Przez Zieliński Jerzy

Jak dodawać osoby do konta Ads?

Zaczynasz współpracę z agencją i chcesz udostępnić specjalistom swoje konto Google Ads? Nie wiesz, jak dodać do konta pracownika, który ma prowadzić kampanie? Dzisiaj pokażę Ci dwa bardzo proste sposoby, jak udostępnić konto Google Ads!

1.Zaproszenie na maila

Przejdź do zakładki Narzędzia i ustawienia na Twoim koncie Google Ads. Następnie wybierz Dostęp i bezpieczeństwo:

Jak dodawać osoby do konta Ads 1

Wybierz ikonkę plusa, żeby dodać kolejną osobę:

Jak dodawać osoby do konta Ads 2

Po kliknięciu rozwinie się menu, w którym możesz wybrać uprawnienia dodawanej do konta Google Ads osoby. Jeśli chcesz, żeby mogła samodzielnie zarządzać kampaniami, wybierz uprawnienia Administratora. Uprawnienia kolejnych poziomów są zaznaczone w tabelce:

Jak dodawać osoby do konta Ads 3

Wystarczy podać adres e-mailowy osoby, którą chcesz dodać, wybrać uprawnienia i kliknąć Wyślij zaproszenie.

Następnie zaproszona osoba musi zaakceptować zaproszenie, które przyjdzie na skrzynkę mailową i już będzie mieć dostęp do Twojego konta Google Ads.

2.Dodawanie przez konto menadżera Google Ads 

Agencje marketingowe wykorzystują też inny sposób, jak dodawać osoby do konta Ads – wystarczy tutaj konto menadżera Google Ads

Żeby udostępnić konto Google Ads w ten sposób, trzeba podać agencji numer Twojego konta. Ma 10 cyfr i po zalogowaniu do Google Ads znajdziesz go w kilku miejscach, między innymi na górnym pasku:

Jak dodawać osoby do konta Ads 4

Numer zobaczysz też, kiedy klikniesz na ikonę Twojego konta Google w prawym górnym rogu:

Jak dodawać osoby do konta Ads 5

Kiedy podasz numer agencji, specjaliści Google Ads będą mogli dodać Twoje konto reklamowe do ich konta menadżera Google Ads. Na maila przypisanego do konta Google Ads otrzymasz maila z dalszymi instrukcjami.

Żeby zaakceptować żądanie dodania do konta menadżera Google Ads, wejdź w zakładkę Narzędzia i ustawienia, a następnie wybierz Dostęp i bezpieczeństwo

W zakładce Menadżerowie znajdziesz oczekujące zaproszenie, które wystarczy zaakceptować:

Jak dodawać osoby do konta Ads 6

Pamiętaj, że zawsze możesz odebrać przyznany wcześniej dostęp do swojego konta Google Ads. Wystarczy, że ponownie wybierzesz zakładkę Narzędzia i ustawienia, a następnie Dostęp i bezpieczeństwo. Wybierz z listy osobę, której chcesz odebrać dostęp i po prostu kliknij Usuń dostęp:

Jak dodawać osoby do konta Ads 7

Warto pamiętać, żeby przyznawać dostęp do konta Google Ads tylko zaufanym osobom – w końcu udostępniasz ważne informacje na temat Twojej firmy, a nawet możliwość zarządzania budżetem. Najlepiej więc współpracować z agencjami, które mają status Partnera Google lub Partnera Google Premier.

Masz problem z dodaniem administratora do konta Google Ads? Szukasz specjalisty Google Ads, który zajmie się Twoimi kampaniami od A do Z i pomoże Ci zwiększyć sprzedaż? Napisz lub zadzwoń!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)