Przez Zieliński Jerzy

Planer słów kluczowych Google

Jeżeli chcesz pozyskiwać klientów z wyszukiwarki, powinieneś poznać i zaprzyjaźnić się z bardzo istotnym narzędziem! Planer słów kluczowych Google – bo o nim mowa – to pierwszy adres, pod który należy się udać, by ocenić sens pozycjonowania czy kampanii Google Ads. Planer słów kluczowych pozwala zacząć skutecznie działać z reklamami bez dodatkowych kosztów. Ważne, żeby przed rozpoczęciem inwestycji w reklamę wyszukiwarce poznać potencjał zapytań dla branży, której ma dotyczyć promocja. Reklama w Google ma wiele zalet, a jedną z nich jest mierzalność efektów działań i dostęp do rzetelnych statystyk, które gigant z Mountain View ochoczo udostępnia potencjalnym i aktywnym już reklamodawcom. Przeczytaj, dlaczego warto z niego korzystać i jakie alternatywne narzędzia masz do dyspozycji.  

Jak działa Planer słów kluczowych?

Narzędzie propozycji słów kluczowych Google powstało po to, by pomagać w efektywnym realizowaniu kampanii reklamowych w wyszukiwarce. Planer słów kluczowych Google Ads jest dedykowany tym, którzy chcą pozyskiwać klientów z Google i jednocześnie racjonalnie zarządzać swoimi działaniami i budżetem. 

Planer słów kluczowych Google podaje dane dot. prognozowanej średniej liczby miesięcznego wyszukiwania danego wyrażenia kluczowego. Podaje również szacunkowe koszty kliknięć w reklamę wyświetlaną na dane słowo kluczowe. W raporcie “Znajdź słowa kluczowe” wystarczy wpisać wybrane wyrażenie, temat lub branżę, można także użyć adresu swojej domeny – dla takich zapytań narzędzie propozycji słów kluczowych podaje listę fraz powiązanych z Twoim zapytaniem. Przy każdym wyrażeniu kluczowym znajdują się dane o: 

  • średniej miesięcznej liczbie wyszukiwań
  • konkurencyjności wyrażenia kluczowego
  • udziale w wyświetleniach reklam
  • minimalnej i maksymalnej stawce za kliknięcie w reklamę wyświetlaną na samej górze wyników w wyszukiwarce 

Jeżeli potrzebujesz technicznego wsparcia w działaniach z Planerem słów kluczowych znajdziesz je w supporcie Google

Planer słów kluczowych – ważne fakty

  • jest darmowy i dostępny dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wyrażeń kluczowych;
  • aby korzystać z darmowego dostępu do Planera potrzebne jest konto Google Ads, nie musisz wskazywać celu reklamowego, wystarczy przejść do zakładki “Masz doświadczenie w Google Ads?” i kliknąć “Utwórz konto bez kampanii”;
  • dane zawarte w prognozach Google Ads Planer aktualizowane są każdego dnia;
  • do aktualizacji wykorzystywane są dane z ostatnich od 7 do 10 dni;
  • dane uwzględniają również obecne warunki rynkowe i sezonowość w każdej branży.

Dlaczego warto korzystać z Planera słów kluczowych Google?

Google planer słów kluczowych daje możliwość odkrycia nowych słów kluczowych. Sprawdzisz miesięczną liczbę wyszukiwań konkretnych zapytań dla danego słowa kluczowego. Możesz określić budżet jakiego potrzebujesz na kampanię, ponieważ narzędzie podaje średni koszt reklamy wyświetlanej na dane słowo kluczowe. Planer słów kluczowych ułatwia też tworzenie nowych kampanii reklamowych i porządkuje słowa kluczowe. Same korzyści! 

Komercyjne narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych

W sieci znajdziesz sporo narzędzi, które również dają możliwość sprawdzania potencjału wyrażeń kluczowych. Te najlepsze są płatne, choć jak np. w przypadku SemStorm czy Senuto możesz skorzystać z bezpłatnego okresu testowego. Możesz sprawdzić, w jaki sposób najwygodniej będzie Ci wybierać słowa kluczowe Google Ads i SEO. Masz wybór: warto wypróbować zarówno darmowy Planer Google, jak i płatne narzędzia.

Senuto

Znajdziesz tu nie tylko bazę słów kluczowych, ale również inne narzędzia przydatne w kreowaniu i realizacji strategii marketingowej. 

SemStorm

Jest rozbudowanym narzędziem, które udostępnia nie tylko możliwość wyszukiwania słów kluczowych, ale również cały szereg innych wartościowych opcji. Na pewno znajdziesz tu coś, co pomoże w działaniach marketingowych w sieci.

Podsumowanie

Jak widzisz wyszukiwarka i branża marketingu internetowego są bardzo dobrze przygotowane do zbierania i analizy danych, które są przydatne do rozwijania działalności online. Znajdując odpowiednie słowa kluczowe otrzymasz uzasadnienie sensu inwestycji w reklamę w Google, wydasz pieniądze na takie wyrażenia, które faktycznie dają szansę na solidny zwrot z inwestycji. Dodatkowo, znając szczegółowe dane o wyszukiwalności wyrażeń z Twojej branży –  zyskasz motywację do działania – bo przecież warto wykorzystać potencjał wyszukiwarki! Pamiętaj, każde narzędzie do analizy słów kluczowych, to Twój sprzymierzeniec w biznesie. Fraz nigdy nie powinno się wybierać przypadkowo, dlatego warto wypróbować planer Google.

Mimo wszystko, brak Ci pewności, czy Twoje wyrażenia kluczowe są dobrze dobrane? Zyskaj spokój i pozwól, że zweryfikuję je dla Ciebie. Zapraszam do kontaktu i konsultacji. Od lat specjalizuję się w skalowaniu biznesów opartych na e-commerce. Zadzwoń lub napisz!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)