Przez Zieliński Jerzy

Google Ads Display – poznaj rozmiary banerów

Jeżeli chcesz dotrzeć do klientów w nowoczesny i skuteczny sposób musisz znać Google Ads Display. Za sprawą Google Display Network, czyli sieci reklamowej Google, możesz z graficzną reklamą swojej firmy dotrzeć wszędzie! No dobrze, prawie wszędzie… Bo jak podaje Google – jego sieć reklamowa dociera do ponad 90% użytkowników Internetu na całym świecie. Aby zacząć, potrzebujesz banerów o wymiarach zgodnych z wytycznymi Google. 

Rozmiary banerów Google Ads

Masz kilka opcji – możesz: zamówić banery reklamowe u profesjonalisty, przygotować je samodzielnie lub skorzystać z elastycznych reklam displayowych, które wykonasz bezpośrednio w panelu Google Ads. Bez względu na to, którą drogę wybierzesz, poznaj najpopularniejsze rozmiary banerów Google Ads i właśnie je wykorzystaj w swojej kampanii.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Rozmiary reklam Google Ads, o największej skuteczności:

  • 728 x 90 – tzw. długi baner, największą skuteczność ma umieszczony nad główną treścią lub na forach tematycznych;
  • 336 x 280 – tzw. długi prostokąt i 300 x 250 – tzw. średni prostokąt, najbardziej skuteczny, gdy wyświetla się w tekście lub na końcu treści;
  • 300 x 50 – nazywany banerem mobilnym, ponieważ idealnie wyświetla się na ekranach smartfonów, najlepiej gdy reklama umieszczona jest na górze lub samym dole ekranu;
  • 160 x 600 – czyli tzw. szeroki wieżowiec, najskuteczniejszy wtedy, gdy wyświetla się obok pasków bocznych na stronach internetowych.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Banery do Google Ads Display mogą mieć również inne wymiary. System obsługuje wiele rozmiarów reklam graficznych, dlatego jeżeli planujesz wykorzystać w swojej kampanii elastyczne reklamy displayowe, banery statyczne, reklamy Discovery lub graficzną reklamę lokalną – zwróć uwagę na wymiary banerów Google Ads, które innym reklamodawcom przynoszą najwięcej korzyści w postaci konwersji. Wracaj do nas regularnie po więcej informacji i tipów o Google Ads.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.