Przez Zieliński Jerzy

Dane strukturalne Google. TOP 5 dla biznesu

Czym są dane strukturalne Google? Możesz spotkać je także pod nazwą dane uporządkowane lub schema. Wszystkie te określenia odnoszą się do specjalnego kodu JSON-LD, RDFa lub Microdata. Zamieszczenie go w kodzie strony internetowej służy przede wszystkim robotom Google. Dzięki nim roboty wyszukiwarki widzą stronę w uporządkowany sposób, a zawarte na niej dane i treści są dla nich lepiej zrozumiałe. To właśnie dane strukturalne pozwalają robotom wyszukiwarki pokazywać w wynikach wyszukiwania bardziej rozbudowane treści. Jakie dokładnie?

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Google udostępnia szczegółowe instrukcje dodawania uporządkowanych danych do strony www. Daje również dostęp do narzędzia, które pomaga sprawdzić poprawność wdrożenia i działania danych strukturalnych.  

Rodzaje danych strukturalnych Google

  1. FAQ Page – wykorzystuje się je na stronach, które odpowiadają na konkretne pytania, mają charakter poradnikowy. Chodzi o to, by Google mógł wyświetlić pytania i odpowiedzi w wynikach wyszukiwania. 
  1. Okruszki, czyli tzw. breadcrumbs – dzięki niemu Google wyświetla bardziej przyjazny adres URL, przyjazny szczególnie wtedy gdy hierarchia stron w menu nawigacyjnym jest mocno rozbudowana.
  1. Local Business – bardzo przydatny dla firm lokalnych, ponieważ pozwala na pokazywanie dodatkowych informacji w Google. Dane strukturalne wyświetlają w wynikach wyszukiwania różne dane: od adresu, adresu e-mail, przez link do wizytówki Google, po ceny czy godziny otwarcia.  
  1. Article – znaczniki ułatwiające określenie daty publikacji wpisu, jego autora. Takie dane strukturalne sprawiają, że wyszukiwarce wyświetla się fragment artykułu, oceny czy komentarze. 
  1. Product – ten rodzaj ma zastosowanie wyłącznie w sklepach internetowych. Jego poprawne wdrożenie daje szansę na wyświetlanie w wynikach organicznych zdjęcia produktu, jego opisu, ceny, itp.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Dane strukturalne Google – podsumowanie

Dane uporządkowane Google są kolejnym narzędziem, które ma pomagać użytkownikom Google uzyskiwać jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi na zapytania wpisywane w okienko wyszukiwarki. Jednak z biznesowej perspektywy, dane strukturalne Google to to również bardzo istotne narzędzie dla właścicieli stron internetowych, które mają na celu pozyskiwać klientów z wyszukiwarki i wypracowywać jak najwyższą konwersję. Zdecydowanie warto stosować dane uporządkowane Google. Potrzebujesz pomocy przy ich wdrożeniu? Zapraszam do kontaktu!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.