Przez Zieliński Jerzy

Social listening – co to jest? Czy warto?

Dzisiaj na tapet biorę social listening: co to jest i czy warto z niego korzystać? Chcesz lepiej analizować social media i wyciągać trafne wnioski? No to zaczynamy!

Social listening: co to jest i jak działa?

Social listening to proces monitorowania oraz analizowania dyskusji i opinii w mediach społecznościowych oraz innych platformach internetowych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi, takich jak sztuczna inteligencja (AI), można śledzić, co mówią użytkownicy na temat danego tematu, marki, produktu lub usługi. Social listening pozwala firmom i organizacjom na zrozumienie swojej społeczności, identyfikowanie trendów, zbieranie informacji zwrotnej od klientów oraz podejmowanie odpowiednich działań na podstawie tych informacji.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Różnice między social media monitoringiem a social listeningiem

Choć social media monitoring i social listening często są używane zamiennie, istnieje różnica między tymi dwoma pojęciami. Social media monitoring odnosi się głównie do śledzenia i gromadzenia danych, takich jak liczba wspomnień, liczba polubień i udostępnień, oraz aktywności związanej z marką na platformach społecznościowych. Natomiast social listening skupia się na analizie i interpretacji tych danych, pozwalając na zrozumienie intencji, emocji i preferencji użytkowników. Social listening zapewnia głębszy wgląd i umożliwia podejmowanie bardziej trafnych decyzji, opartych na konkretnych danych.

Social listening i sztuczna inteligencja (AI)

W dzisiejszym świecie, gdzie ogromna ilość informacji pojawia się w mediach społecznościowych, nie jest możliwe ręczne śledzenie i analiza wszystkich tych treści. Dlatego też narzędzia oparte na sztucznej inteligencji (AI) są nieocenionym wsparciem dla social listeningu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów, AI potrafi analizować ogromne zbiory danych w czasie rzeczywistym, wykrywać trendy, kluczowe słowa, emocje i nastroje użytkowników. To daje firmom i organizacjom możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby i preferencje ich klientów.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Czy warto korzystać z social listeningu?

Odpowiedź brzmi: tak, zdecydowanie warto! Social listening dostarcza niezwykle cennych informacji, które mogą mieć wpływ na rozwój firmy i sukces jej działań marketingowych. Dzięki analizie opinii klientów i społeczności w mediach społecznościowych, można dostosować strategie marketingowe, ulepszać produkty i usługi, rozwiązywać problemy klientów oraz zwiększać zaangażowanie społeczności. Social listening umożliwia również monitorowanie działań konkurencji i reagowanie na zmieniające się trendy rynkowe. Jest to niezastąpione narzędzie dla każdej firmy, która pragnie zbudować silną markę i zyskać lojalność klientów.

Podsumowując, social listening to potężne narzędzie, które pozwala firmom na lepsze zrozumienie ich klientów i społeczności. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, można odkrywać ukryte wskazówki, które pomogą w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych.

Wolisz, żeby Twoim social media marketingiem zajęli się profesjonaliści? Zadzwoń lub napisz!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.