzeni wystawienniczych.

Trade marketing jest ważnym elementem w marketingu B2B (business-to-business), a w szczególności w branżach, w których sprzedaż odbywa się poprzez dystrybutorów i pośredników. Ma też na celu zwiększenie skuteczności i efektywności sprzedaży, poprawienie relacji z pośrednikami, a także zwiększenie zysków dla producentów i dystrybutorów poprzez lepsze wykorzystanie ich potencjału sprzedażowego.

Taki marketing jest szczególnie istotny w branżach, w których konkurencja jest wysoka i produkty są łatwo zastępowalne. W takich branżach, działania trade marketingowe mogą pomóc w wyróżnieniu produktów, budowaniu relacji z pośrednikami i zwiększeniu sprzedaży poprzez lepszą prezentację produktów i zwiększenie ich dostępności w punktach sprzedaży.

Trade marketing w e-commerce 

Podobnie ma się rzecz w działaniach marketingowych w sieci – trade marketing w e-commerce to strategia marketingowa, która koncentruje się na działaniach marketingowych skierowanych do partnerów handlowych, takich jak platformy e-commerce, sklepy internetowe i innych pośredników, którzy przyczyniają się do dystrybucji produktów online. Celem trade marketingu w e-commerce jest zwiększenie sprzedaży poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia i motywacji dla pośredników, którzy przekazują produkt do końcowych klientów.

Przykład trade marketingu – lokowania produktu. Źródło: https://ccc.eu/pl/

Trade marketing w e-commerce obejmuje szereg działań, takich jak:

  • projektowanie i organizowanie programów promocyjnych, 
  • dostarczanie materiałów marketingowych i szkoleniowych, 
  • udzielanie wsparcia sprzedażowego, 
  • zapewnienie dostępności produktu, 
  • wdrażanie działań merchandisingowych, takich jak projektowanie i optymalizacja przestrzeni wystawienniczych na platformie e-commerce.

Marketing handlowy w e-commerce jest szczególnie istotny w branżach, w których konkurencja jest wysoka i produkty są łatwo zastępowalne. W takich branżach, działania trade marketingowe mogą pomóc w wyróżnieniu produktów, budowaniu relacji z partnerami handlowymi i zwiększeniu sprzedaży poprzez lepszą prezentację produktów, zwiększenie ich dostępności w punktach sprzedaży i poprzez innowacyjne kampanie marketingowe.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Przykłady trade marketingu

Poniżej przedstawiam kilka przykładów działań trade marketingowych:

Programy promocyjne

Producenci oferują promocje i rabaty dla pośredników handlowych, takich jak sklepy detaliczne, aby zachęcić ich do sprzedaży ich produktów.

Materiały marketingowe i szkoleniowe

Producenci oferują materiały marketingowe, takie jak broszury i plakaty, które pomagają w reklamie i promocji produktów. Mogą również oferować szkolenia dla sprzedawców detalicznych, aby pomóc im w lepszej sprzedaży produktów.

Programy lojalnościowe 

Producenci oferują programy lojalnościowe, aby nagrodzić pośredników handlowych za ich lojalność i zachęcić ich do sprzedaży ich produktów.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Kampanie marketingowe 

Producenci angażują się w kampanie marketingowe, takie jak reklamy w telewizji czy właśnie w Sieci, aby zwiększyć świadomość marki i produktów oraz zachęcić do ich zakupu.

Te działania trade marketingowe pomagają producentom i dystrybutorom w zwiększeniu sprzedaży i zysków poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia i motywacji dla pośredników handlowych, którzy przyczyniają się do dystrybucji ich produktów.

Podsumowanie

Trade marketing w e-commerce jest kluczowy dla budowania i utrzymywania relacji z partnerami handlowymi, w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu sprzedaży i zysków. Działania trade marketingowe w e-commerce pomagają wyróżnić produkt na tle konkurencji, zwiększyć jego widoczność i dostępność, a także poprawić jakość sprzedaży w e-commerce. 

Szukasz sposobów na zwiększenie sprzedaży w swoim sklepie internetowym? Odezwij się do mnie – pomogę!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Dzięki za wizytę!

Czy słyszałeś o naszym programie partnerskim?

Znajdziesz u mnie usługi:

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.