Przez Zieliński Jerzy

Google Ads grant – wszystko czego potrzebujesz, by zacząć

W ramach programu Google Ad Grants gigant z Mountain View pomaga organizacjom non-profit rozwijać działalność. W jaki sposób? Zapewnia budżet w wysokości do 10 000 dolarów miesięcznie, do wykorzystania na reklamy w wyszukiwarce. Jak podaje Google: od 2003 roku ze wsparcia w ramach Google Ads grant wykorzystało już ponad 115 tysięcy organizacji z 51 krajów. Te liczby robią wrażenie, prawda? Czas na Twoją organizację! Dlaczego warto poznać Google Ad Grants? Przede wszystkim, to unikatowa możliwość skorzystania z darmowej reklamy Google Ads. Przeczytaj i posłuchaj o wszystkim, co powinieneś wiedzieć, by zacząć korzystać z bezzwrotnego grantu. 

Czym jest grant Google?

To dofinansowanie dostępne dla organizacji non-profit. Google stworzył cały bardzo rozbudowany program dla NGO’sów – Google for Nonprofits. I tak, w ramach tego programu, organizacje non-profit mogą skorzystać z darmowych wersji produktów Google, które dla działalności komercyjnych są płatne, i zazwyczaj mocno kosztowne. Inicjatywa dla NGO’sów umożliwia im korzystanie również z dedykowanych usług, do których należą: Program YouTube dla Organizacji Non-Profit, Google Earth i Mapy, Google Workspace dla organizacji non-profit. Co najważniejsze Program Google Ad Grants dostępny jest dla polskich organizacji non-profit.    

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Dla kogo przeznaczony jest program Google Ad Grants?

To propozycja dla każdej organizacji non-profit – bez względu na specjalizację czy zakres statutowy, działającej w środowisku lokalnym, jak i międzynarodowym. Wystarczy posiadać aktualny statut oraz odpis z KRS. Przyda się również aktywnie prowadzona działalność charytatywna i nieposzlakowana opinia. Do przystąpienia do programu konieczna jest wartościowa i merytorycznie strona internetowa, zgodna z wymaganiami Google. Co więcej, strona ta nie może być nakierowana na zyski. 

Google stawia też kilka warunków związanych z jakością i treściami reklam, które zrealizujesz za pomocą wykorzystania grantu Google. Reklamy muszą prowadzić do witryny, którą wskazałeś w zgłoszeniu, powinny przekazywać misję organizacji oraz zawierać wyrażenia kluczowe odnoszące się bezpośrednio do realizowanej działalności non-profit. 

Dlaczego warto korzystać z Google Ads grant?

Cele organizacji non-profit da się realizować również poprzez marketing internetowy, a przecież wyszukiwarka Google jest jedną z najpopularniejszych stron, odwiedzanych przez ponad 90% polskich użytkowników Internetu. Dlatego, jeżeli prowadzisz organizację non-profit powinieneś wykorzystać ten potencjał, tym bardziej, że możesz to zrobić bezkosztowo. Poznaj korzyści jakie może przynieść grant Google: 

  • Wsparcie w realizacji celów organizacji 

Umożliwia dotarcie do bardzo dużej liczby odbiorców, wśród których można rozpromować misję i realizować szczegółowe cele organizacji – zachęcić do współpracy wolontariuszy, zrobić szum wokół swoich inicjatyw, zbierać darowizny.

  • Podjęcie działań reklamowych bez posiadania własnego budżetu

Taka możliwość jest dla większości organizacji bezcenna – dlatego powinno się o niej dowiedzieć jak najwięcej podmiotów. Budżet w wysokości do 10 000 $ miesięcznie może być ogromnym wsparciem zmieniającym skalę i skuteczność działania NGO. 

  • Pozyskanie dostępu do nowych informacji 

Za pośrednictwem analityki internetowej i googlowskich narzędzi, organizacja korzystająca z grantu Google zyskuje dostęp do informacji o użytkownikach odwiedzających stronę organizacji i ma możliwość precyzyjnej kontroli nad skutecznością podjętych działań promocyjnych.

  • Budowanie zaufania społecznego do organizacji

Jak wiadomo największe zaufanie mamy do tego, co znamy, co jest popularne i łatwo dostępne. Obecność organizacji w wynikach wyszukiwania Google pozwala zainteresować tematem działalności i pozyskać zaufanie społeczne dla Twojej organizacji. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Najczęstsze pytania o program Google Ad Grants

Oto odpowiedzi na wątpliwości, z którymi najczęściej borykają się organizacje non-profit przed przystąpieniem do programu:

Moja organizacja ma już  płatne konto Google Ads, czy grant jest też dla mnie?

Nawet posiadając już aktywne kampanie Google Ads i własne konto możesz skorzystać z oferty programu Google Ad Grants. Dzięki płatnej kampanii możesz korzystać z remarketingu czy reklam wideo, natomiast reklamy wykorzystujące środki Ad Grants trafiają do odrębnych aukcji. Odpowiednio prowadzone działania promocyjne nie będą ze sobą konkurować czy powielać się – możesz samodzielnie o to zadbać, lub skorzystać z pomocy specjalisty, takiego jak ja.    

Co zrobić, żeby wykorzystać grant Google?

Zarejestrować się w  Google dla Organizacji Non-Profit i wypełnić formularz kwalifikacji. Po spełnieniu wszystkich wymogów programu, trzeba jeszcze stworzyć reklamy zgodne z polityką Google Ad Grants. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Czy muszę wykorzystać cały budżet przyznany w ramach Google grant?

Nie ma takiej konieczności, Google nie stawia takiego wymogu. Jednak im więcej wykorzystasz, tym lepiej dla Twojej organizacji! Pomogę Ci podjąć odpowiednie decyzje i działania, by uzyskać z tych środków jak najwięcej korzyści – skontaktuj się ze mną. 

Pozyskiwanie grantu Google – moje doświadczenie 

Mam okazję współpracować z kilkunastoma organizacjami, w celu wsparcia w pozyskaniu środków z programu Google Ad Grants i realizacji celowych kampanii. Niejednokrotnie pieniądze od Google i reklama zrealizowana z ich wykorzystaniem pozwoliła pozyskać znaczne środki z datków przekazanych z 1% podatku PIT. Prowadzone kampanie generują również liczne pozytywne efekty, przede wszystkim w postaci zwiększenia zainteresowania działalnością poszczególnych organizacji i wzrostu liczby aktywnych wolontariuszy. 

Jeżeli masz pytania związane z pozyskaniem grantu Google – pamiętaj, mam już doświadczenie w działaniu w ramach programu Google Ad Grants i z przyjemnością przeprowadzę Ciebie i Twoją organizację przez cały proces pozyskania dofinansowania i skutecznego wykorzystania tych środków. Napisz lub zadzwoń do mnie!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.