Przez Zieliński Jerzy

Standard EAT Google w SEO

Co oznacza zasada EAT Google? Dla giganta z Mountain View, ważne jest, aby strony internetowe pokazywane w wyszukiwarce były wartościowe dla użytkowników Google. EAT ma pomagać w realizacji tego celu. EAT to skrót od słów Expertise, Authoritativeness i Trustworthiness, co w tłumaczeniu na język polski oznacza: Eksperckość, Autorytet i Wiarygodność. Jak je wdrożyć na swojej stornie internetowej? Przeczytaj w dzisiejszym artykule.

Do czego służy standard EAT?

EAT jest ważnym kryterium oceny jakości stron internetowych w algorytmie wyszukiwarki Google. Celem wprowadzenia zasady EAT jest zapewnienie użytkownikom wysokiej jakości wyników wyszukiwania, które zawierają wartościowe i wiarygodne informacje.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Dzięki zasadzie EAT Google dąży do zapewnienia, że na szczycie wyników wyszukiwania znajdują się strony internetowe, które posiadają wysoki poziom autorytetu i ekspertyzy w danej dziedzinie oraz dostarczają wartościowe i wiarygodne informacje dla użytkowników.

Oznacza to, że strony internetowe, które spełniają kryteria EAT, mają większą szansę na osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą liczbę odwiedzin i większą popularność w Internecie. Dlatego ważne jest, aby tworząc treści na stronę www, zwracać uwagę na zasadę EAT, co pozwoli osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach i zwiększać zasięg działalności marketingowej firmy.

Czym się kierować stosując EAT Google?

Zgodnie z zasadą EAT, Google przywiązuje dużą wagę do trzech głównych czynników, które wpływają na postrzeganie strony internetowej jako godnej uwagi i pokazywania na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania:

Eksperckość 

Google ocenia, czy treści na stronie są napisane przez ekspertów w danej dziedzinie, czy zawierają wartościowe informacje, które pomagają użytkownikom w rozwiązywaniu problemów lub poszerzaniu wiedzy.

Autorytet 

Google sprawdza, czy strona internetowa jest uznawana w swojej branży za ważne źródło informacji, czyli czy posiada pewien poziom autorytetu.

Wiarygodność

Google bada, czy strona internetowa jest godna zaufania, czyli czy dostarcza wiarygodne informacje oraz czy nie łamie standardów etycznych i prawnych.

Ważne jest, aby strony internetowe, które chcą osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, skupiały się na tworzeniu wartościowych, unikalnych i wiarygodnych treści, a także na budowaniu swojego autorytetu w danej branży.

Jak tworzyć content zgodny z EAT?

Aby tworzyć treści zgodne z zasadą EAT, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  1. Eksperckość – aby uzyskać pozytywną ocenę w kategorii fachowości, warto zawrzeć na stronie internetowej informacje o swoim wykształceniu, doświadczeniu i osiągnięciach w danej dziedzinie. W treściach serwisu www warto zawierać wartościowe i merytoryczne informacje, które będą pomocne dla użytkowników w rozwiązywaniu problemów lub poszerzaniu wiedzy.
  2. Autorytet – aby zbudować autorytet w danej branży, warto być aktywnym w środowisku branżowym, publikować artykuły w specjalistycznych mediach, a także zdobywać pozytywne opinie od zadowolonych klientów. Warto też budować swoją markę osobistą i umieszczać ją w widocznym miejscu na swojej stronie internetowej.
  3. Wiarygodność – aby uzyskać pozytywną ocenę w kategorii wiarygodności, warto unikać publikowania informacji, które mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek firmy. Warto też dbać o transparentność i uczciwość w swoich działaniach.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Dodatkowo, warto zwracać uwagę na kilka szczegółów podczas tworzenia treści:

  • korzystać z wiarygodnych źródeł informacji,
  • unikać plagiatu i powielania treści,
  • stosować wysokiej jakości zdjęcia i multimedia,
  • stosować w treściach poprawną gramatykę i interpunkcję,
  • dbać o czytelność i łatwość w odbiorze treści przez użytkowników,
  • udzielać odpowiedzi na pytania i wątpliwości użytkowników,
  • dbać o aktualizowanie treści na stronie internetowej.

Podsumowanie

Sumując, aby tworzyć treści zgodne z zasadą EAT, warto skupić się na wartościowej i merytorycznej treści, budowaniu autorytetu i wiarygodności firmy, a także dbać o jakość, czytelność i łatwość w odbiorze treści przez użytkowników. To kolejne z działań, które nie tylko pozwala rozwijać stronę internetową i uzyskiwać wyższe pozycje w Google. Największa wartość wynikająca ze stosowania standardu EAT Google to budowanie wizerunku firmy w oparciu o cechy, które klienci cenią najbardziej i nagradzają lojalnością oraz zaufaniem. Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy tworzeniu i wdrażaniu wartościowej strategii działalności Twojej firmy w sieci – skorzystaj z mojej pomocy. Napisz lub zadzwoń, chętnie z Tobą porozmawiam!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.