Przez Zieliński Jerzy

Google Ads vs Facebook Ads: co wybrać?

Decyzja o inwestycji w reklamę online to ważny moment podczas promocji firmy. Marketingowcy stają przed wyborem: Google Ads vs Facebook Ads. Co jest lepsze? Czy warto inwestować w oba te kanały jednocześnie? Jakie są między nimi różnice? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Google Ads vs Facebook Ads: główne różnice

Zarówno Google Ads, jak i Facebook Ads to skuteczne narzędzia do osiągnięcia celów marketingowych. Wybór między nimi zależy głównie od specyfiki Twojego biznesu, Twoich celów marketingowych oraz grupy docelowej.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Google Ads

Google Ads jest największą platformą do reklamy online na świecie. Reklamy wyświetlane przez Google pojawiają się w wynikach wyszukiwania, na stronach partnerów Google, a także na stronach internetowych, które wykorzystują Google AdSense. Kluczową cechą Google Ads jest to, że pozwala ono szczególnie na dotarcie do osób, które aktywnie szukają konkretnych informacji, produktów lub usług.

Facebook Ads

Facebook Ads to platforma reklamowa największego serwisu społecznościowego na świecie. Chociaż w młodym pokoleniu króluje Tik Tok, w dojrzałych grupach wiekowych, wciąż wielką popularnością cieszy się właśnie Facebook. Reklamy na Facebooku pojawiają się bezpośrednio w feedzie użytkowników i są skierowane do specyficznych grup docelowych na podstawie danych demograficznych, zainteresowań, zachowań i innych czynników. W przeciwieństwie do Google, Facebook umożliwia dotarcie do użytkowników, którzy niekoniecznie szukają aktywnie Twoich produktów lub usług, ale są prawdopodobnie zainteresowani tym, co oferujesz.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Facebook Ads vs Google Ads: co wybrać?

Wybór między Google Ads a Facebook Ads zależy w dużej mierze od Twoich celów marketingowych.

  • Jeśli Twoim celem jest dotarcie do osób, które aktywnie szukają oferowanych przez Ciebie produktów lub usług, Google Ads może być lepszym wyborem. To potężne narzędzie dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do osób gotowych do podjęcia decyzji o zakupie.
  • Z drugiej strony, jeśli chcesz zbudować świadomość marki i dotrzeć do specyficznej grupy docelowej na podstawie demografii, zainteresowań i zachowań, Facebook Ads jest dla Ciebie. Jest to szczególnie skuteczne narzędzie dla firm, które chcą tworzyć długotrwałe relacje z klientami i budować zaangażowanie społeczności.

Decyzja pomiędzy Facebook Ads vs Google Ads może być trudna, ale nie musisz się ograniczać do jednej platformy. Wielu marketerów korzysta zarówno z Google Ads, jak i Facebook Ads, aby uzyskać jak największe korzyści. Najważniejsze jest, aby dobrze zrozumieć swoje cele marketingowe, znać swoją grupę docelową i regularnie monitorować wyniki, aby optymalizować swoje strategie. 

Nie masz czasu na samodzielne tworzenie strategii? Dalej nie masz pewności, co lepiej sprawdzi się w Twojej firmie i przy konkretnym budżecie? Zadzwoń lub napisz!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.