Przez Zieliński Jerzy

Pozycjonowanie szerokie: dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach, kiedy Internet dominuje w kwestii reklamy, pozycjonowanie jest bardzo ważną częścią marketingu. Wyszukiwarki internetowe stały się kluczowym kanałem dotarcia do potencjalnych klientów. Można wykorzystywać tutaj różne strategie, między innymi pozycjonowanie szerokie. Dlaczego warto zainwestować w tę strategię i jakie przynosi korzyści? Oto szczegółowy przewodnik.

Czym jest pozycjonowanie szerokie?

Pozycjonowanie szerokie to strategia optymalizacji witryny internetowej w celu osiągnięcia widoczności w wyszukiwarkach na bardzo szeroki zakres słów kluczowych. Tutaj nie skupiamy się na osiągnięciu pozycji w TOP3 dla kilku fraz, ale na ogólnym wzroście widoczności i ruchu na stronie.

Jakie zalety ma pozycjonowanie szerokie?

Takie podejście do SEO ma wiele zalet. Należą do nich przede wszystkim:

  • Zwiększenie zasięgu: wybierając pozycjonowanie szerokie, otwierasz swoją stronę na szerszy wachlarz zapytań, co może przyciągnąć więcej potencjalnych klientów. Nawet jeśli ktoś używa nieco innych słów, niż oczekiwałeś, Twoja strona ma szansę się wyświetlić.
  • Odkrywanie nowych fraz kluczowych: pozycjonowanie szerokie pozwala odkryć słowa kluczowe, na które wcześniej nie zwróciłeś uwagi. Dzięki temu, nie tracisz potencjału mniej popularnych wyszukiwań.
  • Długi ogon (long tail): bardzo często sprawdza się pozycjonowanie na dłuższe, bardziej szczegółowe frazy. Dzięki temu trafiasz do bardziej zdecydowanych użytkowników, którzy wiedzą, czego szukają. Większą szansę na konwersję masz pozycjonując się na słowo kluczowe czarna kurtka skórzana męska, niż po prostu kurtka.
  • Rozpoznawalność marki: dłuższa lista słów kluczowych może pomóc w budowaniu świadomości marki. Nawet jeśli użytkownicy nie klikną od razu, częste pojawianie się Twojej strony w wynikach wyszukiwania zwiększa szanse na zapamiętanie Twojej marki.
  • Dynamiczne dostosowanie: pozycjonowanie szerokie umożliwia dostosowanie się do zmieniających się trendów i preferencji użytkowników. Możesz reagować na nowe wyzwania i optymalizować swoją witrynę dla różnych zapytań.
  • Konwersje i wskaźniki jakości: chociaż ruch generowany przez pozycjonowanie szerokie może niekoniecznie przekładać się na natychmiastowe konwersje, to może wpłynąć na obniżenie wskaźników odrzuceń oraz zwiększenie czasu spędzonego na stronie, co ma pozytywny wpływ na ocenę jakości strony przez algorytmy wyszukiwarek.
  • Długoterminowy wzrost: dzięki elastyczności pozycjonowania szerokiego, możesz budować solidne podstawy do długoterminowego wzrostu. Skupienie się nie tylko na popularnych frazach kluczowych, ale także na tych mniej oczywistych, może przynieść korzyści w przyszłości.

Pozycjonowanie szerokie zwiększa szanse na dotarcie do różnorodnych grup użytkowników. Chcesz dowiedzieć się, czy taka strategia sprawdzi się również w Twojej firmie? Skontaktuj się ze mną i umów się na konsultację SEO: pomogę Ci zarabiać więcej.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)