Przez Zieliński Jerzy

Google Moja Firma. Wizytówka w 10 minut!

Wizytówka Google Moja Firma to narzędzie reklamowe, z którego po prostu trzeba skorzystać. Dlaczego? Jest bardzo proste w założeniu i obsłudze. Klienci szukający usług i produktów w Google chętnie korzystają z wyników w Mapach. I na koniec – wisienka na torcie – usługa jest całkowicie darmowa. Przedstawiam tutorial, jak założyć wizytówkę firmy w Mapach Google. Przejdź ten proces razem z moim wideo lub skorzystaj z poniższej prostej instrukcji.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Zakładanie wizytówki firmy w Mapach Google – wideo z instrukcją

Razem z filmikiem założysz wizytówkę szybko i bezproblemowo. Zapraszam!

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma? Rejestracja krok po kroku.   

Formularz tworzenia wizytówki znajdziesz wpisując w okienko wyszukiwarki nazwę Google Moja Firma. Możesz też kliknąć bezpośrednio tutaj – wizytówka Google Moja Firma.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera
 1. Tworzenie profilu firmowego rozpoczniesz od wprowadzenia nazwy firmy i określenia kategorii działalności. 
 1. Określ czy chcesz dodać lokalizację, dokąd mogą przyjść klienci. To krok obowiązkowy, jeżeli prowadzisz działalność stacjonarną, usługową. 
 1. Wprowadź pełny adres firmy.
 1. Dodaj obszar terytorialny, który obsługujesz – lokalizacja np. Bydgoszcz, w Warszawie może to być konkretna dzielnica, a w przypadku działalności ogólnokrajowych – cała Polska.
 1. Dodaj dane kontaktowe, które będą widoczne dla Twoich klientów. Numer telefonu to pole obowiązkowe. Natomiast jeżeli chodzi o stronę internetową – wcale nie musisz jej mieć! Samo założenie wizytówki może pomóc Ci pozyskiwać nowych klientów, bez konieczności posiadania serwisu www.
 1. Na pytania o zgodę na otrzymywanie aktualizacje dotyczących firmy – warto odpowiedzieć tak. Dzięki temu zyskasz podpowiedzi, co warto zmienić, aby wizytówka była lepiej odbierana przez użytkowników wyszukiwarki albo otrzymasz powiadomienia – informacje, że np. ktoś dodał zdjęcie Twojej firmy.
 1. Wybierz sposób weryfikacji – telefonicznie, za pomocą smsa, maila lub wysyłkę na podany adres pocztówki z kodem PIN. Proces przebiegnie szybciej, jeżeli na stronie internetowej (jeżeli ją masz) zamieszczony jest ten sam adres i numer telefonu, który podałeś w danych rejestracyjnych wizytówki.
 1. Dokonaj weryfikacji.
 1. Dodaj usługi, które konkretnie wyjaśnią klientom czym się zajmujesz i co mogą u Ciebie załatwić.
 1. Dodaj godziny otwarcia – wybierasz dni i godziny. Warto zrobić to szczegółowo, bo Google wyświetla informację, że np. Twój punkt otworzy się za 5 min.
 1. udostępnij klientom opcję wysyłania wiadomości do Twojej firmy bezpośrednio z wyszukiwarki, bez konieczności wchodzenia na Twoja stronę czy specjalnie do skrzynki mailowej. (dobrze skorzystać z aplikacji)
 1. Przygotuj rzeczowy opis firmy – dobry opis, daje szansę na wyższe pozycje i częstsze pojawianie się w wynikach wyszukiwania Google.
 1. Dodaj zdjęcia Twojej firmy – dużo zdjęć zwiększa atrakcyjność wizytówki. Dobrze jeżeli dodają je też klienci, najlepiej z opiniami – poproś klientów o opinie.
 1. Skończyliśmy! Twoja wizytówka już może wyświetlać się użytkownikom wyszukiwarki, którzy wyszukują usług i produktów takich jak Twoje. W każdej chwili możesz dokonać zmian czy aktualizacji w danych wprowadzonych w trakcie zakładania wizytówki Google Moja Firma. 

Zakładanie wizytówki Google Moja Firma – podsumowanie

Google Moja Firma to doskonała forma promocji dla lokalnych firm usługowych, chociaż powinni ją wykorzystywać wszyscy właściciele firm. To świetny sposób na uwiarygodnienie swojej firmy, zaprezentowanie jej z jak najlepszej strony, i przede wszystkim – darmowa reklama w wyszukiwarce. Skonstruowana w taki sposób, że klienci bardzo chętnie z niej korzystają i trafiają właśnie do biznesów promowanych w Mapach Google.Jeżeli masz ochotę na więcej informacji o GMF – zapraszam do artykułu o tym, jak zoptymalizować wizytówkę firmy w Mapach Google, by wyświetlała się na wysokiej pozycji. Jestem do Twojej dyspozycji, gdyby okazało się, że potrzebujesz pomocy w jakichkolwiek działaniach związanych z tego rodzaju promocją firmy. Mam lata doświadczenia i chętnie wykorzystam je, by pomóc Tobie rozwijać firmę, dzięki skutecznej reklamie w Google. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.