Przez Zieliński Jerzy

Strategia docelowy ROAS dla użytkowników AdMob

Coraz więcej firm decyduje się na docieranie do klientów za pomocą własnych aplikacji i sprzedaży lub pozyskiwania leadów bezpośrednio przez aplikację. Warto w to iść. Tym bardziej, że samo Google umożliwia promocję firm właśnie za pomocą aplikacji mobilnych. Co więcej, zachęca deweloperów, by udostępniali swoje aplikacje jako przestrzeń do reklamy i na tym zarabiali. Przeczytaj o tym jak wykorzystać strategię ustalania stawek Docelowy ROAS, aby zarabiać jak najwięcej na wyświetlaniu reklam we własnej aplikacji. Możesz skorzystać z tej opcji, a robiąc to skutecznie zyskasz naprawdę dużo. Aby zacząć działać, powinieneś też poznać znaczenie pojęcia AdMob. Wszystko w dalszej części artykułu!

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

AdMob – co to?

To usługa Google, która pozwala zarabiać na wyświetlaniu reklam w aplikacjach mobilnych. Dzięki AdMob deweloperzy mogą być pewni, że reklamy wyświetlane w ich aplikacjach będą idealnie dopasowane do charakteru i specyfiki ich aplikacji. W ramach tego systemu dostępne są różne typy reklam oraz płatności. Reklamy przygotowują i opłacają reklamodawcy, którzy chcą promować swoje produkty – jednak robią to zawsze zgodnie z preferencjami właściciela aplikacji (wyznaczającego kryteria dla poszczególnych typów reklam). 

AdMob jest kolejną przestrzenią reklamową udostępnianą przez Google, z której mogą korzystać zarówno reklamodawcy – właściciele firm, jak i właściciele aplikacji. Warto, tym bardziej, że skuteczne pozyskiwanie użytkowników, wspiera możliwość użycia strategii ustalania stawek Docelowy ROAS. 

Jeżeli chcesz zarabiać na reklamach w swojej aplikacji mobilnej użyj odpowiedniej strategii ustalania stawek dla kampanii promującej aplikację. Pomoże ona zwiększyć jej skuteczność i pozyskać bardziej znaczący zwrot z inwestycji. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Docelowy ROAS w AdMob

Dla przypomnienia, co to jest ROAS? ROAS (Return on Ad Spend) to wskaźnik mierzący efektywność inwestycji w reklamy. Określa on, ile dochodu generują pieniądze wydane na kampanie reklamowe. Chcesz dowiedzieć się więcej o KPI? O tym, czym jest ROAS pisałem już na blogu.

W przypadku użytkowników AdMob strategia ustalania stawek Docelowy ROAS warta jest uwagi, jeżeli zależy Ci na wypracowaniu określonego zwrotu z nakładów na reklamę w kampaniach, które promują Twoją aplikację. 

Jak obliczyć docelowy ROAS w AdMob?

Wystarczy przesłać do Google Ads dane z Google Analytics – a konkretnie dynamiczną wartość przychodów ze zdarzeń w aplikacji. Dzięki temu podniesiesz średnią wartość pieniężną zwrotu za każdą złotówkę zainwestowaną na pozyskiwanie użytkowników aplikacji.

Na potrzeby określania stawek jako deweloper aplikacji powinieneś wysyłać do Google Analyticsa wszystkie dane o przychodach z reklam AdMob lub usług zewnętrznych. Tylko zbierając wszystkie dane będziesz mógł używać strategii Docelowy ROAS.

Od generowania przychodów z zastosowaniem strategii ustalania stawek Docelowy ROAS dzielą Cię trzy kroki:

  1. Dodanie danych o przychodach z reklam do usługi GA.
  2. Połączenie usługi GA z Google Ads.
  3. Wysłanie zdarzenia ad_impression z Google Analytics do Google Ads.
  4. Konfiguracja generowania przychodów z reklam z użyciem strategii Docelowy ROAS w kampanii promującej aplikację i wybór zdarzenia ad_impression celem optymalizacji kampanii pod kątem przychodów z reklam.

Strategia ustalania stawek docelowy ROAS to jedna z opcji dostępnych do zarządzania kampaniami promującymi aplikacje. Żeby wybrać najlepszą dla swojego modelu biznesowego warto przetestować różne warianty, jednak ich różnorodność daje możliwość realnego zarabiania na tego typu działaniach. Jeżeli interesują Cię skuteczne działania reklamowe, które przyniosą wzrost zysków w Twojej firmie – skontaktuj się ze mną. Razem wybierzemy najbardziej dochodową strategię działania.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.