Przez Zieliński Jerzy

Google Street View – jak działa?

Google Street View to funkcja popularnej mapy cyfrowej – Google Maps, która pozwala użytkownikom na wyświetlanie i eksplorację obrazów panoram 360 stopni ulic na całym świecie. Ta niesamowita technologia umożliwia nam wirtualne podróże do miejsc, które mogą być tysiące kilometrów od naszego domu. Ale jak działa Google Street View? Jakie jest jego znaczenie dla biznesu?

Jak działa Google Street View?

Street View Google działa dzięki specjalnie zaprojektowanym pojazdom, które są wyposażone w wysokiej jakości kamery cyfrowe. Te pojazdy jeżdżą po ulicach miast na całym świecie, tworząc panoramy 360-stopniowe zdjęcia. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, zdjęcia te są następnie łączone, aby utworzyć ciągłą „ścieżkę” po ulicach, która może być przeglądana przez użytkowników Google Maps.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Nie tylko pojazdy poruszające się po drogach są wykorzystywane do zbierania obrazów. Google wykorzystuje także trójkołowe rowery, łodzie i nawet ludzi wyposażonych w plecak z kamerą, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak wąskie alejki, parki czy szlaki górskie.

Wszystkie te obrazy są przetwarzane i sprawdzane pod kątem prywatności. Google automatycznie zamazuje twarze i tablice rejestracyjne samochodów, aby chronić prywatność osób i pojazdów widocznych na zdjęciach.

Znaczenie Google Street View dla biznesu

Dla biznesu, Street View Google ma wiele korzyści. Pierwszą i najważniejszą jest zwiększenie widoczności firmy w Internecie. Dzięki Street View Google, potencjalni klienci mogą „odwiedzić” Twoją lokalizację wirtualnie, zanim zdecydują się to zrobić osobiście. Możliwość zobaczenia wnętrza restauracji, hotelu czy sklepu zanim tam się udamy, zdecydowanie pomaga w procesie decyzyjnym.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Dodatkowo, firmy mogą korzystać z Google Street View do tworzenia wirtualnych wycieczek po swoich obiektach, co jest szczególnie wartościowe dla branży hotelarskiej, nieruchomości i turystyki. Wirtualne wycieczki umożliwiają potencjalnym klientom „zakwaterowanie” w hotelu, „przechadzkę” po domu na sprzedaż, czy „zwiedzanie” atrakcji turystycznej, zanim zdecydują się na rzeczywistą wizytę.

google street view warszawa
https://tinyurl.com/mphz884b

Kolejną korzyścią są lepsze wyniki w lokalnym SEO. Google premiuje firmy, które dobrze wykorzystują jego narzędzia, a Street View jest jednym z nich. Im więcej informacji o Twojej firmie jest dostępnych na Google, tym wyżej firma ta może się pojawić w wynikach wyszukiwania Google, co przekłada się na większą widoczność dla potencjalnych klientów.

Podsumowując, Google Street View jest potężnym narzędziem dla biznesu, które oferuje wiele możliwości w zakresie promocji i zwiększania widoczności. A teraz, gdy wiesz, jak działa, masz jeszcze więcej powodów, aby skorzystać z jego potencjału!

Szukasz kompleksowej strategii SEO? Skontaktuj się ze mną!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.