Przez Zieliński Jerzy

Google Ads grant – wszystko czego potrzebujesz, by zacząć

W ramach programu Google Ad Grants gigant z Mountain View pomaga organizacjom non-profit rozwijać działalność. W jaki sposób? Zapewnia budżet w wysokości do 10 000 dolarów miesięcznie, do wykorzystania na reklamy w wyszukiwarce. Jak podaje Google: od 2003 roku ze wsparcia w ramach Google Ads grant wykorzystało już ponad 115 tysięcy organizacji z 51 krajów. Te liczby robią wrażenie, prawda? Czas na Twoją organizację! Dlaczego warto poznać Google Ad Grants? Przede wszystkim, to unikatowa możliwość skorzystania z darmowej reklamy Google Ads. Przeczytaj i posłuchaj o wszystkim, co powinieneś wiedzieć, by zacząć korzystać z bezzwrotnego grantu. 

Czym jest grant Google?

To dofinansowanie dostępne dla organizacji non-profit. Google stworzył cały bardzo rozbudowany program dla NGO’sów – Google for Nonprofits. I tak, w ramach tego programu, organizacje non-profit mogą skorzystać z darmowych wersji produktów Google, które dla działalności komercyjnych są płatne, i zazwyczaj mocno kosztowne. Inicjatywa dla NGO’sów umożliwia im korzystanie również z dedykowanych usług, do których należą: Program YouTube dla Organizacji Non-Profit, Google Earth i Mapy, Google Workspace dla organizacji non-profit. Co najważniejsze Program Google Ad Grants dostępny jest dla polskich organizacji non-profit.    

Dla kogo przeznaczony jest program Google Ad Grants?

To propozycja dla każdej organizacji non-profit – bez względu na specjalizację czy zakres statutowy, działającej w środowisku lokalnym, jak i międzynarodowym. Wystarczy posiadać aktualny statut oraz odpis z KRS. Przyda się również aktywnie prowadzona działalność charytatywna i nieposzlakowana opinia. Do przystąpienia do programu konieczna jest wartościowa i merytorycznie strona internetowa, zgodna z wymaganiami Google. Co więcej, strona ta nie może być nakierowana na zyski. 

Google stawia też kilka warunków związanych z jakością i treściami reklam, które zrealizujesz za pomocą wykorzystania grantu Google. Reklamy muszą prowadzić do witryny, którą wskazałeś w zgłoszeniu, powinny przekazywać misję organizacji oraz zawierać wyrażenia kluczowe odnoszące się bezpośrednio do realizowanej działalności non-profit. 

Dlaczego warto korzystać z Google Ads grant?

Cele organizacji non-profit da się realizować również poprzez marketing internetowy, a przecież wyszukiwarka Google jest jedną z najpopularniejszych stron, odwiedzanych przez ponad 90% polskich użytkowników Internetu. Dlatego, jeżeli prowadzisz organizację non-profit powinieneś wykorzystać ten potencjał, tym bardziej, że możesz to zrobić bezkosztowo. Poznaj korzyści jakie może przynieść grant Google: 

  • Wsparcie w realizacji celów organizacji 

Umożliwia dotarcie do bardzo dużej liczby odbiorców, wśród których można rozpromować misję i realizować szczegółowe cele organizacji – zachęcić do współpracy wolontariuszy, zrobić szum wokół swoich inicjatyw, zbierać darowizny.

  • Podjęcie działań reklamowych bez posiadania własnego budżetu

Taka możliwość jest dla większości organizacji bezcenna – dlatego powinno się o niej dowiedzieć jak najwięcej podmiotów. Budżet w wysokości do 10 000 $ miesięcznie może być ogromnym wsparciem zmieniającym skalę i skuteczność działania NGO. 

  • Pozyskanie dostępu do nowych informacji 

Za pośrednictwem analityki internetowej i googlowskich narzędzi, organizacja korzystająca z grantu Google zyskuje dostęp do informacji o użytkownikach odwiedzających stronę organizacji i ma możliwość precyzyjnej kontroli nad skutecznością podjętych działań promocyjnych.

  • Budowanie zaufania społecznego do organizacji

Jak wiadomo największe zaufanie mamy do tego, co znamy, co jest popularne i łatwo dostępne. Obecność organizacji w wynikach wyszukiwania Google pozwala zainteresować tematem działalności i pozyskać zaufanie społeczne dla Twojej organizacji. 

Najczęstsze pytania o program Google Ad Grants

Oto odpowiedzi na wątpliwości, z którymi najczęściej borykają się organizacje non-profit przed przystąpieniem do programu:

Moja organizacja ma już  płatne konto Google Ads, czy grant jest też dla mnie?

Nawet posiadając już aktywne kampanie Google Ads i własne konto możesz skorzystać z oferty programu Google Ad Grants. Dzięki płatnej kampanii możesz korzystać z remarketingu czy reklam wideo, natomiast reklamy wykorzystujące środki Ad Grants trafiają do odrębnych aukcji. Odpowiednio prowadzone działania promocyjne nie będą ze sobą konkurować czy powielać się – możesz samodzielnie o to zadbać, lub skorzystać z pomocy specjalisty, takiego jak ja.    

Co zrobić, żeby wykorzystać grant Google?

Zarejestrować się w  Google dla Organizacji Non-Profit i wypełnić formularz kwalifikacji. Po spełnieniu wszystkich wymogów programu, trzeba jeszcze stworzyć reklamy zgodne z polityką Google Ad Grants. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Czy muszę wykorzystać cały budżet przyznany w ramach Google grant?

Nie ma takiej konieczności, Google nie stawia takiego wymogu. Jednak im więcej wykorzystasz, tym lepiej dla Twojej organizacji! Pomogę Ci podjąć odpowiednie decyzje i działania, by uzyskać z tych środków jak najwięcej korzyści – skontaktuj się ze mną. 

Pozyskiwanie grantu Google – moje doświadczenie 

Mam okazję współpracować z kilkunastoma organizacjami, w celu wsparcia w pozyskaniu środków z programu Google Ad Grants i realizacji celowych kampanii. Niejednokrotnie pieniądze od Google i reklama zrealizowana z ich wykorzystaniem pozwoliła pozyskać znaczne środki z datków przekazanych z 1% podatku PIT. Prowadzone kampanie generują również liczne pozytywne efekty, przede wszystkim w postaci zwiększenia zainteresowania działalnością poszczególnych organizacji i wzrostu liczby aktywnych wolontariuszy. 

Jeżeli masz pytania związane z pozyskaniem grantu Google – pamiętaj, mam już doświadczenie w działaniu w ramach programu Google Ad Grants i z przyjemnością przeprowadzę Ciebie i Twoją organizację przez cały proces pozyskania dofinansowania i skutecznego wykorzystania tych środków. Napisz lub zadzwoń do mnie!

Dodaj komentarz.