Przez Zieliński Jerzy

Rozszerzenia reklam Google Ads

Chciałbyś umieszczać w reklamach Google Ads dodatkowe informacje o swojej firmie? Szukasz sposobu jak bardziej zachęcić użytkowników wyszukiwarki do wyboru właśnie Twojej oferty? Google ma na to sposób, a nawet kilka – Rozszerzenia reklam Google Ads. Co więcej deklaruje, że sposoby te zwiększają współczynnik klikalności reklamy nawet o kilka punktów procentowych. Przeczytaj o rozszerzeniach reklam Google Ads. I koniecznie zacznij je stosować.  

Rozszerzenia reklam Google Ads – co to jest?

To dodatkowe informacje o firmie, które występują w formie rozszerzenia reklamy

Najwyższą skuteczność mają wyświetlane bezpośrednio w wyszukiwarce, jednak można je zastosować również w sieci wyszukiwania. Dodasz je na poziomie całego konta, konkretnej grupy reklam lub jednej kampani. Klient może kliknąć w Twoją reklamę lub tylko w jej rozszerzenie. Za obie akcje zapłacisz taką samą stawkę. 

Jest jednak pewien haczyk, samo dodanie rozszerzenia reklam Google Ads nie gwarantuje, że będą one wyświetlane. Żeby do tego doszło Twoje reklamy muszą spełniać kilka warunków, a konkretnie osiągnąć: odpowiedni minimalny ranking reklamy (który ustalany jest dynamicznie) oraz jak najwyższą pozycję reklamy w wynikach wyszukiwania. Co więcej, nie ma możliwości, by wszystkie rozszerzenia wyświetlały się jednocześnie, Google wyświetla tylko te najbardziej skuteczne. 

Korzyści ze stosowania rozszerzenia reklam Google Ads

  • Przekazujesz klientom więcej informacji o firmie i ofercie.
  • Twoja reklama jest bogatsza w tekst, zajmuje więcej miejsca w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu staje się lepiej widoczna dla klientów.
  • Bardziej widoczna reklama ściąga więcej zainteresowanych internautów, którzy najczęściej wybierają i klikają w te najbardziej widoczne reklamy.
  • Wyróżniasz się na tle konkurencji, Twoja reklama jest bardziej czytelna.
  • Eliminujesz konkurencję, zostawiając jej mniej miejsca na pojawienie się w wynikach wyszukiwania.

Najpopularniejsze rodzaje rozszerzeń reklamy Google Ads:

Rozszerzenia linków do podstron

Za ich pomocą klient wybierze już przy wyświetleniu reklamy najbardziej interesującą go podstronę w Twojej witrynie – może z ofertą promocyjną lub z kontaktem. Można jednorazowo pokazać maksymalnie 6 rozszerzeń.

Rozszerzenia objaśnień

Wykorzystując je pokażesz klientom korzyści wynikające z Twojej oferty. Żeby to zrobić w ramach tego rozszerzenia masz do dyspozycji pole tekstowe mieszczące 25 znaków.

Rozszerzenia informacji w witrynie

Dzięki nim klienci zobaczą Twoją ofertę i to już bez wejścia na stronę. Możesz wykorzystać dowolne z 13 dostępnych, w tym m.in.: modele, typy, usługi, udogodnienia.

Rozszerzenia połączeń

Za jego sprawą klient może zadzwonić do Ciebie natychmiast po wyświetleniu reklamy. Użytkownicy wyszukiwarki cenią sobie wygodę, a skrócenie wyboru numeru do jednego kliknięcia to bardzo cenna możliwość. Co więcej, pozyskasz raporty ile telefonów zostało do Ciebie wykonanych właśnie za pomocą tego rozszerzenia, raporty dotyczą wyłącznie połączeń z telefonów komórkowych.

Rozszerzenia lokalizacji

Najbardziej wartościowa opcja dla firm działających stacjonarnie. Skutecznie działa na klientów, którym zależy na skorzystaniu z usługi w danym miejscu. Pokażesz klientowi dokładny adres oraz odległość w jakiej znajduje się od Ciebie. Bonusem jest tutaj możliwość kliknięcia w pinezkę, która otwiera mapę z dokładną trasą prowadzącą wprost do Twojego punktu.

Rozszerzenia cen

Pokażesz klientom ceny produktów. Masz do dyspozycji aż 8 takich rozszerzeń i opis na 25 znaków. Prezentując cenę już w treści reklamy ściągniesz na swoją stronę tych klientów, którzy są świadomi kosztów Twoich produktów i już ocenili, czy ich na nie stać. Zwiększa to szansę na konwersję.

Rozszerzenia reklam Google Ads – zrób to dobrze

Konieczność stosowania rozszerzeń reklam Google Ads jest niepodważalna. Rób to, aby zwiększyć swoją szansę na kliknięcie właśnie w Twoją reklamę. To również bardzo prosty sposób na pozyskanie większej liczby konwersji. Jeżeli potrzebujesz, by ktoś nauczył Cię jak stosować rozszerzenia lub uruchomił i skonfigurował tę funkcję za Ciebie – skorzystaj z mojej pomocy.

Dodaj komentarz.