Przez Zieliński Jerzy

Google Moja Firma. Wizytówka w 10 minut!

Wizytówka Google Moja Firma to narzędzie reklamowe, z którego po prostu trzeba skorzystać. Dlaczego? Jest bardzo proste w założeniu i obsłudze. Klienci szukający usług i produktów w Google chętnie korzystają z wyników w Mapach. I na koniec – wisienka na torcie – usługa jest całkowicie darmowa. Przedstawiam tutorial, jak założyć wizytówkę firmy w Mapach Google. Przejdź ten proces razem z moim wideo lub skorzystaj z poniższej prostej instrukcji.

Zakładanie wizytówki firmy w Mapach Google – wideo z instrukcją

Razem z filmikiem założysz wizytówkę szybko i bezproblemowo. Zapraszam!

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma? Rejestracja krok po kroku.   

Formularz tworzenia wizytówki znajdziesz wpisując w okienko wyszukiwarki nazwę Google Moja Firma. Możesz też kliknąć bezpośrednio tutaj – wizytówka Google Moja Firma.

 1. Tworzenie profilu firmowego rozpoczniesz od wprowadzenia nazwy firmy i określenia kategorii działalności. 
 1. Określ czy chcesz dodać lokalizację, dokąd mogą przyjść klienci. To krok obowiązkowy, jeżeli prowadzisz działalność stacjonarną, usługową. 
 1. Wprowadź pełny adres firmy.
 1. Dodaj obszar terytorialny, który obsługujesz – lokalizacja np. Bydgoszcz, w Warszawie może to być konkretna dzielnica, a w przypadku działalności ogólnokrajowych – cała Polska.
 1. Dodaj dane kontaktowe, które będą widoczne dla Twoich klientów. Numer telefonu to pole obowiązkowe. Natomiast jeżeli chodzi o stronę internetową – wcale nie musisz jej mieć! Samo założenie wizytówki może pomóc Ci pozyskiwać nowych klientów, bez konieczności posiadania serwisu www.
 1. Na pytania o zgodę na otrzymywanie aktualizacje dotyczących firmy – warto odpowiedzieć tak. Dzięki temu zyskasz podpowiedzi, co warto zmienić, aby wizytówka była lepiej odbierana przez użytkowników wyszukiwarki albo otrzymasz powiadomienia – informacje, że np. ktoś dodał zdjęcie Twojej firmy.
 1. Wybierz sposób weryfikacji – telefonicznie, za pomocą smsa, maila lub wysyłkę na podany adres pocztówki z kodem PIN. Proces przebiegnie szybciej, jeżeli na stronie internetowej (jeżeli ją masz) zamieszczony jest ten sam adres i numer telefonu, który podałeś w danych rejestracyjnych wizytówki.
 1. Dokonaj weryfikacji.
 1. Dodaj usługi, które konkretnie wyjaśnią klientom czym się zajmujesz i co mogą u Ciebie załatwić.
 1. Dodaj godziny otwarcia – wybierasz dni i godziny. Warto zrobić to szczegółowo, bo Google wyświetla informację, że np. Twój punkt otworzy się za 5 min.
 1. udostępnij klientom opcję wysyłania wiadomości do Twojej firmy bezpośrednio z wyszukiwarki, bez konieczności wchodzenia na Twoja stronę czy specjalnie do skrzynki mailowej. (dobrze skorzystać z aplikacji)
 1. Przygotuj rzeczowy opis firmy – dobry opis, daje szansę na wyższe pozycje i częstsze pojawianie się w wynikach wyszukiwania Google.
 1. Dodaj zdjęcia Twojej firmy – dużo zdjęć zwiększa atrakcyjność wizytówki. Dobrze jeżeli dodają je też klienci, najlepiej z opiniami – poproś klientów o opinie.
 1. Skończyliśmy! Twoja wizytówka już może wyświetlać się użytkownikom wyszukiwarki, którzy wyszukują usług i produktów takich jak Twoje. W każdej chwili możesz dokonać zmian czy aktualizacji w danych wprowadzonych w trakcie zakładania wizytówki Google Moja Firma. 

Zakładanie wizytówki Google Moja Firma – podsumowanie

Google Moja Firma to doskonała forma promocji dla lokalnych firm usługowych, chociaż powinni ją wykorzystywać wszyscy właściciele firm. To świetny sposób na uwiarygodnienie swojej firmy, zaprezentowanie jej z jak najlepszej strony, i przede wszystkim – darmowa reklama w wyszukiwarce. Skonstruowana w taki sposób, że klienci bardzo chętnie z niej korzystają i trafiają właśnie do biznesów promowanych w Mapach Google.Jeżeli masz ochotę na więcej informacji o GMF – zapraszam do artykułu o tym, jak zoptymalizować wizytówkę firmy w Mapach Google, by wyświetlała się na wysokiej pozycji. Jestem do Twojej dyspozycji, gdyby okazało się, że potrzebujesz pomocy w jakichkolwiek działaniach związanych z tego rodzaju promocją firmy. Mam lata doświadczenia i chętnie wykorzystam je, by pomóc Tobie rozwijać firmę, dzięki skutecznej reklamie w Google. 

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)