Przez Zieliński Jerzy

Historia domeny: czy ma znaczenie i jak ją sprawdzić?

Każda strona internetowa ma swoją historię, a domena, która ją reprezentuje, nie jest wyjątkiem. Historia domeny może wpłynąć na jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania oraz ogólną wiarygodność witryny. Jeśli zastanawiasz się, czy historia domeny ma znaczenie i jak ją sprawdzić, ten artykuł jest dla Ciebie. W dalszej części dowiesz się, dlaczego warto zwrócić uwagę na historię domeny i jakie narzędzia możesz wykorzystać, aby ją poznać.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Dlaczego historia domeny ma znaczenie?

Historia domeny to zbiór wydarzeń i aktywności związanych z daną domeną w ciągu lat. Może to obejmować zmiany właścicieli, przeniesienia na inne serwery, przekierowania, a także poprzednie treści i działania związane z witryną. Istnieje kilka powodów, dla których historia domeny ma znaczenie:

  • Pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania: Niektóre algorytmy wyszukiwarek biorą pod uwagę historię domeny przy ocenie jej wiarygodności i autorytetu. Tak właśnie robi Google. Domeny o długiej, pozytywnej historii mogą być bardziej zaufane przez wyszukiwarki.
  • Unikanie problemów związanych z poprzednimi właścicielami: Jeśli poprzedni właściciel domeny angażował się w działania niezgodne z zasadami, np. spam czy naruszanie praw autorskich, nowy właściciel może napotkać trudności w odbudowie reputacji.
  • Pamięć wyszukiwarek: Wyszukiwarki mogą pamiętać treści i aktywności z przeszłości, co może wpłynąć na indeksowanie i widoczność danej strony.

Jak sprawdzić historię domeny?

Sprawdzenie historii domeny może być wyzwaniem, ale istnieją narzędzia, które mogą dostarczyć cennych informacji:

WHOIS

WHOIS to publiczna baza danych, która zawiera informacje o właścicielach domen. Może ujawnić zmiany właścicieli oraz daty rejestracji i wygaśnięcia.

https://who.is/

Narzędzia do analizy domen

Istnieją narzędzia takie jak SEMrush, które oferują analizę historii domen, w tym zmiany pozycji w rankingu i aktywności.

Google Search Console

Jeśli jesteś obecnym właścicielem domeny, Google Search Console może dostarczyć informacje o działaniach związanych z Twoją witryną.

Podsumowanie

Historia domeny może mieć znaczenie dla pozycjonowania i reputacji witryny. Dbałość o jej spójność, wiarygodność i przeszłość może przyczynić się do sukcesu w wynikach wyszukiwania i wzbudzić zaufanie u odwiedzających. Korzystając z narzędzi dostępnych online, można odkryć cenne informacje dotyczące wcześniejszych działań związanych z daną domeną. 

Pamiętaj jednak, że ważne jest również dbanie o aktualne treści i działania na stronie, aby zbudować pozytywną historię, która przyciągnie użytkowników i wyszukiwarki. Specjalizuję się w pozycjonowaniu i pozyskiwaniu klientów z wyszukiwarki. Pomagam dziesiątkom klientów, pomogę i Tobie – zapraszam do kontaktu!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.