Przez Zieliński Jerzy

Partner Google i Partner Premier

Są sprawy, którymi nie wypada się chwalić, ale są też i takie, o których powinno się mówić dużo i głośno. Taką sprawą do podkreślania jest status Partner Google – szczególnie w przypadku każdej agencji marketingowej zajmującej się reklamą w Google. Czytaj dalej, a dowiesz się: o co chodzi w programie partnerskim Google, jak do niego dołączyć i jakie przywileje mają Partnerzy Premier.

Jak zostać Partnerem Google?

Program Google Partners stworzony został z myślą o agencjach reklamowych i innych podmiotach zarządzających kontami Google Ads w imieniu swoich klientów. Jeżeli do nich należysz, możesz zarejestrować się do Programu za pomocą konta menedżera Google Ads, do którego powinieneś mieć dostęp na poziomie administratora.

Status Partnera Google to potwierdzenie zaangażowania w zarządzanie kampaniami klientów i osiągania sukcesów. Ponadto, symbol Partnera Google możesz utożsamiać z doświadczeniem w dziedzinie Google Ads oraz całym szeregiem potwierdzających to certyfikatów. W tym świetle status Partnera Google to mocny argument dla wszystkich aktualnych i potencjalnych klientów agencji marketingowych. Jednak przede wszystkim to cały szereg korzyści dla każdego podmiotu realizującego kampanie dla swoich klientów. 

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Partner Google

Żeby uzyskać status Partnera Google trzeba spełnić wymagania określone w 3 kategoriach:

  1. Skuteczność – określa ją wynik optymalizacji konta menedżera Google Ads, który nie może być niższy niż 70%. Według Google taki poziom świadczy o umiejętności efektywnego konfigurowania i optymalizacji kampanii, a także działania w celu osiągania sukcesów dla swoich klientów. 
  2. Wydatki – Google oczekuje, że konto menedżera zgłoszone w programie Google Partners będzie utrzymywać wydatki na reklamę na zarządzanych kontach na poziomie 10 000 $ w ciągu 90 dni.
  3. Certyfikaty -co najmniej 50% specjalistów zarządzających kampaniami dla klientów powinna posiadać certyfikaty Google Ads i  w ciągu ostatnich 90 dni zrealizować wydatki na kampanię w wysokości co najmniej 500 $.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Google Premier Partner

Aby zostać Partnerem Premier, oprócz wszystkich powyższych punktów trzeba jeszcze wypracować sobie miejsce na liście najlepszych firm w programie w danym kraju. Lista aktualizowana jest co roku, a za najlepsze uznaje się tylko 3% firm uczestniczących w programie. 

Google bierze tutaj pod uwagę:

  • zdobywanie nowych klientów i utrzymywanie stałych,
  • szerokość oferty (nie tylko kampanie w wyszukiwarce, ale też kampanie w sieci reklamowej, produktowe itd.),
  • wysokość rocznych wydatków na reklamę.

Program Partnerski Google – dlaczego warto?

Za przynależnością do programu Google Partners podąża cały szereg korzyści, których zakres uzależniony jest od poziomu dostępu wypracowanego przez danego uczestnika. Członkowie, Partnerzy i Partnerzy Premium mogą liczyć na gratyfikację w postaci dostępu do trzech obszarów wsparcia ze strony Google. Chodzi o dostęp do szkoleń i statystyk, materiałów dodatkowych, a także nagród. I tak np. w ramach modułu szkolenia i statystyki: jako Członek programu możesz zyskać dostęp do szkoleń i certyfikatów związanych z usługami Ads, jako Partner zyskasz jeszcze raporty z analiz zachowań konsumentów, natomiast jako Partner Premier będziesz miał dostęp do wersji beta nowych usług. 

Na koniec wisienka na torcie – Logo Partnera – mogą posługiwać się nim Partner Google oraz Google Premier Partner.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.