Przez Zieliński Jerzy

Partner Google i Partner Premier

Są sprawy, którymi nie wypada się chwalić, ale są też i takie, o których powinno się mówić dużo i głośno. Taką sprawą do podkreślania jest status Partner Google – szczególnie w przypadku każdej agencji marketingowej zajmującej się reklamą w Google. Czytaj dalej, a dowiesz się: o co chodzi w programie partnerskim Google, jak do niego dołączyć i jakie przywileje ma Partner Premier.

Jak zostać Partnerem Google?

Program Google Partners stworzony został z myślą o agencjach reklamowych i innych podmiotach zarządzających kontami Google Ads w imieniu swoich klientów. Jeżeli do nich należysz, możesz zarejestrować się do Programu za pomocą konta menedżera Google Ads, do którego powinieneś mieć dostęp na poziomie administratora.

Status Partner Google to potwierdzenie zaangażowania w zarządzanie kampaniami klientów i osiągania sukcesów. Ponadto, symbol Partnera Google możesz utożsamiać z doświadczeniem w dziedzinie Google Ads oraz całym szeregiem potwierdzających to certyfikatów. W tym świetle status Partner Google to mocny argument dla wszystkich aktualnych i potencjalnych klientów agencji marketingowych. Jednak przede wszystkim to cały szereg korzyści dla każdego podmiotu realizującego kampanie dla swoich klientów. 

Partner Google

Żeby uzyskać status Partnera Google trzeba spełnić wymagania określone w 3 kategoriach:

  1. Skuteczność – określa ją wynik optymalizacji konta menedżera Google Ads, który nie może być niższy niż 70%. Według Google taki poziom świadczy o umiejętności efektywnego konfigurowania i optymalizacji kampanii, a także działania w celu osiągania sukcesów dla swoich klientów. 
  2. Wydatki – Google oczekuje, że konto menedżera zgłoszone w programie Google Partners będzie utrzymywać wydatki na reklamę na zarządzanych kontach na poziomie 10 000 $ w ciągu 90 dni.
  3. Certyfikaty -co najmniej 50% specjalistów zarządzających kampaniami dla klientów powinna posiadać certyfikaty Google Ads i  w ciągu ostatnich 90 dni zrealizować wydatki na kampanię w wysokości co najmniej 500 $.

Google Premier Partner

Status Parter Premier wymaga spełnienia jeszcze bardziej rygorystycznych wymagań. Oprócz wszystkich powyższych punktów trzeba jeszcze wypracować sobie miejsce na liście najlepszych firm w programie w danym kraju. Lista aktualizowana jest co roku, a za najlepsze uznaje się tylko 3% firm uczestniczących w programie. 

partner premier Google logo

Google bierze tutaj pod uwagę:

  • zdobywanie nowych klientów i utrzymywanie stałych,
  • szerokość oferty (nie tylko kampanie w wyszukiwarce, ale też kampanie w sieci reklamowej, produktowe itd.),
  • wysokość rocznych wydatków na reklamę.

Partner Google i Partner Premier – dlaczego warto?

Za przynależnością do programu Google Partner podąża cały szereg korzyści, których zakres uzależniony jest od poziomu dostępu wypracowanego przez danego uczestnika. Członkowie, Partnerzy i Partnerzy Premium mogą liczyć na gratyfikację w postaci dostępu do trzech obszarów wsparcia ze strony Google. Chodzi o dostęp do szkoleń i statystyk, materiałów dodatkowych, a także nagród. I tak np. w ramach modułu szkolenia i statystyki: jako Członek programu możesz zyskać dostęp do szkoleń i certyfikatów związanych z usługami Ads, jako Partner zyskasz jeszcze raporty z analiz zachowań konsumentów, natomiast jako Partner Premier będziesz miał dostęp do wersji beta nowych usług. Warto powalczyć, chociaż trzeba mieć na uwadze, że tytuł Google Partner Premier otrzymuje w Polsce tylko ok. 3% najlepszych agencji – konkurencja jest więc dość spora.

Na koniec wisienka na torcie – Logo Partnera – mogą posługiwać się nim Partner Google oraz Google Partner Premier.

Dodaj komentarz.